Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Leendô anyukaként mit tehetek...

Leendô anyukaként mit tehetek azért, hogy a gyerekem ne legyen mulya?

Figyelt kérdés

A családban van több gyerek, ilyen is olyan is. Van 8 éves, aki nagyon magának való, antiszociális, félénk. Ha kérdeznek tôle valamit, max. mormog az orra alatt, de nem is biztos, hogy válaszol. Szégyenlôs. Beszélgetni nem nagyon lehet vele, játékba bevonni se nagyon. Telefon, tv, laptop inkább. Mindig ilyen volt.

Van egy nála 4 évvel fiatalabb gyerek is, aki teljesen az ellentétje, energikus, huncut, mindig mesél, jó a humora. Igaz, kicsit be tud vadulni, és szemtelenkedni is tud, nyilván rászólnak a szülei. Meg olyan is van, hogy csak harmadik kérésre fogad szót. Sokkal makacsabb, de életrevalóbb, olyan igazi gyerek. Egyik sem az enyém.


Mit tudok majd azért tenni, hogy a gyerekem ne legyen “kuka”?


2021. jún. 13. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem személyiségtől is függ. De mindenesetre ne kritizáld halálra és vidd korán közösségbe, bátorítsd.
2021. jún. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem sokat. Ha alapból visszahúzódó, akkor max. az önbizalmát tudod erősíteni, hogy ne féljen társaságban. De a személyiségén nem tudsz változtatni.
2021. jún. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
99%

A gyerekednek lesz egy alapkaraktere, és úgy kéne elfogadnod, amilyen lesz. Egyik gyerek elevenebb, a másik csöndesebb. Ettől még nem mulya.

Amúgy ha nem szoktatják rá a szülei a telefonra, tévére, laptopra, akkor nem fog rászokni, ez ilyen egyszerű.

2021. jún. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Minden gyereknek van egy alap személyisége, de azért lehet őket fejleszteni.
2021. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Az alap, amit a családban lát. Ha szigorú neveltetésben van része, ő is olyan lesz. Ha meglátja, hogy másképp is lehet és kicsit lazább a gyeplő, pont az ellenkezője is lehet. A közösség szerepe is nagyon fontos.
2021. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
4 gyerekem van, az összes teljesen más személyiségű. Abszolút nem a nevelésen múlik az, hogy valaki félénk, talpraesett vagy vagány. Arra meg lehet tanítani, hogy az asztalnál egyen, hogy ne vegye el mástól a játékát, hogy vigyázzon az értékeire, hogy nézzen körül a zebrán. De hogy ő a szoknyám mögé bújik, amikor kérdezik, vagy kérdés nélkül is felpattan és dumál percekig, az nem ilyen.
2021. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk süt az írásodból, hogy teljesen lenézed a nagyobbikat, kb életképtelennek tartod, mert VELED nem beszélget. Honnan tudod, hogy soha senkivel sem? Nehogy azt hidd, hogy azért, mert gyerek, nem fogja megérezni, mennyire lekezeled őt. Esélyes, hogy nem véletlen nem akar veled beszélgetni.
2021. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, hogy családtag és szoktam beszélgetni a szüleivel.


Nem nézem le, de valóban örülnék, ha az én gyerekem nem ilyen habitusú lenne.

2021. jún. 13. 20:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

És ha nem ilyen lesz, akkor nem fogod szeretni?

Olvasgass gyerekpszichológiai könyveket arról, milyen romboló egy kisgyereknek, ha nem éli át, hogy őt testestül-lelkestül szeretik és elfogadják a szülei, különösen az édesanyja!

Amíg ebben nem tudsz elfogadóbb lenni, nem biztos, hogy kéne neked gyerek.

2021. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ok, kezdünk elkanyarodni az eredeti kérdésemtôl...


Nyilván fogom szeretni 🙄

De nem vagyok álszent, az egyik

habitus közelebb áll hozzám, a másik távolabb. Ennyi, ezért fogalmazódott meg a kérdés.


Részemrôl lezártnak tekintem, köszönöm a válaszokat.

2021. jún. 13. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!