Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyukák miért idegesek es...

Az anyukák miért idegesek es feszultek mindig? Miért mogorvak es komolyak?

Figyelt kérdés
Egy gyereknek szerintem pont, hogy vidamsagot, viccelodest kellene látnia, ereznie. Mindenhol komoly, mogorva, szigoru anyukakat latok, vagy dicsekvoeket. Rosszul vagyok a vedononel a varoban, mindig valaki elkezd dicsekedni, hogy az ő gyereke ezt tudja azt tudja, pedig kutya nem kerdezte. Engem sose erdekel mas gyereke, es sose kezdeményezek beszelgetest. En a gyerekemmel, igaz meg csak 7 honapos, de kezdetektol fogva nevetunk, viccelodunk, hulyeskedunk, kozben, persze ugyesen tanul dolgokat, szepen fejlodik. Miert kell komolynak lenni, ha valaki szult egy gyereket? En ugyanolyannak erzem magam, mimt azelott, csak van egy nevetos, vicces gyerekem, akit imadok a ferjemmel együtt. Mellett ugyanúgy csinalok hazimunkat, kertet stb. Megsem vagyok komor. Valaki megvalaszolna, ezt, miert kell automatikusan, dicsekvo, de komor anyukava lenni? Es mindent tudo..

#baba #gyerekvállalás #Szülő viselkedése #Komoly viselkedés
2021. máj. 7. 07:41
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap 5:30kor keltünk, majd egész nap felváltva aludtak az ikrek, 1 percet nem tudtam pihenni. Tegnap pont mogorva voltam, pedig egyébként tök élvezem a gyerekezést. 1-1 alkalomból nem vonnék le ilyen következtetést.
2021. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Jaj anyám...egyrészt anyaként tudhatnàd,hogy vannak jobb és rosszabb napok...sőt, elàrulom nem csak anyaként. Nem tudom, neked hogy nem tűnt fel. Látsz pár percet/órát az életükből és ítélkezel..Lehet,hogy ők a világ legboldogabb emberei/szülői, csak épp fáradtak/fáj valamijük/rossz napjuk van. Nem tudhatod. Ráadásul itt ez a kicsseszett vírus, sokan elvesztettek valakit, vagy épp a munkájukat, megélhetésüket. Aki nem ,azon is van egy általános feszültség, bizonytalanság érzés úgy látom. Abban egyetértek, hogy fő az optimizmus, viszont erről mindig egy kolléganő jut eszembe... ő volt a megtestesült vidámság, örültünk, hogy hozzánk került, mert azt gondoltuk ez a vidámság mindenkire àtragad majd.. később kiderült, hogy nem lehet rá számítani, felelőtlen, figyelmetlen, szeleburdi stb. Az sem normális ha valaki mindenen csak vihog...a világon semmit nem vett komolyan..közölte, egyik nap ,hogy jövő hétig ki kell költöznie a lakásból a gyerekkel, mert kirakja őket a bank...segítsünk.. nyilván nem aznap érkezett az első felszólítás, csak leszarta. Mint megtudtuk, mindig is ilyen volt, megvàrta, hogy valaki kihùzza a szarból. Már a saját családja is elfordult tőle, mert mindig visszaélt a jószàndékukkal. De folyton nevetett.. Szerintem irtó gáz az ilyen is. Tőled is a falnak mennék szerintem... Én imádom a párom, az életem stb, de sokszor ideges vagyok és feszült. Az időjárás, a hormonok, a vírus.. Attól még boldog vagyok, lehet boldogabb, mint aki mindig bizonygatja..
2021. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
92%

Férjem szerint nekem két alapállapotom van: vagy röhögök, vagy fel vagyok háborodva valamin 😅 Tény, fásult nem igazán szoktam lenni. A nagyfiam szerint tök király, hogy neki ilyen vicces anyja van, csak néha vagyok idegesítő. A kicsi szerint egyszerre vagyok túúúl szigorú és vicces, de szerinte olyanon is nevetek, ami nem is vicces.

Hát én így. Tényleg sokat nevetek, szeretek beszélni, viccelődni, körbejárom a lakást hülye dalokat énekelve, a férjemmel állandóan viccelunk mindenen.

De ha valaki felhúz, akkor mondom a magamét órákig. Szerintem nem könnyű velem együtt élni, de legalább nem unalmas.

Viszont ha nem tudom kipihenni magam, ha úgy érzem, hogy a napi feladatok, munka, gyerekek, házimunka, és még a sok mindenféle, amiket könnyelműen bevállalok néha, maguk alá temetnek, na olyankor azért nekem sincs mindig jó kedvem, és megesik, hogy néha már annak is örülök, ha a szememet nyitva tudom tartani. Szerencsére ez ritka, de aki egy ilyen pillanatban lát, simán elkonyvel engem is mogorva anyának.

2021. máj. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Ja és az irigyeket sem értem... 😁 Én nem dicsekedtem. Nekem is van, hogy sír ejszaka, de attól még nem ülök nyomottan nappal. Csinalom amit szeretek, főzök, takarítok, kerteszkedek. Idom se lenne ilyenekre amiket írok. És humor mellett szigorú, szabaly követő, es betartato vagyok. Nem csak latom az anyukákat, facebook csoportokbaan, ritka a normalis anyuka. Csak szenvednek. Ennyi. Hiaba magyarazkodtok. Igen a szex es a ferjjel valo kapcsolat is fontos 😉
2021. máj. 7. 15:00
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Jólvan, jár a keksz!
2021. máj. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Elég szar lehet neked mindig ebben a tökéletes nő/anya/feleség szerepkörben tetszelegni...
2021. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Én nem tetszelgek, dicsekszek soha senkinek, nincsenek halistennek barinőim, stb.. Csak a gyerekemmel foglalkozom, mas véleményére nem adok. A férjem azt kapja, amit én is tőle. Mivel nem dolgozhatok, igy itthon pótolom be a dolgokat, sztem ez peldamutato lehetne. Én nem tudnék tehetetlenül ülni. A gyerekkel ugyanúgy foglalkozva van, kozbe csinalom amit akarok. Neha lepihenek, de csak ha rossz ido van es nem tudok kint lenni 😁 És igen, igy vagyok boldog. Azok akik magyaraznak, gondolom magukra ismernek.. Errol beszélek basszus.
2021. máj. 7. 15:12
 28/37 Derjaderja ***** válasza:
100%
Te egy élő csoda vagy. Köszönjük, hogy megismerhettünk.
2021. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Szóval szidod a dicsekvő anyákat, akik ténylegesen a gyerekükre büszkék, de igazából azért írtad ki ezt a kérdést, hogy te dicsekedj, hogy milyen tökéletes, mindent megcsináló, férjjel szexelő, gyerekkel vihogó anyuka vagy. Hát gratulálok, ez nagyon rosszul sült el. 🤷‍♀️
2021. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Durva komplexusaid lehetnek, ha a gyereknevelés számodra semmi. Én nem gondolom, hogy bármit kompenzálnom kéne azért, mert itthon vagyok a gyerekkel. Ez igenis munka, én nekem is jár a pihenés. Nem vagyunk robotok...
2021. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!