Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság kiért kell ilyen...

Manapság kiért kell ilyen képeket kitenni?

Figyelt kérdés

Kb a 10.képbe futok bele ma, ahol nők szülés utáni napokban, egyszáll felnőtt pelenkában pózolnak.

Mondván ez is az élethez tartozik.

Értem, én, persze ahhoz tartozik. De miért kell ezt nyilvánosan megosztani?! Kit érdekel?!

En sem teszem ki mensi után a betét képét, nem posztolom, ahogy a wc-n ülök, pedig ez is az élet része.

En is szültem, igaz pelenkát sosem hordtam, de mégis volt bennem annyi tartás, hogy felveszek még itthon is egy rövidgatyát, ne látszódjon a mamabetét. Nem még ország világnak mutogatni...


Ti hogy vélekedtek erről? Csak engem akaszt ez ki?


2021. jún. 11. 07:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Feltűnést viszketegség
2021. jún. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Még sosem láttam ilyen posztokat.

Fura ismerőseid vannak.

2021. jún. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Én is látom ezeket, főleg Instagramon. Nagyon megy a világban ez a "fogadd el magad" kampány, szülés utánra is. Engem nem zavar, szerintem jó az üzenete, és attól még, mert nekem nem volt rá szükségem, hogy halljam/lássam, másnak lehet, hogy segít elfogadni a szülés utáni állapotokat.

Szerintem amúgy nem sérti jobban a jó ízlést, mint egy túlsúlyos nőről bikinis képet posztolni bárhová, és azt is megteszik sokan, ezeken a képeken ráadásul rendszerint az újszülöttel pózolnak, akik meg cukik, szóval szerintem még jobb is :D

2021. jún. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem az ismerőseim instagrammon a "celebek" caak pár név:Ada, Dér Heni.... és még számomra ismeretlen külföldiek.


Hát én egy pelenkát valahogy nem tudok azonosítanibegy bikinivel 🤷‍♀️ full más kategória... szerény véleményem, ezzel semmuvel nem teszik elfogadottabbá a szülés utáni állapotot. Azt át kell élni, maganügyként kezelni.

Az meg, hogy egy baba is van a képen... igen, a baba az cuki, de semmit nem javít az anya látványáb.

2021. jún. 11. 07:58
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Gyakran belefutok én is, főleg az instán. Engem nem igazán érdekel. Ha ő pelenkában akar pózolni, akkor pózoljon pelenkában. Nekem mondjuk nem jutott eszembe, hogy megörökítsem a szülés utáni anyatestemet 😃
2021. jún. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
81%
Olvastam még régebben egy cikket, aminek az volt a címe,hogy "Amiket szülés előtt nem tudtam". Ebben a cikkben különböző nők meséltek arról, hogy számukra mi volt a legmeglepőbb szülés után. Többen is mondták, hogy felnőtt nő létükre fogalmuk sem volt arról, hogy szülés után nem csak a gyerek fog pelenkát viselni, hanem ők is. Ilyen szempontból legalább többen szembesülnek ezzel. És ha látják, hogy a celebek is ilyen nehézségeken esnek át, akkor talán könnyebben el tudják fogadni a megváltozott testüket.
2021. jún. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Én elég sokat tanultam ezektől a "magamutogató celebektől", ugyanis körülöttem mindenki tabuként kezelt mindent, én meg őszintén ledöbbentem, hogy annyi vérrel kell számolni, hogy pelenka is kelhet. De ez csak egy dolog a sok közül, amiről nem beszél senki, mert tabu. Én szeretek felkészülni mindenre, erre is. Személy szerint én hálás vagyok, hogy van ember, aki nem csinál belőle önérzeti kérdést, mert a prűd környezetem nem mondott volna el egy csomó dolgot. Maga az influencerkedés számomra kb erről is szólna, hogy megmutatják a dolgok reális arcát is, annyi embernek, amit csak ők tudnak elérni, mi nem. Az átlag ember azért nem is posztol ilyesmit, tehát ha nem akarod ezeket nézni, le tudod állítani a követést.


Nekem hasznos, én örülök, hogy van ilyen tartalom is ha szükség van rá.

2021. jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Én még nem láttam ilyen képeket (szerencsére), de lehet, csak azért, mert "nem járok ilyen helyekre". Talán jobb is, mert ez nagyon értelmetlen, feltűnési viszketegség. Ha vkinek ez a boldogság az életében, vagy más nem tölti ki, csinálja. Már nem tudnak mit kitalálni, hogy ők legyenek a beszéd tárgya. Ezért csinálják. Ha mindenki le...rná, lehet nem tennék ezt. De hát pont ez a lényeg, mindenki erről csámcsogjon.
2021. jún. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

Az aranyér is a természet része, sok embernek van. Esetleg nem akarnak feltenni olyan képet, hogy a fürdőszobában kenegetik az ánuszt? Csak az elfogadás jegyében. Hálás lennék, hogy lenne olyan ember, aki nem csináld ebből önrzeti kérdést, m:ert a prűd környezetem nem mondott volna el egy csomó dolgot." - ahogy a 7-es válaszoló is írta.


Elő az ánuszkrémeket!!!

2021. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
Nekem teljesen mindegy, hogy ki mivel égeti magát a közösségi médiában a nagy “mutassuk meg a valóságot” jegyében pár likért meg “igen, így van, nagyon bátor példakép vagy” kommentért. Én teljes önbizalommal feszítettem Ada meg a többi magamutogató képe nélkül is a pelenkámban 3 éve és fogok most is a második szülésem után, de fotót minek tegyek ki róla? A bugyaimat sem töltöm fel, meg a tejfoltos ruhámat sem, pont azért mert kevesebb az akinek ez a megerősítés kell, mint aki azt mondja, hogy ezt az unalmas gyökeret, ilyet látok itthon is. Mintha senki sem tudná, hogy a pelenka kell, nincs benne minden kórházi csomagos ajánlásban, azért csak fel lehet erre készülni 1-2 “bátor” influencer nélkül is… 🙄
2021. jún. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!