Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Van még esély,...

Mit tegyek? Van még esély, hogy a gyerekeimet ne vegyék el tőlem?

Figyelt kérdés

Van egy hat éves kisfiam és kislányom, és egy 4 éves kislányom.

A gyerekeim apja beperelt, mert iszok és volt pár alkalom, amikor részegen mentem a gyerekekért és az óvoda is jelentette. Az apjuknál ideiglenesen elhelyezték őket a gyerekelhelyezésig. Vissza akarnám őket kapni. Ha elmegyek elvonóra, akkor visszakapom őket? Soha nem bántottam őket, belőlem nem hozott ki rosszat az alkohol, nem leszek idegbeteg tőle, de az alkohol miatt elvették őket. Ha leszokok és normálisan teljesítek, akkor lehetőség van rá, hogy visszakapjam a három gyereket?


2021. jún. 11. 17:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Ez nagyon szomorú. De az mindenesetre jó, hogy megtörtént az elhatározás, és ha másért nem is, de a gyerekeidért képes lehetsz tiszta maradni. Az, hogy visszakapod-e teljesen a gyerekfelügyeletet, azt nem tudjuk megmondani, de tegyél meg minden tőled telhetőt! Kitartást!
2021. jún. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, hogy mi lesz. Ez rajtad, a bíróságon és a párodon fog múlni. Mert az is lehet, hogy a párod nem fog engedni.
2021. jún. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%

Az előttem adó válaszokhoz csatlakoznék: nem fogjuk tudni eldönteni, hogy igen vagy nem.


Ahogy mondják: rajtad, a bíróságon és a párodon múlik.


Rajtad azért, hogy képes vagy-e leszokni, mert az alkoholprobléma hatalmas probléma. Most ha te betintázva mész el az oviba, akkor betintázva mész az utcán is. Ha a kis négy éves kislányod kirántja a kezét a kezedből és kiszalad az autó elé, akkor már megtörtént a baj.

A bíróságon azért, hogy mennyire veszik figyelembe azt, hogy igyekszel és küzdesz. Vannak olyan helyek, ahol ott hagyják a gyereket a szülőnél még akkor is, ha életveszélyes.

A párodon azért, hogy meg fog-e bízni benned. Lehet hogy nem fogja engedni, hogy te neveld a kisfiút és a lányokat, és harcolni fog értük.

2021. jún. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenes elhelyezés után nagyon ritkán szoktak a másik fél javára ítélni....
2021. jún. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Biztos, hogy nem fogod visszakapni, ha már az apának ítélték őket. Ettől függetlenül szokj le, mielőtt még távoltartásit is kapsz és sosem látod őket többé.
2021. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy nem váltott ki az alkohol agresszívitást belőled,de akkor is keményen veszélyeztetted a gyerekeid életét.

Egy alkoholista mindig alkoholista lesz. Mindig lesz majd 1 olyan tényező ami bármikor elindíthat a lejtön ( ne legyen)

A gyerekeidnek jobb az apjuknál. ( ez nem bántás)

2021. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is alkoholista volt az anyám, az apám nem harcolt értem, sajnoa. Szokj le róla és legalább a láthatási időben legyél normális anyjuk. Hozzáteszem, az én anyám soha nem jött értem részegen, utcán nem lehetett látni részegen, csak a " szabadidejében" otthon ivott, de az is elég volt, nemhpgy az oviba részegen mész, 3 kicsi gyerek mellett.
2021. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Akkor miért szokjak le? Ha nem kapom vissza őket? Miért nem adnak esélyt?
2021. jún. 11. 19:14
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy akaraterő kell ahhoz, hogy valaki leszokjon a piáról, drogról, szexről, cigiről, egyéb függőségekről.

Neked ahhoz sem volt akaraterőd, hogy a gyerekekért ne betintázva menj. Talán ezért.


És hogy miért szokj le? Hogy ne tiltsák el tőled végérvényesen.

2021. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért szokj le, hogy legalább hétvégente, nyári-téli-tavaszi szünetbe láthasd őket! Vagy akár mindennap pár órára. Ha nem szoksz le, az is megtörténhet, hogy soha nem láthatod majd őket.
2021. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!