Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fontos a születendő baba...

Fontos a születendő baba nevét abból a szempontból is jól megválasztani, hogy külföldön is "megértsék"?

Figyelt kérdés
Biztosan értitek a kérdést. Szóval szerintetek manapság olyan nevet adjunk a gyerekünknek, hogy külföldön se kérdezzenek vissza és tévesszék el, hogyan is hívják?
2010. aug. 25. 15:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Manapság előnyösebb olyan nevet adni, amit máshol is ismernek, vagy hasonló formában létezik külföldön is. Mondjuk azért ezt nem nevezném elsődleges szempontnak, de arra jó figyelni, hogy egy külföldi számára ne legyen nyelvtörő. Hiszen manapság az emberek is jóval könnyebben szánják rá magukat a külföldi munkavállalásra, mint régebben, meg aztán lehet, hogy majd a gyerek szeretne felnőtt korában külföldon dolgozni, vagy olyan munkája lesz, ami miatt sokat kell más országokba utaznia.
2010. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem igen. Mi mindkétszer ennek alapján (is) választottunk.

Elég valószínű, hogy a gyerekeim nem akarnak majd itthon dolgozni, élni. Ha mégis, Magyarországon is ismertek a neveik. Ha külföldre mennek, nem kell magyarázkodniuk.

Nagyon nehezen boldogulnak a külföldiek a számukra nem létező betűkkel (cs, zs, sz, ő,...). Mi figyeltünk erre.

2010. aug. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Eszembe se jutott, én ennél lokálpatriótább vagyok. Ha úgy alakul, a lányom majd megoldja, pl. használja a becenevét. Magyar gyerek és magyar neve van, ennyi.
2010. aug. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Mi ragaszkodtunk ahhoz, hogy a gyereknek magyar neve legyen. Ha külföldre kerül, majd megoldja/megoldják valahogy a nevének a kimondását.
2010. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem volt fontos.Ha esetleg külföldre kerül,majd legfeljebb rákérdeznek,hogyan kell kiejteni a nevüket,és kész.Magyar neve van,nem hiszem,h szégyellnie kéne majd felnőtt korában a hovatartozását-ha rajtunk múlik,nem is fogja-.Mi is megtanuljuk kiejteni az itt tanuló,dolgozó külföldiek nevét,ők ugyanúgy meg tudják majd tenni.Én személy szerint egy külföldinél is érdekesnek találom,ha a nemzetére jellemző neve van,sosem fogom pl elfelejteni annak a két spanyol lánynak a nevét,akikkel együtt au-pairkedtem,Pilar és Covadonga.:))Van akinek fontos,mi nem a nagy összemosódásra készülünk.:))
2010. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tipikus magyar nevem van. Többször dolgoztam kint külföldön. Ott egyesek megjegyezték, mások meg azon a neven hívtak, ami az angolban létezik, hangzásra nagyon hasonló, de mégsem ugyanaz. Én így megvoltam vele, nem hiszem, hogy ez bárkinek zavart okozna.
2010. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

En sosem gondoltam, hogy ez fontos lehet...DE kulfoldon elunk es itt is szuletett a lanyunk...Magyar nevet adtunk....meg is bantuk.A kovetkezo babank ha lany lesz Rebeka lesz, mert az angolul es magyarul is van.

Itt nem feltetlenul kell Kevin stb nevekre gondolni (bar nincs vele bajom).

Olyan nev legyen ami mindket orszagban elofordul (persze, csak ha kulfoldon eltek vagy esetlef fogtok elni)

2010. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
En kulfoldon elek es a 2 kisebb gyerkocnek direkt olyan nevet valasztottunk, amit felteteleztunk, hogy Angliaban is ki tudnak ejteni, mert amerikai ill ir eredetu. Sajna nem jott be. Lara lanyomat Lauranak vagy Loranak ejtik, Kevint pedig Kevannak. :(
2010. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem van Kevin es Lara es Lora angol ismerosom is.

En is angliaban elek... (en vagok az utolso elotti)

2010. aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

nálam inkább az volt kritérium, hogy tekintélytparancsolóan hangzzon. Mi Romániában élünk, a kisfiam Sebestyén, aminek van külföldi (angol, francia, román, olasz, stb) megfelelője, a Sebastian. Én úgy gondolom, hogy akármi is legyen a gyermekemből, ha a munkáltatójának tetszik, ahogy dolgozik, és elégedett vele, akkor venni fogja a fáradtságot, hogy kimondja a nevét rendesen. A férjem László, és érdekes módon az összes őstulok román ki tudja mondani a nevét, még ha a vezetéknevével meg is gyűlik a bajuk néha.

Szóval én nem pártolom, és nem is fogom pártolni, hogy a fiamat leSebastianozzák. A sors fintora, hogy ha lesz kisöccse, az András vagy Krisztián lesz. Mindkettőnek van külföldi megfelelője.

2010. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!