Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, amikor a...

Mit gondoltok arról, amikor a baba neve egy más formája a szüleiének, esetleg egy szerencsés fúziója?

Figyelt kérdés

Nem szélsőséges példákra gondolok itt, hanem például Bereczki Zoltánék esetére, akik Zorának nevezték el a kislányukat, ami amúgy is egy vállalható név, de plusz jelentést is ad, hogy a szülők nevét is magában rejti.

Vagy amikor az anyukát Juliannának hívják és a kislánya a Hannaróza nevet kapja, ami bár nem hasonló annyira, de hasonlóan kéttagú név. Szerintetek visszatetsző ilyen névadásnál?



2021. jún. 30. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Rá nem jöttem volna egyiknél sem az összefüggésre!

Szóval szerintem nyugodtan agyalhatsz rajta, neked jelentősége lesz, más meg ki nem rakja.

2021. jún. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Aha....Julianna meg Hannaróza....Kozuk nincs egymáshoz.
2021. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Mint Will Smith és Jada Pinkett-Smith gyerekei :D A lányuk Willow, a fiuk Jayden. Nekem nem visszatetsző, főleg, ha van vmi hagyománya (pl. női ágom minden lány Julianna, de ő már nem akarja ilyen formában adni a lányának, ezért Júlia lesz). Jobban elborzaszt, ha valakit Medoxnak vagy Kiarának hívnak.
2021. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekkel terhesen Bereczkyék Zorájáról olvasva utánanéztem a lehetőségeinknek. Csabett és Heba, utóbbi amúgy létező név.

Jót röhögtünk, és kapott a ded rendes nevet. :D

2021. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
A mi neveink fényében nevetséges lenne így, de egyébként normálisra kijövő név esetében teljesen ok, csak akkor a tesónak is jusson valami hasonló kaliberű név.
2021. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem gondolok, észre se bettem volna magamtól.
2021. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a szülőnek fontos. Születése után már a kutya nem fog rákérdezni miért pont az adott nevet választottátok. Addig még lesz aki csamcsog rajta, mert "fura" vagy "tucat név" vagy akármi.. amint megszületik és arc is kerül a név mellé, már nem így lesz.
2021. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerintem nem olyan feltűnőek. Nekem pl. az nem tetszik, ha a szülő a neve ellenkező nemű formájàt adja, pl. fiúnak Dominik lenen az apja után, de lány, akkor Dominika. Vagy volt ma itt egy kérdés, ahol az anya Laura és a lányának Lara vagy Lora nevet akarnak adni. Ez szerintem rosszabb, mint a két név nem annyira feltűnő fúziója.
2021. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A Gyopárból nehéz lenne mit alkotni, de anyukám és a húgom is virágnevű, úgyhogy nálunk is hagyomány volt.
2021. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9 Ha hozzámész egy Alexhez vagy Alajoshoz, még lehet Alpár nevű gyereketek. ;)
2021. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!