Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan szülők aki...

Miért vannak olyan szülők aki nyomják bele húst gyerekeinek ha nem akarnak enni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 31. 22:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
82%

11. Gondolom nem érdekel a véleményem de azért leírom mert pont erről beszéltem. A húst sok féleképpen meg lehet csinálni. Én pl rizses húsba soha nem rakok zsíros cafatot. Utálom én is. Azt a részt mindig levágom. Csakik a hús megy bele. Így elég finom. Persze megértem ha megutáltad.

A gyerekvállalásrol alkotott véleményed meg bocs de hülyeség. Nagyon rossz tapasztalatod lehet a szüleiddel. Minden másban egyetértek.

Amúgy húst nem is lenne muszály minden nap enni, mert valóban lehet még tojást, tejet, sajtot is enni a fehérje, B vitamin és a vas miatt. A felvágott és a parizer pedig tele van tartósítószerekkel, nem mondanám egészségesnek se.

2021. jún. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
74%
Szülőnek is van élete és persze lehet egy-két dolog amit a gyerek nem szeret,de amikor egy teljes családra főzöl és mindenki másra húzza a száját, na akkor eleged lesz belőle szülőként és igenis lenyomod a torkán az aktuális " nem tetszik" kaját az aktuális gyereknek(mert mindig lesz egy aki azt szereti amit a többi meg igen és fordítva). Sajnos mindig van amit a gyerek nem szeret és akinek ehhez nincs pénztárcája, ott bizony a husit vagy a brokkolit(amit épp nem szeret) meg kell enni...
2021. jún. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
71%

Ha nincs mindig kedve húst enni, az teljesen rendben van, de bizony szegényebb családokban nincs lehetőség legalább 2 féle ételt készíteni, így néha szinte mindenki kénytelen olyat is megenni, amit annyira amúgy nem kedvel.

Ha meg egyáltalán nem akar húst enni, akkor legalább más állati eredetű dolgot egyen, mert egy gyerek szervezetének szüksége van arra is, mert bizony van, amit más módon nem, vagy nagyon nehezen lehet pótolni.

Lepontozhatnak a vérvegánok, de ez az igazság. Felnőttek viszont úgy esznek vagy nem esznek és azt, amit akarnak, az nem érdekel.

2021. jún. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
10%
Szóval ha nem akar enni, de brokkolit nyom bele az rendbe van?
2021. jún. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekeknél jönnek-mennek ezek a "nemszeretem" korszakok . Ha az összesnél külön főztem volna mindenkire,akkor 6 félét csinálhattam volna minden nap,és akkor sem biztos,hogy megeszik ,mert amikor kész a kaja kitalálja ,hogy mégsem szereti :D

Nálunk az volt,hogy nem kötelező megenni semmit,piszkáld ki ,hagyd ott,edd meg a köretet,de más nincs. 1-2 étkezés aztán újra szerették a húst ,vagy bármit :D

Vagy te ha csak sültkrumplin ,virslin,meg édességen akartál volna élni anyád mindig azt főzött volna neked ? Változatosan kell táplálkozni és kész.Éhen nem hal senki kaja mellett.

2021. jún. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%

A lányom borzasztó válogatós.

Ha sültkrumplit csinálok hússal, igen is noszogatom h egyen a húsból is. Ha csak pár falatot akkor is. Értem én h ő csak krumplit enne, de ilyenkor a párolt zöldséget sem eszi meg(egyébként igen) csak a krumpli fogy. Ahhoz viszont kell valami, mert székrekedése lesz tőle.

Tényleg inkább mondanam noszogatásnak mint erőltetésnek.

A pörköltnél is inkább enne sima tésztát. (szintén székrekedése lesz tőle) így legalább egy kevés szaftot teszek rá. Ha egy pár falat ubi is fogy, vsgy a husiból is kér, az már jó.

2021. jún. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet lenyomni a torkán.


Kicsi még, nem szereti se a húst, se a zöldséget, szóval teszek mindkettőből a tányérjába, hátha megkívánja.


Mostanság néha megeszi a zöldséget.


Megakarom adni neki a lehetőséget, hogy ehessen. Ez egy fokkal job mint a vegáky akik meg se adják ugyanezt a lehetőséget.

2021. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
79%

Mert a magyarok többsége húst hússal eszik. Ehhez vannak szokva és szoktatva. Oviban is minden egyes nap kapnak húst.

Nem akarnak vagy nem tudnak ezen változtatni.


Amikor még sokat bandáztunk a játszótéren, szinte mindig megbeszéltük ki mit főzött ebédre. Nem kibeszélő showt tartottunk, hanem ötleteket gyűjtöttünk. Ott élesen kiütközött, hogy alig voltunk olyanok, akik nem minden nap készítenek húsos ebédet.

Nekik erre volt igényük, ezért a gyerekeiket is úgy etették. Mert számukra furcsa volt, hogy sült zöldségekkel és quinoával hogy lehet jóllakni.

2021. jún. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
9%

Hú, a sok tájékozatlan, őskövület proli szülő....


Elárulom nektek, hogy hús nélkül is be lehet vinni mindent a szervezetbe, az embernek ugyanis nem állati fehérjére, hanem szimplán teljes értékű fehérjére van szüksége, ami magának is össze tud állítani a gyerek teste. Az állat fehérjét sem egy az egyben veszi át a szervezet, azt is előbb lebontja és csak azt veszi át belőle, kell.


Jó, most nyilván az átlagmagyar család hús mellé max. krumplit meg rizset eszik, meg néha egy kis paradicsomot vagy uborkát, az meg kevés. De ez nem azt jelenti, hogy hús rá szüksége lenne a szervezetnek - vagy nem tűnt még fel, hogy a Vega társadalmak milliói nem haltak még meg? Meg úgy egyáltalán a vegák?


Mondom mindezt úgy, hogy nem vagyok vega és ha az lennék, akkor sem erőltetném rá a gyerekre, ahogy fordítva, a húsevést sem. Igaz, mi változatosan meg egészégesen eszünk, nem halna éhen a gyerek hús nélkül sem.


Nagyom durva, mennyi a buta ember még ma is....

2021. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
68%

"...teljes értékű fehérjére van szüksége, ami magának is össze tud állítani a gyerek teste. "


"...csak azt veszi át belőle, kell."


"átlagmagyar"


"rizset"


"hús rá"


"Nagyom durva, mennyi a buta ember még ma is...."


Ja. Az nagyoN durva

2021. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!