Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fordulhat elő a 21....

Hogyan fordulhat elő a 21. században, hogy miómának néznek egy terhességet?

Figyelt kérdés

Szeptemberben műtöttek volna, de az orvosom felfüggesztették, egy évig nem praktizálhat. Sajnos miomának nézett egy terhességet, és annak rendje-módja szerint szépen el is távolította.

Azon gondolkodom, vajon mit tudunk mi tenni az ilyen ellen? Két orvos? Vagy tehetetlenek vagyunk?


2021. júl. 5. 12:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

Áhh, értem. Akkor másik sztori. De nyilván itt is az volt a bibi, hogy közvetlenül műtét előtt már nem volt vizsgálat vagy terhességi teszt.

És -már elnézést, hogy ezt mondom-, de a nők nagy része is olyan sötétke, hogy eszébe sem jut, hogy terhes is lehet...

Hány olyan beteggel találkoztam már, aki bejött, hogy nagyon vérzik.

"Terhes lehet?". Nem. "Azért nem, mert nem tetszik szexelni?" "De, persze, szexelek. "És tetszik valamivel védekezni?". "Nem." Akkor mégis miből gondolja, hogy nem terhes? Erre a kérdésre pedig általában néznek, mint borjú az új kapura...

És persze az tesztről meg leugrik a 2. csík...


Ezzel persze nem az orvost akarom védeni, mert teljesen nyilvánvaló, hogy hibázott. Azonban egy felnőptt nőtől azért legalább annyi elvárható lenne, hogy ha késik a menzesze, akkor ha nem is csinál tesztet, legalább műtét előtt megemlítse a dokinak, hogy ez van. De mondom, ez sem mentesíti az orvost.


Tehát valószínűleg nem a myomát nézte terhességnek, hanem volt egy myomája, és miközben a műtétre várt, terhes lett.

2021. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Szándékosan nem írtam részleteket, ilyenkor beszélnek mindent.

Csak most így műtét előtt elgondolkodtatott. Maximális bizalmam van az orvosaimban, ami ugye lehet hiba is, mint látjuk. Jó lenne tudni, mikor érdemes gyanakodni, mert nyilván a ló túlsó felére se jó átesni, és minden bajjal három helyre menni.

2021. júl. 5. 18:36
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak ijesztgetni kérdező, de volt ennél az elmúlt egy-két évben durvább dolog is, ami egy nő életébe került. Sajnos ez van, engem is műtöttek, halálfélelmem volt előtte, de sajnos ha már műteni kell valakit nem sok választása van, csak az, hogy bízik benne jó kezekbe került.:(
2021. júl. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!