Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítéled azt, aki baba mellett...

Elítéled azt, aki baba mellett takarítónőt fogad?

Figyelt kérdés

Egész napos figyelmet igényel a kicsi, nem gyerekbarát a ház. Viszonylag nagynak mondhatók a terek, több nap kitakarítani, mire végzek vele, kezdhetem újra, állandóan versenyt futok az idővel.


A férjem besegít, de minden nap a szememre hányja. Felvetettem, hogy jó lenne hetente egyszer egy takaritònőt fogadni. Sajnos a kérdés elméleti, mert a GYED-em nem egetrengető összeg, a -jól kereső- férjem pedig kijelentette, hogy nem fizet azért, hogy más takarítson, mert azt csak a nagyon gazdagok engedhetik meg maguknak.


Abban egyeztünk meg, hogyha visszamegyek dolgozni, vélhetően átlagos vagy kicsit afeletti fizetésért, akkor egyedül fogok finanszírozni egy takarítònőt, mivel, ha a kicsi mellett itthon nincs rendesen időm takarítani, munka és gyerek mellett még kevesebb lesz (bár ki tudja).


Nektek erről mi a véleményetek?



#gyerek #baba #háztartás #Takarítònő
2021. máj. 12. 07:30
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
90%
Akkor én nagyon elítélendő vagyok, még csak nem is élünk egy hodályban (85 nm-es lakás), egy gyerekem van és jár takarítónő 2 hetente. Ja, nem főzök. Szó, ami szó, valóban a takarítónőt most picit feleslegesnek érzem, már eléggé belerázódtam a babázásba, jut idő mindenre, de szeptembertől megyek vissza részmunkaidőben dolgozni, akkor majd nem tudok ennyit foglalkozni a háztartással, férjem átvette az én munkám egy részét, így ő hétköznap keveset van itthon. Nekünk fontosak a hobbijaink, így mindkettőnk számára a hétvége erre van szánva, valamint egymásra, szigorúan nem takarításra vagy főzésre (kivéve, ha vkinek épp kedve van hozzá). Mindkettőnknek időigényes hobbija van, ami rendszeres gyakorlást igényel, és a babával is többet tudunk foglalkozni. Tőlem el lehet ítélni, nem foglalkozom vele, nekünk nem fontos, hogy mindennap házikoszt legyen az asztalon, de pl kenyeret, sütit rendszeresen szoktam csinálni, mert azt szeretek, illetve a takarítónő miatt, aki az időigényesebb feladatokat csinálja meg, nekem bőven jut időm a rendszeres felmosásra pl, vagy a konyha rendbe tételére, én szeretem, ha patika rend van, de segítség nélkül nem lennék rá képes, csak áldozatok árán. Mi így vagyunk boldogok.
2021. máj. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
98%
Nem ítélném el, dehogy. Marhára irigykednék, hogy a takarításra szánt időt is a gyerekekkel (vagy más hasznos) dologgal töltheti az illető. Ráadásul heti egy segítség mellett sincs egész napos láblógatás (mosogatás, porszívózás, mosás...).
2021. máj. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
96%
Én a férjedet ítélem el. Ugyanis egy p.cs.
2021. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el, de nem is vettünk akkora házat, hogy még gyerek nélkül is napokig kelljen takarítani, mert nem vagyok hülye, hogy ezzel töltsem a napomat.
2021. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Ja amúgy az részemről kimaradt, hogy az anyósom mindig felajánlkozik, hogy segít (ami ugye ingyen lenne), csak én nem fogadom el, mert ő százszor pedánsabb nálam és szégyelném előtte, hogy a feje tetején áll a ház. Ez nekem nagyon kellemetlen lenne, inkább fizetnék egy idegennek. A férjem indíttatása részben innen fakad, ebben én vagyok a hunyó.

2021. máj. 12. 09:21
 16/36 anonim ***** válasza:
75%

Ja, hát így már más!

Én nem ítélem el azt, aki takarítónőt alkalmaz és nem is érzem akkora luxusnak a dolgot, de ha már anyósod felajánlotta a segítségét, akkor miért nem fogadod el? Ok,nem akarod, hogy a lássa a rendetlenséget, de akkor vigyázzon a babára addig, amíg feltakarítasz te. Én összetenném a kezem ilyen segítségért.

2021. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kellene ilyesmin veszekedni. Nem ciki, hogy baba/kisgyerek mellett nincs tökéletes rend, mert az pont olyan, mint hóesésben havat lapátolni :) Részemről csinálja meg, akit zavar, nekem nyugodt a lelkiismeretem, ha megtettem mindent, amit tudtam és csak ennyi fért a napba. Ha nem hiszi, járjon utána. Na meg nem vagyok se cseléd, se rendmániás, aki ebben méri magát, hogy mások mit gondolhatnak. De annak én sem örülnék, ha anyósom vagy anyám folyamat pakolászna nálunk, az olyan túl intim, ha meg még kritizálós is, akkor a társaságával járó feszkó enm hiányozna.
2021. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
78%

Én nem nézlek le. Hasonlòan nem vagyok annyira pedáns, nálunk a férjem a "takarítónő". Porszívózik, port töröl, pakol. Én főzök, boltba járok, teregetek, mosogatok stb..

Ha lesz házunk, tuti fogadunk takarítónőt. Ha ezzel könnyítek az életünkön.

Amúgy vállald fel magad az anyósod előtt. Mindenkinek van gyengesége, neked ez, ez van. Ha ismer, már tudja milyen vagy.

2021. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem értettem, miért kéne mindig a másik dolgával foglalkozni. Az egyiknek az a fontos, hogy mindennap ki legyen tálalva a pörkölt nokedlivel meg aranygaluskával, a másiknak az, hogy bögyörgetve vannak a virágai a kertben, a harmadik a mosi pelusokat rendezgeti, a negyedik meg könyvet olvas. Miért kéne elítélni bárkit is, ha nem úgy csinálja, mint mi? Az a fontos, hogy mindenki legyen boldog úgy, ahogy van, teljesen mindegy, hogy ez miben és hogyan valósul meg.
2021. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
14%

Ha egy alap takarítás több nap, akkor ott vagy fejben, vagy erőnlétbne/lustaságban van valami gond.

Egyébként nem ítélem el. Lassan keresek talán majd annyi pénzt egyedül, hogy megengedhessem magamnak ezt

2021. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!