Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek, akinek anyagilag...

Egy gyerek, akinek anyagilag meg tudsz adni mindent, vagy inkább több gyerek, hogy legyen testvér is, de akkor anyagilag szűkösebb?

Figyelt kérdés

Melyik a "jobb" szerintetek? Nekem két bátyám van és imádom őket. Viszont nekünk is mindig spórolni kellett, mindig a pénzen volt veszekedés és zavart, hogy nincsenek új ruháim, lányként sokszor nem tudtam úgy felöltözni, hogy magabiztos legyek (pl melltartó is gagyi, kevés ruha, sokszor ugyanabba jártam éekig míg el nem szakadt stb) új szép! cipő (mindig gagyi kínai vagy használtakat kaptam, ünnepségre volt, hogy nem volt mit felvennem).

De a testvéri kapocs, a szeretet, amit irántuk érzek felbecsülhetetlen. De így nem tudom, hogy jobb e inkább egy gyereket vállalni, akinek meg tudnék mindent venni, jó minőségű étel, ruha, cipő, programok, nyaralás, külön tanárra vagy ha zenesuliba vagy bárhova járni szeretne tudnám fizetni. Viszont ha több a gyerek, kevesebb a pénz = nincs annyira jó minőségű étel/ruha, nincs különóra, elfoglaltásg, nyaralás stb (ahogy én nőttem fel) viszont lesz(nek) testvér(ek).



2021. jún. 21. 20:38
A kérdező szavazást indított:
Inkább legyen egyke, de kapjon meg mindent
Inkább legyen anyagilag szűkös, de legyen testvére
81 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
19%
Afrikában meg Indiában is a testvéri kapocs miatt szülnek a semmire tíz gyereket :)
2021. jún. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
66%
Az igazság az, hogy ha 2 gyerekkel szűkösen vannak, akkor egy gyerekkel se lennének annyira eleresztve. Egyszerűen nincs akkora különbség a költségek között. Ill. - bár ez csak 10 éve van így - ha 1 gyerek helyett 2-t vagy 3-at nevelsz, olyan drasztikusan nőnek az adókedvezmények, juttatások, hogy ugyanakkora fizetésből gyakorlatilag ugyanannyit tudsz 2-nek vagy 3-nak adni, mint 1-nek.
2021. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk lehet kombinálni a kettőt. 2 gyereket vállaltunk, és anyagilag is felnőttünk a feladathoz. 🤷‍♀️
2021. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%
Ezen gondolkodtam én is. Van egy 15 hónapos kisfiam. A mai fizetések, ingatlan árak, bolti árak mellett arra a döntésre jutottam, hogy nem lesz testvére, pedig nem élünk rosszul. Inkább neki legyen meg mindene, nem bírnám elviselni, hogy valamiben hiányt szenvedjen. Páromék szegények voltak, 4-en vannak testvérek. Alig volt mit enni, volt, hogy csak vaj volt a hűtőben, nem kaptak játékot, ruhákat. Én úgy nőttem fel, hogy mindig tele volt a hűtő, amire ráböktem a boltban, azt megkaptam. Ezt szeretnénk a kisfiunknak is.
2021. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, 2-est miért pontozták le ennyire, de szerintem is ahol mindent meg tudnak adni az első gyereknek, ott általában 2 gyerek mellett sem fognak nélkülözni...


Nekünk majdnem pontosa 2 év van a 2 gyerek között, és nagyon jó, hogy itt vannak egymásnak mindig játszópajtásnak

2021. jún. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

3asnak: ha olyan melód van, ami biztos és van fejlődés, akkor könnyű "felnőni". De most ebben a vírusos időben, mikor egyik napról a másikra elveszítheted az állásod, nem tudod mit hoz a holnap - ősszel is tuti megint visszajön minden nyavalya, oltás hiába van, még az is bizonytalan - tervezni sem tudsz. Egyik napról a másikra több száz forinttal drágábbak az élelmiszerek stb.

Én a mostani időszakara gondoltam és a közel jövőre (3-5 év), annál messzebb úgysem lehet következtetni sajnos.


(1es: Afrikában szerintem a védekezésről nem tudnak és emiatt van annyi gyerek)


2es: Van benne valami, de ez annyira a politikától függ, hogy erre alapozni/ebben bizakodni szerintem nem ésszerű.

2021. jún. 21. 21:33
 7/28 anonim ***** válasza:
25%

A legjobb a 0 gyerek!

De ha gyereket akarnék, akkor csak 1-et. Én is egyke vagyok, és nagyon örülök, hogy nincs testvérem. Sehol sem látok jó testvéri kapcsolatokat.

2021. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
63%
Ha élhető a helyzet, csak mondjuk nem veszünk mindnek saját lakást, akkor sok gyerek. 😊
2021. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

#6 Szerinted van olyan, hogy biztos meló? Már a pandémia előtt is kételkedtem a biztos munkahely fogalmában. Most konkrétan a biztos iparág létezése is kétségessé vált.

Könnyűnek éppen nem mondanám az utunkat. A férjem munkahelyet váltott, hogy én is tudjak a gyesnek megfelelő Kinderbetreungsgeld mellett dolgozni. (Nem, az Ausztriába költözés se volt egyszerű. Kb.kezdhettük elölről megmászni a szamárlétrát) Esténként meg hétvégente dolgozom. Később ismét munkahelyet váltott a férjem, mostmár több műszakban dolgozik. Így többet keres, viszont állandó logisztikai horror, mikor ki vigyáz a gyerekekre. (3as voltam)

2021. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Derjaderja ***** válasza:
49%

Goldnunddal értek egyet. Talán ha több gyerek van, kellhet ütemezni, hogy nem egyszerre mind kapja éppen a drága dolgot, vagy nem járhat egy valaki 5 drága különórára, de ha soha senkinek semmi nem jut, oda már az is kérdés, hogy egyet mért vállaltak.

Másrészt nekem az életben nem volt márkás cipőm, most sincs, nem is hiányzik (a párom is 15-20 évig hord egy pólót), nyaralni se voltam se gyerek se felnőtt koromban (amióta gyerek van, azóta egy rövid belföldit megpróbálunk valahogy (nem elsősorban anyagi akadálya van)), de ezek nem tudom, mennyire fontosak.

Különórán sose spóroltak a szüleim, se a hobbi se a korrepetálós/előkészítős részen, és ez viszont nagyon fontos szerintem, mert a gyerek jövője múlik rajta.

2021. jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!