Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan szülők aki...

Miért vannak olyan szülők aki nyomják bele húst gyerekeinek ha nem akarnak enni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 31. 22:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
60%
Mert kell a fehérje. Nemcsak zöldséget kell enni gyerekként hanem húst is. Fejlődő szervezetnek mindent kell enni, felnőttként azt eszel amit akarsz.
2021. máj. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
33%
Milyen igazad van, etesd fénnyel a kis lárvát.
2021. máj. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
72%
A szülő jót akar a gyereknek csak rossz eszközzel. A szervezet (ha egészséges) tudja mire van szüksége. Gyerekként hosszú ideig nem kívántam a húst, aztán ez elmúlt.
2021. máj. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem azért mert ezt látták gyerekkorukban vagy az hiszik hogy ezt így kell. Márpedig enni fogsz és kész...

Vannak erre módszerek amúgy hogyan lehet rávenni a kisgyerekeket hogy egyenek. Ha ezek után se akarják megenni azt a bizonyos ételt akkor nem kell erőltetni. Lehet hogy pont e miatt fogják megutálni.

Sok féleképpen meg lehet csinálni a húst, ezer variációban. Lehet higy csak a zsírról csöpögő nem szereti a gyerek. Öcsém pl kifelyezetten a száraz főtt csirkemellet szerette. Sose értettem higy tudja megenni 🙂

2021. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
92%
* zsírtól (elírtam)
2021. máj. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
69%
Mert az ember mindenevő.
2021. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
60%

Ha a gyereken múlna, csak édességet enne, vagy egyáltalán semmit.

Állati eredetű fehérje igenis kell. Nem csak a fejlődő szervezetnek, hanem mindenkinek. Az ember mindenevő.

Nem lehet mindent csak zöldségből bevinni. Vagyis valamennyire igen. De annyit nem tudna enni egy gyerek. A szülő pedig nem fog 5 felé főzni...


Egyébként én pont fordítva látom a környezetemben:

a szülők megpróbálják a vegánságukat, vagy a vegetáriánus életmódot 6-10-13 éves gyerekekre erőltetni. Aztán csodálkoznak, hogy hiánybetegsége van a gyereknek, meg nem fejlődnek úgy, ahogy a korukhoz képest testileg fejlődniük kellene.

2021. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
33%
8. A kérdés nem arról szól hogy a gyerek egyáltalán nem akar húst enni. Hanem arról hogy eszik húst de méppen akkor nem akar enni de a szülő nyomja belé a kaját. Legalábbis én így értelmeztem.
2021. máj. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
59%
* de ha éppen
2021. máj. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
38%

Sima hatalmaskodás, a legtöbb ember azért vállal gyereket, hogy valakinek ő is parancsolhasson, illetve hogy megmutathassa, hogy ő mennyire "jó ember", aki csak "aggódik" és "jót akar", stb. Igenis, igenis, ő nagyon jó ember, ő csak nagyon-nagyon jót akar mert annyira nagyon rendesrenderendesember.


Ez nem a húsról szól vagy a fehérjéről, hanem az erőltetésről. Rengeteg dologban van fehérje, tojás, tej, hal, hüvelyesek, stb, illetve hús is többféle formában létezik, van aki csak bizonyos fajtáját nem birja megenni. A gyerekek meg nem véletlenül nem szeretik a húst, nem tudják megemészteni, allergiásak valamire benne, stb, az ilyennek mindig oka van. Vagy lehet, hogy enne, csak kevesebbet, a hülye szülő erőlteti, aztán jó hogy nem eszik.


A kajaerőltetés amúgy erőszaknak számit, nézz utána, ettől alakulnak ki az étkezési rendellenességek (anorexia, bulimia) később meg az elhizás is.


Jut eszembe, mikor én kb 30 éve gyerek voltam, a szülők az olyan undormányokat is erőltették, mint a disznósajt (volt amelyikből kilógott a disznószőr), (zsir)szalonna, kocsonya, körömpörkölt, fényes, nedvességtől csöpögő "extra" párizsi (ez volt a neve), turista szalámi és zsiros kenyér. Volt ilyen "kaja" hogy "rizses hús" (zsiros húscafatok pirospaprikával meg rizzsel összekeverve), mai napig kiráz a hideg tőle. Ezek állitólag nagyon egészséges ételek voltak, amire az akkori szülők szerint minden gyereknek igenis szüksége van és amúgy mindig csak "édességet enne" és a szülő igenisigenis jobban tudja ahogy minden mást is. Ugyanaz az erőltetés meg hatalmaskodás ment akkor is és az se a gyerekről szólt.


Én annak idején az összes ilyen undormányt vagy kidobtam a panelház ablakán, vagy visszaraktam egy részét a fazékba, vagy újságba csomagoltam és a szemetes aljába raktam, vagy elrejtettem a szobámban és később kidobtam, stb. Neked is ezt javaslom kérdező, ha te vagy a gyerek akit erőltetnek, szabadulj a gusztustalan hústól ahogy csak tudsz, nem kell megenni, ha rosszul vagy tőle. Mondom, ez az egész a szülők hatalmaskodásáról szól, nem arról, hogy aggódnak érted vagy hogy nem jutsz elég fehérjéhez, azt rengeteg más forrásból lehet fedezni. Gondolom neked is jó kis gyerekkorod lehet.

2021. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!