Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Összezavarodtam a hozzátáplálá...

Összezavarodtam a hozzátáplálás kapcsán, többi lent ?

Figyelt kérdés
6,5 hós a fiam, tápszeres... most megtorpantunk, mert fogzik, meleg is van, nem igazán eszik jól. Jól kezdtük, de most ha 100 gramm bemegy, örülök. Előtte volt, hogy már nem kért tejet, ki is bírta 2 óra hosszát a gyümi/zöldséggel. Most ez akkor kiváltásnak számít? Tehát ha szilárd után kínálom s kilöki a nyelvével, de utána a szokásos 3-4 órát nem bírja ki a gyümivel. Illetve ha még nincs kiváltva semmi inkább csak 1x kínáljam egy nap szilárddal? Most 2x adok neki egy nap. Rendszerint 1x eszik éjszaka, vagyis ma hajnali 4 kor evett. Ezután nem adtam szilárdat, fél 9 kor evett tápszert, gondoltam az a reggeli. De ugye óra szerint ink tízórai. Most alszik, ha felkel adok neki rizskását gyümivel, de az már ebéd lesz inkább. Ez így gáz? Kicsit elvesztem most ebben :( Ja és vettem ilyen bio dm-es teljes kiörlésű grízt, használta esetleg ezt valaki? Most azt olvastam nem jó a babáknak a teljes kiörlésű, fájhat a hasuk. Még nem mertem adni,de a glutén be van vezetve.
2021. jún. 17. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne bonyolitsd már ennyire túl.
2021. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg túl bonyolítod kicsit :D

Akár 1 éves koráig is elhúzódhat az, hogy ki legyen váltva étkezés. Ez teljesen gyerek függő. Az, hogy egyik nap megeszi a 100 g-ot másnap a felét se, nem baj. Kínáld utána tápszerrel. Nyugodtan adhatsz neki naponta kétszer, nem kell ahoz kiváltani egyet, hogy mehessen a következő. Minden étkezés után kínáld még tápszerrel, ha nem kell neki, akkor nem, ha igen, akkor meg igen. Nem lesz minden nap egyforma. Volt amikor nálunk egész nap nem kért tejet, másnap meg csak azt. Annyit egyen, amennyi jól esik neki, ne tömd, ne erőltesd. Ha 2 kanál akkor annyi.

Nálunk az étkezések úgy vannak hogy 6 körül tápszer, 9kor reggeli, 12 ebéd, 16 uzsi, 19 vacsi tápszer. 3 étkezésnél kap szilárdat. Ezek az időpontok nem kőbe vésettek, plusz-minusz 30 perc, de néha 1 óra eltolódás is van :D Nálunk a tízórai kimarad ha úgy nézzük.

Azt a dmes grízt nem ismerem viszont.

2021. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Ma jol evett, 2 orat birt ki rizspehellyel es gyumivel. Kicsit kaosz van a fejemben, bocsi :)
2021. jún. 17. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!