Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítéled azt, aki baba mellett...

Elítéled azt, aki baba mellett takarítónőt fogad?

Figyelt kérdés

Egész napos figyelmet igényel a kicsi, nem gyerekbarát a ház. Viszonylag nagynak mondhatók a terek, több nap kitakarítani, mire végzek vele, kezdhetem újra, állandóan versenyt futok az idővel.


A férjem besegít, de minden nap a szememre hányja. Felvetettem, hogy jó lenne hetente egyszer egy takaritònőt fogadni. Sajnos a kérdés elméleti, mert a GYED-em nem egetrengető összeg, a -jól kereső- férjem pedig kijelentette, hogy nem fizet azért, hogy más takarítson, mert azt csak a nagyon gazdagok engedhetik meg maguknak.


Abban egyeztünk meg, hogyha visszamegyek dolgozni, vélhetően átlagos vagy kicsit afeletti fizetésért, akkor egyedül fogok finanszírozni egy takarítònőt, mivel, ha a kicsi mellett itthon nincs rendesen időm takarítani, munka és gyerek mellett még kevesebb lesz (bár ki tudja).


Nektek erről mi a véleményetek?



#gyerek #baba #háztartás #Takarítònő
2021. máj. 12. 07:30
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
70%
Én sem szeretném, ha anyós matatna a lakásomban. Még saját anyukám sem. A nagyobb munkákra igenis jó egy profi, ha anyagilag megengedhetitek magatoknak. Mondjuk kéthetente két-három órára. A férjed amúgy tisztában van vele, hogy egy babát ellátni 0-24 órás MUNKA? Próbáljon meg csak egyszer egy napra felfogadni egy baby-sittert, majd meglátná, hogy mennyit kellene kiperkálnia, és a baby-sitter nem takarítana, de nem ám! Max. elpakol a gyerek után és elkészíti a gyerek kajáját. Jó lenne, ha ebből a szempontból nézné a férjed. Te ellátod folyamatosan a babát. Neked talán nem jár egy-két óra pihenő vagy szusszanás egy nap? Elvárja, hogy amikor a gyerek alszik, non-stop takaríts? Ha anyós nagyon akar segíteni, akkor ne takarítson, hanem hetente néhányszor vigye el a gyereket pár órára.
2021. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim válasza:
29%
A takarító ma már nem luxus. Hozzánk hetente kétszer jön, mos, vasal, takarít.
2021. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
A mi környékünkön sajnos az :( Tavaly nyáron ért engem egy baleset, ami miatt takarítót kellett hívnom. (Egyedül élek.) Már 2 hónapja nem volt kitakarítva, tehát elég nagy kosz volt. Felhívtam a környékbeli takarítókat, és a legolcsóbbal takaríttattam ki. 104 négyzetméter, ablakmosás is volt meg minden, majdnem egész nap dolgozott, 65 ezret kért. 1 napért. De volt, akinél ez majdnem 100 ezer lett volna. Konkrétan 1,5 heti fizetésem ment el rá. Ha ez nem luxus, akkor nem tudom mi lenne az. (Balaton északi partja a helyszín, máshol lehet olcsóbban dolgoznak a takarítók, de erre fele nem.)
2021. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát, utolsó, téged bepaliztak.
2021. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten 2000 ft/óra már minőségibb takarítás,2500/ha nagyon drága. Ha 10 órát dolgozik, az 20-25ezer/nap max. A 65 ezer nagyon drágának tűnik. Esetleg ha többen jöttek gépekkel, számlával, stb.
2021. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is irreális a 65 ezer. Ha heti 5 napot dolgozik, az több, mint 300ezer hetente! ... egy takarítónőért? Mégha le is adózza és viszi is a gépeket, bár azért egy porszívója tán csak van mindenkinek. Itt valami nem oké ezzel az árral, a felét nem fizetném ki, mert nem ér annyit az ő munkája.
2021. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!