Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tolerálja a munkahelyed,...

Hogy tolerálja a munkahelyed, ha sokat vagy táppénzen a gyerek / gyerekek miatt?

Figyelt kérdés

Még itthon vagyok a kisebbik gyerekkel, ő 1,5 éves. Megvan a munkahelyem ahova visszamehetnék, de elgondolkodtam rajta, hogy lehet hogy váltani kéne. Anyukám le akar beszélni az új munkahelyről, mert a régi helyen többen is tudnak helyettesíteni, ha kiesek munkából. Viszont a másik helyen nem biztos és akkor rövid időn belül munkanélküli lehetek. És ugye akkor már ugrott a régi meló is.

Egyébként nem túl betegesek a gyerekek, de a kicsinál a bölcs ki tudja mit hoz ki. Lehet hogy később kéne új munkát keresni, amikor már iskolásak?


2011. aug. 3. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy lányom van, 5 éves.

2 éves korában mentem vissza dolgozni, őt bölcsibe adtam. Hát, onnan kezdve 3 havonta volt beteg, lázas meg trutymákos. Az első osztályon a kórházban ahol dolgoztam, nem volt nagy gond, megértették, mikor betelefonáltam, hogy beteg és nem tudok menni, bár 1-2 munkatársam nem örült, láttam rajtuk, mikor már mentem dolgozni, mert pont kevesen voltak akkor. Máskor meg általában mindig elegen voltunk, ez a sors fintora :)

Innen elkerültem az intézetvezető főnővér osztályára, ott már mikor haza kértőztem, gond volt (megint beteg volt a lányom)..elengedett, de szikrákat szórt a szeme, mérges volt. Pedig nem ő végezte helyettem a munkát, hanem egy másik kolleganő, aki azt mondta, itt ne merjek maradni, mikor lázas a gyermekem, nem sok munka van, azt ő bőven megcsinálja. Pedig sokszor a férjem vigyázott a gyerekre, volt, mikor táppénzen volt vele helyettem. Ezt mondtam is a főnöknőmnek, h általában pedig a férjem vigyáz rá ha megbetegszik, vagy a nagyszülők, de ha 40 fokos a láza, nem hagyhatom másra.

Aztán 2 hónap múlva mikor elmentem táppénze 3 napot, nem is a gyerekkel, hanem mert nekem volt 39 fok lázam ,akkor behívatott a szobájába, és megmondta, h mit képzelek, ezt itt nem lehet csinálni, eltesz egy másik részlegre , ahol nem gond, ha "gondolok egyet" és kiesekl a munkából.

Aztán mikor megalakult egy új osztály, a "sok" hiányzásomnak köszönhetően oda kerültem. Hál istennek, ez a legkönnyebb hely, ahol eddig dolgoztam! :)

Velem nem toltak ki.

Elküldeni nem akart, szerencsére, talán mert én régebben is dolgoztam ott szülés elött, talán ez volt a szerencsém, meg hogy képezni akartam magam, és meg is van hozzá az alapvégzettségem. Mást szerintem már kirúgott volna a kedves főnővér.

De remélem máshol jobban megértik ha a gyerek beteg, nem akarlak elriasztani.

Szerinte mmég ne váltsál, várd meg, mennyire lesz beteges, az enyém sem volt, amíg közösségbe nem ment.

2011. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem váltanék a helyedben. Várd ki azt az időszakot, amikor túlesik a betegeskedésen, azt mondják, hogy az első 3 hónap a legrosszabb, akkor kapják el a legtöbb betegséget, aztán majd látod.
2011. aug. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Amúgy én is kórházban dolgoztam szülés előtt és most valami ambulanciában vagy körzeti rendelőben gondolkoztam, de ott én lennék egyedül. Ha el kell mennem táppénzre tuti gondot okozna.
2011. aug. 5. 12:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ebben az esetben tényleg a régi munkahely lenne az ideálisabb. Pláne ha már netán régebb óta doltoztál ott. Ha jó munkaerő voltál biztos nem küldenek el olyan könnyen, ha egy lehetőség van rá. Illetve kórházon belül talán könnyebben találnak neked egy másik osztályon munkát neked, ami rugalmasabb, könnyebb és jobban el tudsz menni ha úgy van. Persze ez a főnökön is múlik. Mint leírta valaki. Meg hogy milyen munkaerő vagy. De az előbbi biztosabb.

Ha egyedül leszel valahol akkor tuti elküldenek hamar, hiszen ki lesz helyetted. Majd ha a gyerek nagyobb lesz, akkor majd tudsz még olyan helyre menni. Persze akkor is jöhetnek olyan helyzetek, de azért kisebb rá a valószínűség.

2012. jan. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!