Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fordulhat elő a 21....

Hogyan fordulhat elő a 21. században, hogy miómának néznek egy terhességet?

Figyelt kérdés

Szeptemberben műtöttek volna, de az orvosom felfüggesztették, egy évig nem praktizálhat. Sajnos miomának nézett egy terhességet, és annak rendje-módja szerint szépen el is távolította.

Azon gondolkodom, vajon mit tudunk mi tenni az ilyen ellen? Két orvos? Vagy tehetetlenek vagyunk?


2021. júl. 5. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem ez a dolog több sebből vérzik, illetve magát a kérdést sem értem. Te mi ellen mit tudsz tenni? Jelen helyzetben ha műteni kell keresel egy másik orvost. Ha meg a jövőben benne van a pakliban hogy lehetsz terhes is meg nőgyógyászati bajod is lehet, akkor nyilván tesztelsz mielőtt dokihoz mész és ha ő nőgyógyászati bajt lát, te meg úgy gondolod inkább terhes vagy mint beteg elmész egy másik orvoshoz is.
2021. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Van ilyen, nem az orvost akarom mentegetni, de ő is ember.

Ahogyan te is hibázol a munkahelyeden, úgy ő is. Ez nálad lehet annyi, hogy újra kell gépelned 3 oldalt és nem lesz belőle további szankció, őt pedig felfüggesztik, ha hibázik.

2021. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a méhen kívüli terhességet "diagnosztizálta" egy doki adenomiozisnak. Lélekben már a méhem eltávolítására készültem, mire kiderült, hogy "csak" méhen kívüli terhesség...

Ja, és ez egy tök neves, híres doki.

2021. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Miért vérzik?

Igen, tudom, hogy keresek másik orvost, nem ezt kérdeztem...


Hanem azt, hogy mi a fenét csinálhatsz, hogy ne kerülj olyan helyzetbe, hogy így félrediagnosztizáljanak. Nem tudom, mennyi idős volt az illető, nyilván oka volt, hogy nem volt teszt. Elment orvoshoz, akármilyen gonddal, megnézték, mioma, műtét. Nekem se jutna eszembe, hogy hm, csináltatok tesztet, hátha nem az. És sokunknak nem.

2021. júl. 5. 12:54
 5/13 A kérdező kommentje:

2, nem is az a gond, hogy nem ember és nem hibázhat, hanem hogy laikusként el tudjuk-e kerülni a hasonlót. Mert biztos annak a fejében is megfordult, mi lett volna, ha, aki így járt.

Hogy megelőzhette volna, ha magánrendelésre megy, ahol több idő van rá; vagy bármi. Nem az orvost bántom, előfordul, sajnos, a legnagyobb gondosság mellett is a hiba.

2021. júl. 5. 12:58
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Hm, Zeg, igaz?
2021. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom kérdező, lehet én vagyok hlye. Ha úgy érzem van valami nemi problémám, változott valami “ott lent” vagy a menzeszemben, stb., ÉS a megelőző időszakban szexuálisan aktív voltam, akkor nekem az első, hogy biztos, ami biztos alapon csinálok egy 200 Ft-os terhességi tesztet és aztán időpontot egyeztetek a nőgyógyászommal. Így volt ez akkor is amikor elvileg közel 0% esélye volt annak, hogy teherbe esek aztán mégis összejött.

Másik: tényleg nem ismerjük a részleteket, így kár belemenni a hogy-nézhette-be témába. Lehet az orvos hibája volt, lehet a nő keze is benne volt, hogy benézzék. Mondok egy példát: anyukám eü-s gimibe járt, gyakorlaton be kellett nekik menni szülésre és egy abortuszra is. Doki elkezdte az abortuszt (nekem ugyan még nem volt, de ha jól informálódtam a mai napig annyi az előzmény, hogy megkérdezik mikor volt az utolsó menzesz, meg ultrahanggal ránéznek), aztán elkezdett káromkodni mikor már megindult a folyamat hogy a *#% bszná meg, mert az abra váró nő kicsit ferdített, hogy mikor volt az utsó menzesz, úgyhogy ott a diákok előtt kellett egy 12+ hetes magzatot abortálni. Több részletet nem tudok, mert anyukám elájult, de mivel 86-ban végzett simán el tudom képzelni, hogy akkoriban uh-n még nem igazán látszott a különbség egy 12 és egy 13 hetes terhesség között, lévén nekem 10 évvel később sem tudta megmondani a doki pl. a nememet sem szülésig, nyilván nem olyan szintű géptechnologiarol beszélünk, mint napjainkban.

2021. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Hát, ez elég durva. Jó szar gép és/vagy nemtörődöm hozzáállással tudom elképzelni, amikor kb oda se néz normálisan.

Btw, egyszer az éjszaka közepén mentünk a sürgősségire, olyan hasfájással, hogy nem tudtam felegyenesedni és hánytam a fájdalomtól. Radiológus szerint méhen kívüli terhesség, de lehet ciszta, menjek át a nőgyógyászatra. Ott az ügyeletes egy akkora büdös tirpák paraszt volt (nem tudom magam szebben kifejezni), hogy hihetetlen, folyamatosan hisztizett, hogy őt emiatt keltették fel. Megvártuk a laboreredményt, amit még a sürgősségin kértek, kiderült, hogy terhes nem vagyok, mire iszonyú durván megvizsgált kézzel, lehurrogott, hogy ne hisztizzek, közölte, hogy méhgyulladás, biztos az állandó partnerváltás miatt (akkor már 6 éve csak a férjemmel voltam, amit amúgy el is pofáztam neki, de nem érdekelte), majd hazazavart cataflam és antibiotikum recepttel. UH, ami miatt átküldtek, luxus, minek, nem csinálta meg. Másnap még mindig ugyanolyan szarul voltam délután, felhívtam a szabin lévő magándokimat, aki miattam bejött a rendelőbe, közölte, hogy van egy rohadt nagy (6,5 cm) kifakadt petefészek cisztám, meg mellette pár kisebb, de azok is elég tekintélyesek, azonnal vissza a kórházba, telefonál, hogy várjanak. 1 hetet voltam bent, hajszállal úsztam meg a műtétet, még egy ciszta eldurrant, tele a hasam folyadékkal, láz, minden. Az a baromarcú meg lekoptatott normális vizsgálat nélkül, egy téves diagnózissal, mert alukálni akart, és leszarta. Na, hát így lehet ennyire benézni dolgokat.

2021. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a sztorit hallottam (egészségügyis vagyok, volt csoporttársam patológus, ő mesélt erről).

Tudtommal valami olyasmi volt a sztori, hogy a nő több éve infertilis volt, és talán valóban volt myomája is. Kiírták műtétre, de ugye több hónapos várólista volt, és a műtét napján már nem történt kontroll vizsgálat, a nő meg nem tudta, hogy terhes. És mikor eltávolították a méhet, akkor derült ki, hogy nem egészen az van benne...


Annak az esélye, hogy myomának néznek egy terhességet (ultrahanggal), elég kicsi, mivel tökre máshogy néz ki a két dolog, igen csak nehéz összekeverni.

A probléma itt nem abból volt, hogy félrenézte, hanem hanyag volt és nem gondolt arra, hogy pár hónap után bizony a vizsgálati lelet változhat.


Nálunk emiatt teljesen alap, hogy a műtétre váró betegeket még aznap reggel megvizsgáljuk, megultrahangozzuk. Még azokat is, akik terhességmegszakításra jönnek, hogy tutira ne a műtőben derüljön ki, hogy a 8 hetesnek hitt terhesség valójában 13 hetes...

Vagy hogy ne a műtőben derüljön ki, hogy a korábban meglévő cysta felszívodott.


Sajnos sosem tudhatod, hogy egy orvos szakmailag mennyire megbízható. A laikusok csak az alapján ítélnek meg egy orvost, hogy az mennyire kedves velük, mert más alapján nem igazán tudják. És érdekes módon ez sokszor elég csalóka. Sok olyan orvost ismerek, akinek rengeteg betege van, imádják, közben meg szakmailag szerintem csapnivaló és én pl. orvosként sosem szeretnék a keze köré kerülni.


Talán másodvélemény az, ami segíthet.

2021. júl. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9, nem távolították el a méhét, csak eü kaparása volt a myoma miatt, és a szövettanon derült ki, hogy a kaparék decidua, és abortum.

Amúgy fél Zalaegerszeg erről beszél, tuti erről van szó :( Kimondottan jó hírű orvos, sokan szültek nála.

2021. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!