Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok-e ugyanazt a nevet a...

Adnátok-e ugyanazt a nevet a gyermeketeknek, ami már van a családban, ha mindig is ez volt a kedvenc?

Figyelt kérdés

A sztori a következő:

A férjemmel már vagy 6-7 éve megvan a kedvenc név. A testvérem összejött kb. 4 éve egy gyerekes nővel, akinek a lányát ugyanígy hívják. Az első lányunkat ezért nem is neveztük így, de most újra babát várok és elgondolkodtunk. Nincs más, ami ennyire tetszene és már jóval előttük megvolt ez a nevünk.

Adnátok így? Ő megsértődhetne? Jogos lenne?


Nyilván velük fogjuk megbeszélni, nélkülük nem döntünk, de érdekel más véleménye is.



2021. júl. 8. 19:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
11%
Biztos hogy nem, ez nálam a legkizáróbb okok egyike. Ha pedig más az én gyerekem nevét andá rohadtul meg is sértődnék. Szerintem illene erről megkérdezni a kisgyereket meg az anyukáját, hogy zavarná-e őket, de szerintem rém kellemetlen egy jelenség ha egy névből kettő van a családban.
2021. júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
A pasi a testvérem, a barátnője gyermeke pedig az azonos nevű lány. Amúgy már nagy, 15 éves. Bár ez mindegy, csak leírtam. Szétmenni nem fognak szerintem, közös házat vettek, jól megvannak.
2021. júl. 8. 21:19
 13/26 A kérdező kommentje:
11-es: alapesetben én is így gondolom. De itt nem az Ő gyereke nevét adnánk, hanem a MI régi nagy vágyunkat, ami véletlenül azonos - és ez időben később derült ki - az Ő nevükkel.
2021. júl. 8. 21:20
 14/26 anonim ***** válasza:
81%

Mi az a név? Nem mindegy, hogy Hanna vagy Bereniké.

Ha gyakori, akkor miért ne adhatnád.

Ha ritka, akkor már neccesebb, annak koppintás szaga lehet. De ha nem bírjátok elengedni a nevet, akkor inkább adjátok azt, minthogy megbánjátok, hogy nem.

2021. júl. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Gyakori, Lilla.
2021. júl. 8. 21:33
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
#15 nálunk is listás volt. 😊 Szerintem annyira nem gyakori, de szép.
2021. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi, akkor a pasit cseréljük ki csajra a szövegben. Igen, most olvasom, testvér + gyerekes nő... Jol átsiklottam felette, de ez igazából nem változtat semmin.


És az, hogy most jól megvannak és közös házat vettek, esetleg babát is terveznek, nem garancia arra, hogy együtt is maradnak.

2021. júl. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

11


Akkor minden azonos nevűre haragszol?


Régen egy családban minimum 2 István és János volt.


Mègcsak nem is egy korosztály, így adnám.

Egyébként nekem is szempont volt, hogy ne legyen más a családban, de nem is volt kedvenc nevünk.

2021. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
82%

Nem is értem, hogy képzeli valaki, hogy akkor a rokonságon belül ő lefoglalta azt a nevet és más ne adja a gyerekének????

Miért, kicsoda ő, hogy ezt meg meri szabni más felnőtt embereknek? A nagyszülők se szóljanak bele a névválasztásba, nemhogy távolabbi rokonok!

2021. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
79%

simán adnám. SZólnék, de nem kérdés, hanem közlés formájában.

Katika, képzeld, a második is kislány lesz, és már nagyon régóta a Lilla név a kedvencünk, Mariskának azért nem adtuk, mert a te lányod is Lilla, de most úgy gondoltuk, hogy az új jövevény csak Lillácska lenne, mert ez a kedvencünk, reméljük, nem haragszol meg érte


Erre nem nagyon lehet mást mondani, mint hogy persze, adjátok.. :D

2021. júl. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!