Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól kell a...

Hány éves kortól kell a gyereket elvinni beszédindításra? És mikortól visszamaradottság az, hogyha még pelenkát használ?

Figyelt kérdés
2021. jún. 19. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Ezt nem lehet egyértelműen kijelenteni.



Nálunk nem volt olyan fokú az elmaradás ideje, viszont semmi haladást szinte majd visszafejlődést tapasztaltam 1,5-2 év közt, 2 év 3 hónaposan elvittem.


Nappalra 3,5 évesen szobatisztának kellene lenni legkésőbb.

2021. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Az enyém csak főneveket mond, személy neveket, saját nyelvén folyton beszél, 2,5 éves. Nekem azt mondta a védőnő, hogy, ha csak 3 éves kora után nem beszél összetetten, akkor kell segítség. A fiúk általában később kezdenek el beszélni, mint a lányok. A szobatisztaságot én is úgy tudom, ahogy az első leírta.
2021. jún. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Nappali szobatisztasag határa 4 éves kor. Utána kivizsgálás.

Beszédindításra lányoknál 2, fiúknál 2,5 éves kortól lehet szükség.

DE ez arra vonatkozik, ha eddig semmit nem mond. Egy hangutánzót vagy szótagkezdeményt se.

Ha mond, akkor egyénileg mérlegelni kell.

Pl: ha a 2 éves mond szavakat, de még nem kapcsol össze két szót, akkor már megkésettnek számít, mégis "haladékot" kap, mert nem olyan a lemaradás.

2021. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Az enyém 2 évesen a ,,kötelező" 10 szót mondta.Státuszon arra konkrétan emlékszem volt ilyen kérdés, hogy rövid mondatokat használ e?Nem használt.Ennek ellenére sehova nem küldték fejlesztésre, mert mozgásban nagyon megelőzte a korát és a gyerekorvosunk szerint azért is nem fejlődött olyan gyorsan a beszéde.(2 évesen szabályos bukfenceket csinált meg ilyenek szóval tényleg nagyon előre volt)A másik meg hogy az ő megítélése szerint minden fejlődési szintet hozott amúgy,értette amit kér tőle, teljesítette hiba nélkül.Nekünk is.Én erőltettem volna, de már nem bánom, hogy nem hordtuk vittük minden fele mert 2.5 évesen már beindult nála, 3 évesen meg ugyanúgy beszél mint bármelyik 3 éves.A szókincsét pedig nagyon sokan dicsérik, hogy választékos.

Nekünk akkor 2 évesen azt mondták várjuk meg a 2.5 évet és ha akkor se indul be nála, mehetünk vele.(de ahogy írtam erre nem volt szükség)

Szobatisztaság 3 éves kora után jött össze.A védőnőnk azt mondta kb 4 éves kor az a határ, amikorra ha nem szobatiszta vizsgálatra kell vinni.Éjszaka még akkor is lehetnek balesetek ,mert az éjszakai szobatisztaság hormontermelés függvénye.Nálunk a nappali szobatisztasággal volt gond, az ment neki nagyon nehezen.

2021. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
A mi lányunknak 20 hónapos korától kellett járnia 3 éves koráig.
2021. jún. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert mindenki mást mond, ír :D Akkor vki konkrétumot is írna, hogy tényleg így van, vagy úgy? Mert pl az én fiam 2,5 éves és nem mond összetett mondatokat, csak szavakat tesz egymás mellé. Az orvos és a védőnő szerint ez teljesen normális.
2021. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6! Beszédindítás annak kell, aki NEM beszél!

Értsd: 3 évesen is gagyog, mint a lányom.(bababa, tututu... Itt tartott 3 évesen).

2021. jún. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!