Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítéled azt, aki baba mellett...

Elítéled azt, aki baba mellett takarítónőt fogad?

Figyelt kérdés

Egész napos figyelmet igényel a kicsi, nem gyerekbarát a ház. Viszonylag nagynak mondhatók a terek, több nap kitakarítani, mire végzek vele, kezdhetem újra, állandóan versenyt futok az idővel.


A férjem besegít, de minden nap a szememre hányja. Felvetettem, hogy jó lenne hetente egyszer egy takaritònőt fogadni. Sajnos a kérdés elméleti, mert a GYED-em nem egetrengető összeg, a -jól kereső- férjem pedig kijelentette, hogy nem fizet azért, hogy más takarítson, mert azt csak a nagyon gazdagok engedhetik meg maguknak.


Abban egyeztünk meg, hogyha visszamegyek dolgozni, vélhetően átlagos vagy kicsit afeletti fizetésért, akkor egyedül fogok finanszírozni egy takarítònőt, mivel, ha a kicsi mellett itthon nincs rendesen időm takarítani, munka és gyerek mellett még kevesebb lesz (bár ki tudja).


Nektek erről mi a véleményetek?



#gyerek #baba #háztartás #Takarítònő
2021. máj. 12. 07:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a második állásom takarítónő családoknál. Semmi elitélni való nincs abban ha valaki teheti és ilyen megoldást választ.Ahol most vagyok iker babák vannak,plusz 2 ovis,megértem teljesen az anyukát. Ha tehetném én se takarítanék itthon.
2021. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
43%

Nem ítélem el.. Ismerek olyat akinek gyereke sincs, otthon van, a férje dolgozik, de heti 1x járnak hozzájuk takarítani.


De ha a férjed azt mondta nem fizet ezért, akkor úgyse fogod meggyőzni szerintem.

Van baba karám is pl, vagy fogadd el az anyósod segítségét. Max te takarítasz, addig ő babázik. Biztos nagyon örülne ennek a felállásnak is. Unokázna egy kicsit legalább.

2021. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%

Anyós segítségét én sem fogadnám el, nem is tettem. Egész terhességem alatt nyomta a dumát, hogy majd jön és segít, mert nekem segítség fog kelleni. Aztán szépen lassan kiderült, hogy ő ezt úgy képzelte el, hogy az alvó (!) babát ölikézteti. Egy újszülöttnek az anyja mellett a helye, aki segíteni óhajt, az abban tud, hogy hoz egy ebédet vagy elmosogat. Maga a férjem említette meg, hogy ő ebből a sok segítségből eddig még nem sokat látott, osszam ki a feladatot, mert abból ért. Na ebből az lett, hogy mikor a babám a parkettára pisilt, megkértem törölje fel, én éppen szoptattam. Erre fogott egy textilpelenkát és elmaszatolta a padlón. Nem ugyanazok az elképzeléseink a tisztaságról, én úgy gondoltam, mossa fel, elmaszatolni én is el tudtam.

Ha hozzátok is odamenne segíteni, abból úgy is az lenne, hogy megcsinálja azt, amihez kedve van, és pont az maradna rád, ami miatt segítséget hívnál. Plusz, ha nem egyezik a rendről, tisztaságról alkotott véleményetek, akkor megint nem feltétlenül vagy előrébb, mint ahogy nálunk is másként alakult. De itt gyakorin is olvastam olyat, hogy még a bugyikat is újrahajtogatta az anyós, meg az éjjeli szekrényben is sorrendbe helyezte az óvszereket meg a síkosítókat, azért erre szerintem senki nem kíváncsi. Meg vhol azért csak furcsa, hogy anyósod jár fel takarítani, neki is biztos van dolga.

2021. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Nem a kérdésre adnék válasz (remélem nem baj), hanem inkább megkérdezném, hogy ki mennyiért takaríttat. Egy időben mi is gondolkodtunk rajta, "összeszedtük" az összes takarító elérhetőségét a környéken, és megkérdeztük hogy mennyiért vállalnának el egy 72 nm-es lakást. Őszintén szólva lesokkolt a dolog. 2-3 órát mondtak egy teljes takarításra, és a legolcsóbb ezért 18 ezret kért volna! De volt, aki majdnem 40 ezret. Így nálunk maradt az, hogy mi takarítunk, közösen a férjemmel. Neki se tetszett, nekem se, de ennyit nem ér, átlagos fizetésből szerintem ezt nem lehet kifizetni.
2021. máj. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
66%
A férjed egy paraszt.
2021. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
24-es! Dél-Pest megyei kisvárosban 1500 ftos órabérért dolgozik, 85 nm-t olyan 6 óra alatt takarít ki.
2021. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
85%
Tolna megye legdrágább városa: 1500 Ft/óra (a nm nem számít). Sokan dícsérik a munkáját.
2021. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
90%

A férjed egy farok, ha visszamész dolgozni, akkor miért neked kellene fizetni a takarítót? A közös mocskotokat takarítja, felesben kellene fizetni.


Gondolom az a tipikus gyökér aki szerint a takarítás női munka. Jó fogás mit ne mondjak.

2021. máj. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
89%

Martonvásár: 2000/óra 105 nm-t nekünk 4 óra alatt megcsinálja.


A férjedről meg megvan a véleményem. Az ilyen nem férj, társ. Hál istennek az én férjemben fel se merült soha hogy az adott kiadás "kinek a pénzéből megy", mivel nincs enyém, tiéd, hanem miénk van. Ezen kívül a férjem, annak örül, ha nekem is van szabadidőm, én is el tudok menni feltöltődni a gyerek mellől. És ő ezért szívesen fizet is segítséget, mivel tudja, hogy a kisgyerekes lét kiszipolyoz. Sajnálom kedves kérdező, hogy a férjed ennyire ... :(

2021. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim válasza:
55%
Jesszusom dehogy ítélem el. Viszont rohattul irigylem. A kettő azért nem ugyanaz.
2021. máj. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!