Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha semmi sem elég...

Mit tehetek ha semmi sem elég neki?

Figyelt kérdés

Volt barátnőm akitől van egy 3 éves kisfiam (akit hozzá teszek hogy nem is ismerek) többet szeretne mint amit bárki is megitélne neki.


Külföldön dolgozok a havi fizetésem 1300-1400 euro. A fiamra való tekintettel havonta már 3. éve kifizetem a teljes albérleti költésget rezsivel ami átlagosan 110 +30-40 ezer szóval kb 145 és emellé minden hónapban küldök 80.000ft ot ami kb 680 euro havonta vagyis a fizetésem fele.


Viszont ez nem elég neki. Nem dolgozik pedig már régen bölcsöde érett a gyerek sőt ovodába is mehetne szeptembertől.


Na most jogilag abszolút nem érdekel mert semennyire nem vagyok veszélybe mert fizetésemhez mérten és a gyerek igényeit figyelembe véve is az ügyvéd szerint maximum 80.000ft ot itélnének meg neki havonta és egyeáltalán nem kellene a lakást és a rezsit emellé fizetnem.


Sokkal inkább a kérdésem az hogy mit tegyek hogy felfogja vagy megértse hogy vegyen vissza magából mert hamarosan ha ezt nem fejezi be akkor nagyon kevés pénzből kell megélnie a jövőben.


Az ismeretségi körömben lévők tudják hogy igy is össze teheti a kezét mert mert egy eléggé ronda dologgal esett teherbe (nem szedte a fogamzásgátlót és eltitkolta és hazudott róla példaképpen ennek a forditott esete az ha a férfi leveszi a gumit és direkt ilyen helyzetbe hozza a nőt nem kis botrányok voltak belőlle már magyarországon is) de ha minta apának nem is lehet mondani a tőllem telhetőt megteszem mert a szobámért havonta 200eurot kell fizetnem ami azt jelenti hogy nekem kb 400 euróm marad azaz még magyar viszonylatban sem dúskálok a pénzben ami a végelszámolásnál magmarad de csinálom.


Cserébe hetente 2x láthatom a gyereket kamerán akkor is kb 5-5 percre és mostanában párszor előjön ha nem küldök többet akkor kevesebbet fogom látni a gyereket még ennél is.


2021. máj. 24. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
pl. elmeséled (megmutatod neki írásban), hogy a jövedelmed 15-25%-ánál többet nem vagy köteles fizetni.
2021. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi nem elég neki, akkor menj a bíróságra, hogy állapítson meg fix összeget és csak azt fizesd. Így járt...hát komolyan. Ha meg nem engedi, hogy láthasd a gyereket, akkor szintén bíróságra kell menni a láthatás miatt.
2021. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk az ügyvéd részéről ez a max. 80 ezer hülyeség, mert a jövedelmed alapján az a megítélhető gyerektartás alsó határa.
2021. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3/ szerencsére tévedsz


a fizetésemhez mérten kb 80.000ft amit megitélnének.


Ha magyarországon lennék és itt dolgoznék havi 200-250 ezer forintért akkor havonta "és ez egy magyarországi átlag" akkor fizetnék / gyerek kb 30-max 40 ezret de az már soknak számit.


A boróság anyapárti de nem hülye vagyis a gyerek igényeit nézve 3 ügyvéddel is beszéltem és a külföldi munkám miatt mentünk el 80.000ft ra aminél nem fognak többet mivel semmilyen speciális helyzet nincs és a gyerek egészséges.


Mivel nem a feleségem igy asszonytartás sincs és ugye nem gondolod hogy a biroság elvárja hogy az anyát is tartsam el ugye? : )

2021. máj. 24. 13:15
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Mas meg kap max 20 ezer ft gyerektartast.... istenem, csak azert ejtette magat teherbe mert tudta hogy majd igy eltartod
2021. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

Ha meg a néninkémnek töke lenne, ő lenne a bácsikám. Nem Magyarországon élsz, és nem 200-250 a havi jövedelmed. És a 15-25%-ot sem én találtam ki, olvass utána, majd számold ki, hogy a jövedelmedből ez mekkora összeget jelent.

Asszonytartásról sehol nem írtam, jövedelemről és százalékokról szólt az előző hozzászólásom is.

Egyébként pedig Magyarországon sem 200-250e Ft-ért dolgozik a férfiak többsége, aki ennyit keres, kifejezetten rosszul keres.

2021. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Amit meg én leirtam az meg azt jelenti (amúgy ügyvéd vagy?) hogy a gyerek igényeit is nézik. mi van akkor ha magyarországon keresnék 500.000ft ot? akkor is KB 80.000ft ot itélnének meg mert ennél nem kerül többe egy 3 éves gyerek. ( és ha mégis mert hajjaj tudnék én rá költeni 1 milliót is havonta minden össze vásárolva de nem.... )


El is magyarázták miért és kezd ej figyelni hogy legközelebb tudjad.


Az apa nem teljes mértéknem tartja el a gyereket hivjuk ezt 50% nak azaz ha az apa 80.000ft ot fizet akkor az anyénak is belekell tennie (máskülönben ahogy mondték is nem képes nevelni és anyagi jóllétet biztositani igy támadható lesz és el is veszitheti az apa javára) szóval vegyük azt hogy az anya is beteszi a 80.000ft ot az már 160 ezer


És lám máris jobban él egy 3 éves gyerek mint a Magyar gyerekek 50% a.

Mint pl én aki nevelőotthonba nőtt fel és évente volt nekünk 20.000ft ruhapénzünk.


Na itt van a jogszabályod.


Ne félj én sem voltam informálva elötte sokkal jobban és még most is nyitot vagyok arra hogy 200.000 ezer felett fizessek. De a jogszabály hidd el nekem 1-1 kivételes esetet leszámitva átlag haladóknál ekkora külföldi fizetés mellet is megáll kb 80.000ft nál.


A Magyar fizetéseket meg nem tudom honnan szedted de ird meg ha tévedek 3 éve nem élek Otthon szóval lehet hogy azóta a kormányunk csodát tett otthon de én mint IT szektorba dolgozó ember kerestem 3 éve a DOCLERBEN 240-280 ezer ft között és ennél sajnos de sokan rosszabb helyen dolgoznak és nyiván kevesebb fizetésért?


Kérlek mond meg már nekem hogy mit tudsz amit én nem meg sokan nem?


300.000ft ot az keres aki egy kocsmában dolgozik napi 12 órában sokszor szabadnap nélkül de ez értendő egy felszolgálóra is nagyon jó hónapban (nem covid idején)


Kezdj el ébredezni ... Magyarországon az emberek nagy része 200 körül + - 30 keres még mindig és ebből fizetik az otthoni 100 ezer forintos albérleti dijjat + rezsi amiért manapság nem nagyon kapsz szép lakást és a többiből élnek valahogy.

2021. máj. 24. 13:57
 8/15 anonim ***** válasza:
10%

Akkor csak hogy lásd, mennyire ébren vagyok: tanár vagyok, aki egyedül neveli a gyerekét és albérletben él, úgyhogy a magyar valóságot kevesen érzékelik nálam jobban a saját bőrükön.


Azt pedig igen szomorúnak tartom, hogy ha elmondásod alapján olyan nagyon tisztában vagy a magyar viszonyokkal, akkor szerinted 160 ezer forintból el lehet tartani egy gyereket albérleti díj fizetése mellett.


Azt pedig még szomorúbbnak tartom, hogy miközben apuci kivonul teljes egészében a gyerekneveléssel járó minden feladat és felelősség alól, azaz anyáé a feladatok 100%-a, még az anyagi terheket is viselnie kell 50%-ban.

Szerintem ez több, mint inkorrekt.

2021. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem kell siránkoznod : ) azért mert én ilyen vagyok még ha a fentebb leirtak alapján ahogy az egész megtörtént és ahogy át lett verve az egyik fél ezeket a nézőpontokat figyemlen kivül hagyjuk akkor nézzük a másik oldalt.


160 ezer forintből nem lehet egy albérletet fenttartani és még meg is élni 1 embernek sem. Viszont az sem lehetséges (hozzáteszem nem jogilag) hogy egy apa csak 2 hetente kap láthatást a gyerekéhez és sokszor száz kilómétereket kell utazni emellé fizetnie is kell még ugye? És még a KT nagyrészét sok "anya" igyekszik a lehető legkeményebben is megneheziteni ( nem is véletlenül lett jogszabályváltoztatás mert ez már a biroság szerint is kemény volt annyi elmaradt KT volt hogy sosem volt vége az ügyeknek)


Mennyi apa van ( és itt most 99% általánosságról beszélek mert nem kicsit egyoldalú a jogszabály ami az anyának kedvez irtózatosan egyoldalúan) akik olyan szivesen átválallnák ezt a terhet és nevelnék a gyereket hajjaj de még hogy..... de huhhh mennyire csak az jut nekik hogy a sarki közértes is többet láthatja a gyereket mint a saját apja mert a Magyar jogszabályok nagyon "korrektek" .


Rengeteg nő is be tudta vallani hogy "állandóan az egyenjoguságért megya küzdelem" de a gyerekelhelyezésnél azért nem olyan rossz az és ha igazságtalan is de élvezik hogy nekik kedvez.


Egy anyának nagyon durva dolgokat kell tennie hogy ne neki itéljék oda a gyereket.


szóval figyelj ide picit :) majd ha egy NŐ aki olyan amilyen az én barátnőm volt (én meg szimplán vak és hülye voltam) had ne érdekeljen hogy 15 db késmegforgatás után illetve a gyerek láthatósággát pénzhezkötő zaroló anyához van egy bizonyos határ amit "én hülye" sem akar már átlépni.


Szóval mit is mondanak erre? Egye meg amit főzött.


A jogszabályba szerinted van olyan hogy szexuális büncselekmény? persze!

De az szerinted annak számit hogy szedte a fogamzásgátlót és egy idő után imitálta hogy bevette? NEM! csak szimplán megbiztam és hülye voltam.


És ezt pár hónapig tudta csinálni mert én nem állok a barátnőm mellet 1m re hogy ez valóban a tabbletta? Biztam benne és abba hagyta eltelt 2 hónap és kitusztult a szervezete fogalmam sem volt erről és teherbe esett. Van ilyenkor egy férfinak döntése? vagy ez büncselekmény? DEHOGY! Viszont morálisan egy undoritó patkány dolog. Szóval ilyen esetben az hogy 50% ban nekem kell és csinálom is , inkább csak örüljön. (és itt ez nem egy ligetklubból összekukázott 1 éjszakás kaland hanem egy 2 éves párkapcsolat ahol "van bizalom"


De tudod ezek elvi kérdések és senkit nem érdekelnek főleg a biroságot nem.


Tehát pont nem érdekel hogyan tartja el 160 ezer forintból a gyereket és magát. De a biróságot sem :) Amennyiben viszont nem tudja akkor jöhetek én és elkezdhetem támadni az biztos hogy a heti 2x 5 percnél biztos többet kapnék. Ő pedig biztosan nem kapna albérlet rezsivel + 80.000ft ot ugye tanárnő?

2021. máj. 24. 14:34
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

8-as, az azért felmerül bennem, hogy miért is kellene 160-ból megélni egy gyerekkel? Az hol marad, hogy anyuka is dolgozik, és megpróbálja fenntartani magát a gyerekkel?


"Azt pedig még szomorúbbnak tartom, hogy miközben apuci kivonul teljes egészében a gyerekneveléssel járó minden feladat és felelősség alól, azaz anyáé a feladatok 100%-a, még az anyagi terheket is viselnie kell 50%-ban." ----> ezt magyarázd már meg :D Szerinted tök rendben van, hogy az apa dolgozik rendesen, és 40%-át legalább leadja a fizetésének, mindeközben anya SEMMIT nem tesz hozzá, csak zsarolja, hogy még az 5-5 perces webkamerás "láthatásokat" sem fogja engedni? Vagy mi? te hol élsz?


Mindezt úgy mondom, hogy elvált szülők gyermeke vagyok, édesanyám egyedül nevelt minket a két öcsémmel. Apám csengetett rendesen (a törvényi kötelezőt és megbeszélés alapján a nagyobb kiadásoknak a felét), de anyám azonnal visszament dolgozni és többet keresett mint apám általában. Biztos fura neked, de így is lehet ám.


Az meg a másik, hogy nem kell gyereket szülni, ha nem tudsz egyedül megélni. És ha az ember meghal és nem csak elváltok? Akkor mit csinálsz? Képes vagy ilyen baromságokat mondani, bocsáss már meg, hogy mi az, hogy még az anya adja hozzá a megélhetés 50%-át.... :D Nem is értem, hogy jut ilyen eszedbe. Add oda az apjának a gyereket aztán fizesd te a több mint 50%-ot, kíváncsi vagyok, mennyire húznád a szádat...


Kérdező, ne adj többet és kész, sőt. én a fizetésed 30%-át adnám oda maximum, persze a gyereked és aggódsz érte, hogy ha nem fizetsz "mindent", akkor ő húzza a rövidebbet. De akkoris, ne legyél már fejős tehén...

2021. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!