Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátnőm el akarja vetetni a...

Barátnőm el akarja vetetni a gyereket, de én ezt nem akarom. Mit tegyek? Ha megteszi, hogy dolgozzam fel lelkileg?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 5 hónapja vagyok együtt és terhes. A kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy nem vállalunk gyereket, vagy ha mégis úgy döntünk, hogy vállalunk, akkor akkor fogunk, ha már 4-5 éve együtt vagyunk.

Én nem akartam gyereket, soha életemben. De mióta bejelentette, hogy terhes, úgy érzem, hogy akarom és fel tudnám nevelni, csak sajnos nem rajtam múlik.

Én tisztelem a nőket, mindig is tiszteltem, és eszem ágába nincs szülésre, terhességre kényszeríteni, de nagyon akarom a kicsit. Barátaim szerint lehet ez egy múló fellángolás a gyerek iránt, és csak azért kell, mert nem kaphatom meg, és lehet, hogy igazuk van, mert előtte nem akartam gyereket. Kedden megy terhesség megállapításra és úgy érzem, hogy nagyon rohan az idő, mert csütörtök óta szinte nagyon szalad. Úgy érzem, hogy belebetegszem ebbe, nem akarom, hogy elvetesse. A barátnőm iránt érzett szerelmem csütörtök délután óta hullámzó, van, hogy úgy érzem, hogy meglennék gyerek nélkül és van, amikor sírok, mert tudom, hogy kedden megy terhességmegállapításra és jövőhét után kb. vége lesz mindennek. Nem tudom, hogy meg tudnám-e "bocsátani ezt a barátmőmnek, hogy tudnám ezek után szeretni, de ha ráerőszakolnám - amit nem teszek -, akkor ő nem tudna szeretni engem. Egy ilyet fel lehet dolgozni? Hogy engedjem el ezt az egészet?


Azt se tudom, hogy normálisak-e ezek az érzések, mert lehet, hogy egy múló fellángolás és ha megszületne, nem foglalkoznék vele, és lehet, hogy azért kell, mert nem én dönthetek, és mert az ismerettségi körömben folyton születnek a gyerekek, de mi van, ha mégse?


2021. júl. 4. 16:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
97%
Hova szüljön szerencsétlen barátnőd, amikor te is leírod, hogy lehet, a szülés után nem kellene neked a gyerek?
2021. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezeknek a 99%-ára azt mondod, hogy igen, megcsinálnád, még akkor se lenne elég, mert ezek mellé még rengeteg baj párosul, jön. Mennyit tennél meg valójában ezek közül az alap feladatok közül?



- kelsz majd hozzá éjjel?

- kelsz majd hozzá nappal?

- vezeted majd egyedül a háztartást?

- megfürdeted este?

- elviszed orvoshoz?

- otthon maradsz vele táppénzen?

- altatod majd?

- ápolod majd, ha beteg lesz?

- levágod a lábkörmét és a kézkörmét?

- tisztán tartod a fülét, orrát?

- ha elesik, leápolod a sebét?

- ha 800x megkérdez valamit, elmondod majd neki 801-edjére nyugodtan?

- ha játszani akar majd, akkor játszol vele?

- ha játszótérre akar menni, elviszed majd?

- adsz majd neki enni?

- adsz majd neki inni, amikor kéri?

- megveszed neki a tanszereket?

- bepakolsz a tolltartójába?

- előkészíted majd a tornazsákját?

- kihegyezed majd a ceruzáit?

- meghallgatod a bajait?

- tanulsz majd vele?

- segítesz majd a házijában?

- elviseled majd a tini hisztiket?

- viszed majd táborokba?

- adsz majd neki zsebpénzt?

- megtanítod, hogy hogyan figyeljen pl.: egy buliban magára?

2021. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
15%

Mi nem voltunk együtt 1 éve mikor várandós lettem védekezés mellett. Egyértelműen megtartottuk, neki illetve nekem sem volt kérdés. Egy emberi életről van szó. Mindannyian embrióból lettünk.

Azóta osszehazasodtunk, s most jön a masodik gyermekünk. 23 éves vagyok, férjem 38. (Első gyermekemet 21 évesen szültem).

2021. júl. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
76%
6-ra, érdekes, ez nem autokorrekt volt... Hanem bukta.
2021. júl. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
76%
Az ő teste, úgyhogy hagyd őt békén, főleg, hogy ki is jelented, lehet leszrnád a gyereket.
2021. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
94%
Emberek komolyan nem vettétek le a hármas válaszból, hogy troll a kérdező? Saját magának válaszolt, csak elfelejtett bejelentkezni másik nickre. Ennyire nem lehettek vakok! Minek írtok regènyeket neki?
2021. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
94%
Érdekes, most olvastam. Tényleg saját magának válaszolt??
2021. júl. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!