Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általában mindenhol nehezen...

Általában mindenhol nehezen kezdődik a szoptatás? Vagy van akinél rögtön könnyen megy?

Figyelt kérdés
2021. máj. 14. 07:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A lányommal nagyon könnyen ment. Az első perctől kezdve ügyesen és hatékonyan szopizott. 3. nap be is lövellt a tejem, fél évig 100% anyatejes volt. Pedig 36. hétre született sürgősségi császárral, de mégis nagyon kis ügyes volt.

Na ezzel szemben a fiammal már sokkal nehezebben ment. Nem igazán érzett rá. Voltak napok, amikor azt éreztem, hogy kész, feladom, nem ér annyit. De aztán mégis kitartottam. Ő mondjuk kapott néha tápszert, mert nem mindig sikerült hatékonyan szopiznia. Aztán így a tejem is kevesebb lett, de azért így is majdnem 8 hónapig szoptattam, utána elengedtem ezt a dolgot.

Szóval nem törvényszerű, hogy nehezen megy mindnekinek. Ha ügyes a baba, nincs semmi szervi probléma, letapadt nyelv vagy ilyesmi, anyukának a mellbimbója is “normál”, akkor elvileg minden adott. Aztán persze az sem biztos, hogy lesz elég teje az anyukának.

2021. máj. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Fiam az első pillanattól ráérzett, nem volt baj sosem. 100%anyatejes volt.

1évesen én valasztottam le.

2021. máj. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én ott és akkor nehéznek éltem meg a kezdést. Utólag visszagondolva, ha több önbizalmam lett volna, és elhiszem, hogy ez így oké, akkor azt mondom, könnyű volt. A babám ügyesen szopizott (én pedig jól megtanultam még terhesség alatt elméletben, hogy hogyan kell helyesen mellre tenni és mire kell figyelni - ami még így sem volt egyszerű a gyakorlatban eleinte). A tejem belövellt 48 órával szülés után. Nem volt sebes, nem vérzett, nem fájt, a baba a normális súlyvesztés után szépen hízott.

Csak én rettegtem, hogy nem elég a tej, kiszárad, éhen hal stb. Ezt kb 8-10 nap alatt sikerült elengednem, utána már én is láttam, hogy minden oké. A súlyát meg eleinte mértem minden nap 1x ugyanakkor, láttam, hogy szépen gyarapodik, ez is megnyugtatott és elhagytuk a mérlegelést is.

2021. máj. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem nagy szerencsèm volt, az első perctől jól ment a szoptatàs, ès rögtön volt tejem is.
2021. máj. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk az első gyerek sárga volt, sürgősségi császár is megviselt lelkileg, hogy "selejtes vagyok", de annyi haszna volt az előtte való több hét kórházban fekvésnek, hogy egy csomó szoptatási tanácsadást végighallgathattam :) Szóval nem ijedtem meg, hogy fáj, mert tudtam, hogy hozzá kell még szokni, meg tudtam, hogy keltegetni kell bőszen, és hogy kibírják jó sokáig, meg hogy csak cseresznyényi a gyomruk... és hasonlók. A negyedik napon, pont hazamenésnél lett tejem. A második gyereknél azt hittem, már még okosabb vagyok, de neki meg le volt nőve a nyelve, a gyerekorvos szerint nem hízott eléggé (kétóránként evett, de keveset, sokat sírt), nagyon le voltam fogyva egyébként is valami hormonális ok miatt. De a bátyja akkor beteg volt, így halogattam még a tápszert, és meglepetésemre a második hónapban már azért kaptam ki, mert túl kövér a gyerek :)
2021. máj. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem első perctől kezdve ment a szoptatás, tejem is volt, a lányom is jól evett, aztán 2 hónap múlva mégis elapadt. :(

Barátnőmnek nagyon nehezen indult be, az első hónap szenvedés volt, alig volt teje, de utána beindult és 2 éves koráig szoptattam a kisfiát.

Státuszon volt egy kisbaba. Csupa csont és bőr volt. Mint azok az afrikai gyerekek. Anyukának nem. Igazán indult meg a tejtermelés, de nem adott tápszert a gyereknek. Iszonyatosan volt ránézni a kicsire. Anyuka arról panaszkodott, hogy miután kijöttek a kórházból fél kilót fogyott otthon a baba. Kitartottak, szoptattam és fél éves korára már szépen kikerekedett az a kislány is, szóval nagyon vegyes a felhozatal.

2021. máj. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1 lányom van. Már 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem.


Császárral szültem, semmi problémát nem okozott.


1x nem sebesedett ki, vagy repedt be a mellbimbóm.


2 évig szoptattam minden probléma nélkül. Az egyetlen bosszúságot az okozta, hogy reggelente gyakran 1m-es tejfolt volt a lepedőn, annyi tejem elfolyt. Pedig szopott éjjel is.


Hozzáteszem, a lányom betegen született. 3 évig folyamatosan kórházba mászkáltunk vele szerte az országban. 10x be is feküdtünk 1-1 hétre. Mégse ment el a tejem.


Egy áldás volt, hogy ennyi baj közt ennyire egyszerű volt az etetése. Ő is első perctől szépen szopott. Nagyon sokszor hálát adtam már az égnek érte... Pedig sokszor szoptattam lehetetlen helyeken, pl egy kórházi ajtó mögött elbújva..

2021. máj. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem is nehezen indult. Senki nem jött első nap megmutatni, hogy kell mellre tenni a kisbabám, és sokat is aludt. Azt mondták, ne keltegessük, mert ki kell pihennie a születést. Hajnalban született, estére, mire felkelt, üvöltött az éhségtől, de nem tudtam segíteni rajta, nem jött a technika magától, a csecsemősök próbáltak segíteni. De csak kapott végül vizet, aztán hajnalban tápszert. A próbálkozásnál nagyon fájt, csak csócsálta a bimbóm. Következő napon jött a védőnő, ő segített, kiderült, hogy a nagyon pici, szinte lapos mellbimbóm miatt nem ment, kaptam bimbóvédőt, azzal sikerült. Így is 5. napra lett tejem, a babám be is sárgult, pár napig kellett tápszer is. Lassan 2 hónapos, de egyelőre továbbra se megy bimbóvédő nélkül, próbálkozom elhagyni. Néha még most is mérem, mennyit eszik, az elején nagyon megijesztettek, hogy visszakerül a kórházba.
2021. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is nehezen indult be, de kitartóan próbálkoztam és így napról-napra több lett a fejem, végül egy hét múlva tudtam azt mondani, hogy igen, most már láthatóan elég neki.


Közben meg már második nap(!) azzal a kérdéssel stresszelt mindenki, hogy van-e tej... M

2021. máj. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Császáros voltam, de hamar beindult a tejem. Állítom, h.az is segített, h.a műtét után megittam több doboz szívószálas szűrt almalét. Ezt tanácsolta az egyik nővérke.

A babám is ügyes volt szerintem, csak az első szoptatások alatt lett kicsit sebes a bimbóm, arra kaptam krémet, meg bimbóvédőt. Utána nem volt gond.

2021. máj. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!