Túl kövér a babám?

Figyelt kérdés
A védőnő szerencsére nem mond semmi erre utalót, de az emberektől rendszeresen megkapom, hogy ne adjak neki ennyit enni. De mégis hogy éheztessek egy babát? Szoptatom, két óránként kér enni. Nincs komfort szopi vagy ilyesmi, csak evésre használjuk. Nem lenne szívem kivenni a szájából félúton... 4350 grammal született, tegnap töltötte a 3 hónapot és most 8150 gram. Gondolom ha elkezd mászni, alakulni fog ez. Sem én, sem a férjem nem vagyunk kövérek.
2021. júl. 6. 12:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A 2 hónaopos státuszon 62 centi volt, most nem tudom mennyi, még nem voltunk a 3. havin.
2021. júl. 6. 12:29
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
A védőnőre és orvosra hallgass, ne a szomszédasszonyra!
2021. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Hát most tökmindegy, hogy kövér vagy sem, egy 3 hónapos babával úgysem tudsz mit kezdeni, ha ordít, mert éhes.
2021. júl. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Ha 100 % anyatejes, akkor nincs olyan, hogy túl kövér. Igen, majd ha elkezd mászni, akkor kalóriát is éget majd, most fekszik egész nap egy helyben, eleve meleg is van, nyilván több folyadékra van szüksége.


Kik ezek a nagy okosok, akik szerint nem kellene adni? Az én környezetemben is vannak ilyen agyon műveltek, ne foglalkozz velük. A legtöbb jó tanács, amit kisbabásként kapsz, nem rólad vagy a babádról szól, hanem arról az emberről, aki adja. Muszáj valamit mondania, hogy fontosnak tűnjön. 30-40 éve eleve szintidőre szoptatták a babákat, esélyük sem volt ekkorára nőni, ezért szereti azt hinni ez a korosztály, hogy ez kóros, pedig bizonyított tény, hogy az anyatejtől való "elhízásnak" nincsenek káros egészségügyi hatásai.

2021. júl. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Fog az alakulni, ha beindul a mozgása és már nem csak fekszik. Természetes, ha egy babán vannak hurkák, sokkal ijesztőbb, ha nincs.
2021. júl. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Én is így tudom ahogy a négyes írta de van egy rokonunk akinek van egy fia aki 3300g-al született és fél évesen 10500g volt (100%anyatejes). Most már nagyobb (kb 2 éves) és 17 kilós és nem, nem fogyott vagy állt meg a "hizasban" eddig. Őket sokat bántja az orvos és a védőnő.
2021. júl. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igen, azok mondják ezt főleg, akik 30-40 éve szültek. Igazából én is tudok enni, 55 kilós létemre lecsúszik egy egész pizza mellé még 2 palacsinta. Talán öröklődött...
2021. júl. 6. 13:32
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Igen, valóban túlsúlyos. De most mit tudsz tenni? Éheztetni nem kéne, így marad az, hogy vársz, amíg beindul a mozgásfejlődés, és majd felnő a súlyához. Neked semmi dolgod, etesd, ha éhes.
2021. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én tápszeres lányom lassan 10 hónaposan 8600 gramm a 76 cm magasságához (3700 grammal született), tehát azért egyértelmű, hogy dundi a babád, de az anyatejesek általában azok. Nincs ezzel gond, a legtöbb baba hízása lelassul, mikor elkezd mozogni.
2021. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. júl. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!