Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék jó anya? Jobb?

Hogy lehetnék jó anya? Jobb?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3.5 évben javarészt én voltam a gyerekünkkel.Párom sokat dolgozik, a család az ő részéről nagyon távol él, az enyém valamivel közelebb de így is elég távolságra ahhoz, hogy komolyabb szervezést igényeljen egy -egy segítségkérés.A szüleim is dolgoznak, szóval nem úgy van, hogy a szomszédból átugranak.Magunknak szültem a gyerekünket,az első hónapokban a párom is kivette a részét, aztán mivel igazából babaként nem szerette az apját, így egyre jobban elmaradt.Éjjel 2.5 évig én keltem hozzá.Rengetegszer ébredt és folyamatosan egy mosott kaka voltam.Senkire se lehetett otthagyni még a saját apjára se.Úgy volt megy oviba, de nem lett szobatiszta és így lepattintottak bennünket ,hogy majd jövőre.Úgyhogy itthon vagyok.Próbálom lekötni egész nap.Mellette a lakást csinálnám, de mindig úszik valami, vagy a takarítással csúszok, vagy az ebéddel vagy épp a gyerekkel nem foglalkozom, mert a többi dolgot kell csinálni.Mellette pár órában próbálok dolgozni.Már annyira utálom magam, hogy türelmetlen vagyok vele, hogy sokszor már egyáltalán nincs kedvem játszani vele, vagy épp úgy érzem, hogy ha nem lesz hamarosan csend csak két percre akkor dunának megyek, mert képtelen vagyok elviselni azt ,hogy üvölt, hisztizik stb..stb.

Nagyon kimerültnek érzem magam.Feszült vagyok,ingerült,páromat is utálom sokszor, bármennyire értünk dolgozik azért elég fárasztó hogy sokszor még a hétvégét is munkával tölti, aztán ha hazajön este eljátsza a jófej aput, mindent lehet a gyereknek mellette aki cserébe csak apu csinálhat ezt, apa csinálhat innivalót,apával eszik ,apával akar ezt azt stb..stb.Apa jófej, anya meg hagyjon békén.Ha megjegyzem a gyerek fektetése után, hogy sokszor nem kellene engedni a gyerek hisztijének, akkor meg azt mondja ne legyek egyszerű,ne irigyeljem tőle azt a szeretetet amit ilyenkor kap.Holott alapvetően nem azt irigylem, hanem hogy mindenre rá kell ilyenkor bólintani, amit mikor egyedül vagyunk nem teszek.Sokszor úgy érzem szívesen összecsomagolnám a batyut aztán elmennék valahova egyedül világgá.

Éreztetek így ti már? Hogy lehet ezt leküzdeni? Hogy lehet türelmesebbnek lenni?


2021. júl. 2. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Nagyon jó anya vagy. Ennél többet nem kell tenni értük. Ha a párod és a fiad nem hajlandó értékelni téged, akkor így jártak.


A gyerek meg 3 és fél éves. Nem kell folyamatosan játszani vele meg foglalkozni. Játszon magába! Vagy ha nem megy, akkor várja meg a jófej-apukát, az majd játszik vele. Ne legyél csicska! Ne hagyd, hogy megalázzanak és még te érezd magad sz4rul emiatt.

2021. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából a gyerekemet sajnálom.Az apjának van rá napi 1 órája esetleg másfél.Majd megszakad hogy szeresse.Engem is szeret,de látni mikor van rá időm, türelmem akkor máshogy.Meg akkor is mikor kiabálok,mert 10 szépen szólás után se csinálja amit kérek.És mostanában nagyon szemtelen.Ha akár valamit, akkor még cuki és ha úgy nem jut semmire akkor toporzekol, üvölt.Kész csődnek érzem magam.
2021. júl. 2. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:
A férjed egy idióta. Elvárja, hogy következetlen legyél, és nem érdekli, hogy emiatt napközben te szívsz. Mondd meg neki, hogy nem irigyled a szeretetet, hanem szeretnéd, ha terád is gondolna néha, hogy ennek a következményei mind rád csapódnak.
2021. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szoktam neki mondani, arra válasz ez a ne légy egyszerű,ne irigyeld ... Olyan rossz érzés nekem,mert szeretem a párom,a gyermekemet is,de az egész nap egy merő harc,hol a fiammal,hol az apjával.
2021. júl. 2. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan anyuka aki egyedül van ott hon a gyerekkel és nem “készül” ki idegileg.


Szerencsére én elég nyugodt de egyben nagyon szigorú anyuka vagyok. Az én gyerekem lassan 4-lesz és elég ha “felszisszenek”tudja hogy azonnal abba kell hagyni a hisztit. Rossz természetű és akaratos. A férjem dolgozik egész nap,nekem itt a lakás a háztartás,de én ezt is lazán veszem. Úszik a lakás? Ússzon. rendetlenség van a gyerek szobában? Akkor az van.

Nem lehet minden nap patyolat és nem is kell hogy minden nap hajtsd magad. Tudom milyen segítség nélkül mert én is így vagyok,de próbáld meg lazábban egy kicsit ne stresszelj azon hogy te rossz anyuka vagy mert éppen nincs türelmed,ordítasz,vagy szalad a lakás. Adj időt magadnak-magadra mert hidd el a gyerek azonnal érzi ha feszült vagy és ideges.

Ülj le nyugodtan egy kávét meginni,ha addig pakol-ordít -hisztizik akkor hagyd,abba fogja hagyni. Tudják ők ám hogy mi a “tűréspont”. Figyelj magadra többet,tudom ezt könnyű írni egy kommentben.

Barátok? Szomszéd? Valaki akivel tudsz beszélgetni esetleg? Gyereknek társaság?

2021. júl. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!