Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rossz az, hogyha valaki...

Miért rossz az, hogyha valaki reálisan látja a gyerekét?

Figyelt kérdés

Miért baj, ha valaki reálisan látja a gyerekét és megmondja, ha valamiben nem jó, nem ügyes, gyengébb képességű vagy csúnya?

Nem azokról van szó, akik éreztetik is a gyerekkel, hogy azok, hanem akik leírják vagy elmondják másoknak.

Ez a "Katika, de ronda vagy!", "Pistike de hlye vagy!" ez szerintem is undorító, de miért ne gondolhatná egy szülő azt, hogy csúnya a gyereke, ha egyszer az?

Lehet jönni a "minden ember szép"-pel, meg a "minden gyerek szép"-pel, meg "a szépség relatív"-val, de nem minden ember szép és a szépség nem annyira relatív.


2021. máj. 18. 16:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem első körben te sem a jószándékot és szeretetet feltételeznéd, ha közlik, hogy "jé, de görbe a lábad te szegény" vagy "múltkor is milyen ciki volt az értekezleten, hogy dadogtál", pedig te már egy érett személyiség vagy. Ha meg nem is neked mondják, hanem másnak újságolják el, az még "jobb". (Ennél már csak az rombolóbb, mikor a gyerek füle hallatára panaszkodnak róla.) Olvass utána a Pygmalion-effektusnak (önbeteljesítő jóslat). Pl. [link]
2021. máj. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem.

Én simán elmondom a lányaimnak ha valami jó. Persze nyilván nem olyan dolgokat, amin nem tudnak változtatni, felesleges olyan dolgokkal bántani őket.

Hanem pl a nagyobbik lányom kezd nagyon hízni. És mondtam neki, hogy nem kell minden nap csokit enni, meg több mozgás kellene.

Erre az exem anyja a védelmébe vette, hogy nézzek rá, az ő alkatát örökölte.

Ez oké, de szerintem nem kell feltétlenül elfogadni, hanem lehetne tenni ellene. Úgyhogy nagyon nem értek ezzel egyet, hogy ne mondjuk meg ha valami nem jó, sőt, simogassuk is meg a buksiját, legyen 16 éves korára 100 kg.. 🤦‍♀️

2021. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12!

Ez tök rendben van, pláne ha segíted is a lányodat a fogyásban.

De a kérdező semmit nem írt arról, hogy miért csúnya az a gyerek, csak hogy csúnya. Ezenn szegény gyerek nem tud változtatni.

2021. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
De a kérdező ne is azt mondta hogy a gyereknek mondja vagy érezteti vele valaki. Arról van szó hogy itt pl még anonim se írhatja le az ember hogy hát igen, az enyém nem épp a leg élesebb kés a fiókban. Vagy hogy eláll a füle, kancsi nem túl szép. Mert ha leírod akkor egy szar szülő vagy.
2021. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!