Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Genetikai oka is vannak...

Genetikai oka is vannak annak, ha valaki nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék gyereket. Sosem vágytam rá. Egész kiskorom óta tudom, hogy a szülőség nem való nekem. Mondják, hogy majd a biológia óra ketyegni fog nálam is. Ebben nem vagyok biztos, mindenféle szempontból ódzkodok a gyerekvállalástól. Azt is mondták, hogy majd eljön az igazi, akitől szeretnék. Most úgy érzem, hogy megtaláltam az igazit, és most sem vágyok gyerekre. Aki semmiképp nem szeretne, az senkitől sem szeretne. Arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen embereknek eltérhet a genetikája azoktól, akikben benne van a vágy a szülővé válásra? Biológiai magyarázat is van erre?

2021. máj. 19. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ennek semmi köze a genetikához.
2021. máj. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hollófernyiges ***** válasza:
74%
Egy ilyen gén elég gyorsan eltűnne.
2021. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Mindig ezeket mondják...

Nem kell ezzel foglalkoznod, meg magyarázkodnod sem.

2021. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Ne foglalkozz az ilyen hülyeségekkel. Az ember értelmes lény, ha úgy érzi, felül tud emelkedni az ösztönszerű cselekvéseken (mint pl. a mindenáron szaporodás). Aki ezt nem érti az hajtogatja az üres frázisokat, amit felsoroltál.
2021. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Lehet geneikai magyarázata.

Az biztos, hogy nem egy egyszerű domináns-recesszív öröklésmenettel levezethető téma lehet (az emberek 99%-a csak eddig gondolkozik), inkább egy küszöbtulajdonság. És nem nem tűnne el, miven az elmúlt sok tízezer évben (sőt, az ember előtti fajoknál is) nem előre eldöntött kérdés volt a szaporodás. Az persze más kérdés, hogy az ösztönhiányos szülő a mai napig elhagyja, bántalmazza az utódot mind az állatvilágban, mind az emberiben.

A civilizáció viszont erősen korlátozza ezek elkövetésében a szülőt, illetve az elhagyott utódot más egyedek felnevelik - így továbbörökítik ezt a tulajdonságot.

A 60-as, 70-es évektől kezdődően jelent meg a hatékony fogamzásgátlás, de még mindig a terhességek fele nem tervezetten jön létre. Sokan társadalmi nyomásra szülnek és nyűglődnek... sok-sok generációnak kell még eltelnie, hogy ez a genetikai jellegzetesség kikopjon, vagy jelentősen ritkábban manifesztálódjon.

2021. máj. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az elcseszett gyerekkorom miatt nem akarok gyereket.
2021. máj. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Szerintem lehet a genetika magyarázat arra, ha valaki nem vállal gyereket. De szerintem nem abban a formában, hogy akarok-e gyereket nevelni vagy sem.


Hanem inkább, ha valakinek rosszabb a genetikája, esetleg örökletes betegségei vannak, akkor a meg nem született gyerek érdekében célszerűbb lehet elengedni a dolgot.

2021. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, az ember normális esetben gondolkodó lény és nem kizárólag ösztönök alapján dönt ekkora volumenű kérdésekben. Sajnos a társadalmi és családi nyomás miatt még így sem tudnak az emberek teljesen szabadon dönteni az életükről, pedig az lenne a normális. A genetikát kár belekeverni, semmivel sem jobbak a génjei azoknak, akiknek véletlenül becsúszik egy gyerek, vagy szándékosan.
2022. jún. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A genetikának olyan szempontból lehet szerepe, hogy minden fajban kódolva van, hogy az egyes körülmények kedvezőtlenné válása hatására mennyire utasítja el a szaporodást.

Nézzünk két példát.

A házimacska akár a legkedvezőtlenebb körülmények között (éhezés, ketrectartás) is rendszeresen ivarzik és felneveli kicsinyeit.

Ezzel szemben a gepárd igencsak ritkán szaporodik fogságban, még akkor is, ha közel optimálisak a körülmények.

2022. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!