Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fontos a születendő baba...

Fontos a születendő baba nevét abból a szempontból is jól megválasztani, hogy külföldön is "megértsék"?

Figyelt kérdés
Biztosan értitek a kérdést. Szóval szerintetek manapság olyan nevet adjunk a gyerekünknek, hogy külföldön se kérdezzenek vissza és tévesszék el, hogyan is hívják?
2010. aug. 25. 15:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem miért jó ez. Szerintetek ha egy amerikainak, franciának születik egy gyereke gondolkodik azon, hogy ki fogja e tudni ejteni a nevét külföldön valaki?

Miért nincs semmi önbecsülésük a magyaroknak?

Ez a tök jó, mert a Sebestyén- Sebastian angolul is hülyeség, mert még sose hallottam mondjuk George Bush-tól tök jó a George, mert ha Magyarországra megyek látogatóba, hívhatnak Györgynek.

2010. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

egyetértek uccsóval.

Sebestyén anyukája

2010. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
A George az magyarul Gergely :) George Bush az magyarul Bokor Gergely :D
2010. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki otthon el annak persze nem fontos....

en angliaban elek es en irtam, hogy Rebeka lesz a lanyunk.

A nagyobb Boglarka es mindennek hivjak csak a neven nem...

nekem nem esik nehezemre olyan nevet valasztani ami mind2 orszagban van (pl Abigel, Jazmin, Peter stb itt is ott is megtalalhatoak)

Nem hiszem, hogy ettol kevesbe lesz magyar...

Az meg masik dolog, hogy ide kenyszerultunk, hogy el tudjuk normalisan tartani a gyermekeinket...errol sem mi tehetunk.

2010. aug. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem foglalkoztunk ezzel a névválasztáskor.

De megértem, ha valaki így tesz, igaza van.

2010. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Legyen Gergely, de még egyszer sem hallottam Magyarországon, hogy bárki ezt mondta volna Bokor Gergely csinált valamit.

Ez csak a magyarok körében divat, hogy felcserélik a vezeték és a keresztnevet, és keresztnevet átfordítanak angolra.

Seggnyaló, önbecsülés nélküli nemzet vagyunk- ez is tisztán mutatja.

2010. aug. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem inkább azt mutatja, hogy a mi gyönyörűséges Magyarországunkban minden évben sz@rabbak lesznek a körülmények, és az ember kénytelen ilyenekre is figyelni. Mert annyira ellehetetlenítenek a szülőhazádban, hogy kénytelen vagy külföldön dolgozni, élni.


Tegyük hozzá, hogy a külföldiek nevét egy magyar könnyedén kiejti általában, de egy külföldi nem tud mit kezdeni a cs, dz, dzs, gy, í, ly, ny, ó, ö, ő, sz, ty, ú, ü, ű, zs betűkkel. A c és k is nehézségeket okoz.

Nekünk mikor okoz nehézséget egy Sebastian, Bertold, Abigail, Leila, Caleb,...???

Persze, hordjuk csak fönn ennyire az orrunkat! Tanulják csak meg kimondani, vagy k.pják be! Nem baj, hogy nem a külföldi kényszerül Magyarországon dolgozni, hanem a magyar tolakodik be más országokba, veszi el esetlegesen a hazai munkaerő elől a kenyeret?! Legyünk annyira magabiztosak, hogy feltételezzük, ezt mindenki jó néven veszi.

Nem elég, hogy egy magyarnak meg kell küzdeni a létéért, munkájáért, megbecsüléséért bizonyos országokban, még küzdjön meg a neve helyes kimondásáért is.

Amúgy mire vagyunk büszkék mi magyarok?! Csak kérdem. Nézzetek körül! Romániában jobban keresnek, mint nálunk! Már nem ők jönnek hozzánk dolgozni, hanem mi megyünk Romániába! A mi országunk csak lefelé süllyed. Erre kellene büszkének lenni? Már mindenhol kiröhögnek minket! Bocs, ha én nem vagyok erre büszke, és nagyon remélem, hogy a gyerekeim, amint megtehetik, elhúznak innen messzire, jobb körülmények közé, hogy nekik ne kelljen nyomorogni, sz@ros pár forintokért megszakadni, hitelekből élni,...!


Most lehet nyugodtan lepontozni, mert én nem tudok ennél magyarabb lenni, sajnálom!

Bocsánat az off-ért! 16:16-os voltam.

2010. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ne mondd már,h az angol nyelvterületen nem tudják kimondani a cs,sz,ö,dzs,k,c,stb betűket.Ami esetleg nehézséget okozhat,azok a ty,gy,ny,zs,esetleg az ü.

Egyébként pont azért tartunk itt,mert már abban is mások kedvét keressük,h milyen nevet adjunk a gyerekeinknek,eleve arra számítva,h majd mennek rabszolgának a művelt nyugatra.(Egyébként érdekes módon az angol házigazdám hajlandó volt kerékbetörni a nyelvét,h kimondja,"gyöngyösi bor",mert egy borkóstoló klubba járt,és nagyon jónak találta.Úgyh talán van remény.:)))

Előbb talán itthon kéne rendet rakni.

Na ez is off volt,bocs.

2010. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%

Ki tudják mondani a cs meg hasonló hangokat, de leírva ha látják, akkor nem tudnak vele mit kezdeni. Ha egy angol lát leírva egy olyan nevet, hogy György, vagy Gyöngyvér, akkor igen érdekes dolgok születnek belőle. Vagy egy olyanból, hogy Csaba.

Mondjuk nekem tényleg nem ez volt az elsődleges szembpont, de azért igyekeztem olyan nevet adni a fiamnak, ami máshol is létezik (Kriszitán), igaz, ebben van kettős betű, de itt még talán egy külföldi is ki tudja következtetni, hogy ez melyik név is lehet.

2010. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért ne, hogy egy magyar könnyen ki tudja ejteni a külföldi neveket. Persze valahogy, ami kb ugyanaz mintha egy külföldi próbálkozik az ö hanggal, ami inkább o a mi fülünknek.

De egyébként ha ő elvárhatja, hogy ki tudjam ejteni a nevét akkor fordítva ez miért nem várható el?

Mert például hogyan ejted ki ezt a nevet Dubois? Csakúgy tudod pontosan, ha előtte megmondta az illető, hogyan kell. Fordítva ez miért nem megy, megmondom hogyan ejtse ki a nevem és ennyi. Vegye a fáradtságot és tanulja meg.

A név az az identitás, az ember maga. Nem akarom pszichologizálni a dolgot, de ha valakit annyira nem becsülnek, hoy a nevét megtanulják, mit vársz el a továbbiakra? Ezért van, hogy sebészeink ott kint a ködös Albionban max egy injekciót adhatnak be.

2010. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!