Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok-e ugyanazt a nevet a...

Adnátok-e ugyanazt a nevet a gyermeketeknek, ami már van a családban, ha mindig is ez volt a kedvenc?

Figyelt kérdés

A sztori a következő:

A férjemmel már vagy 6-7 éve megvan a kedvenc név. A testvérem összejött kb. 4 éve egy gyerekes nővel, akinek a lányát ugyanígy hívják. Az első lányunkat ezért nem is neveztük így, de most újra babát várok és elgondolkodtunk. Nincs más, ami ennyire tetszene és már jóval előttük megvolt ez a nevünk.

Adnátok így? Ő megsértődhetne? Jogos lenne?


Nyilván velük fogjuk megbeszélni, nélkülük nem döntünk, de érdekel más véleménye is.



2021. júl. 8. 19:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%
Én nem adnám 🤷‍♀️
2021. júl. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Persze, simán.
2021. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
Adnám.
2021. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Kicsit zavarna, de ha nagyon tetszene az a név, akkor adnám. Elgondolkodnék, hogy adjak-e mellé második keresztnevet is.
2021. júl. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem sincs akadálya.

Pl ismerősi körben volt olyan, hogy 2 fiút ugyan úgy hívtak. A szülők barátok voltak.


Ha meg nincs szoros kontakt a másik családdal, akkor meg végképp tök mindegy.

2021. júl. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Persze, miért ne?

Itt még a vezetéknév sem lesz azonos. És még csak nem is vérrokonok.

Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy ha apukád István, akkor hozzámenj-e István nevű udvarlódhoz, mert hát ugyanaz a nevük.

2021. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Jó a viszony, de mindenki elfoglalt, így évente pár alkalommal találkozunk.

Két nevet semmiképpen sem szeretnénk.

Én arra hajlok, hogy ha elmondom neki, hogy ez mindig is így volt és nem miattuk tetszik a név, akkor megérti.

2021. júl. 8. 19:41
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

Minek magyarázkodnál?

Azt a nevet adjátok, ami nektek tetszik. Pont.

Ha megsértődik, akkor csak magát teszi nevetségessé.

2021. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
Én még vele sem beszélném meg adnám és kész. Maximum elmondanám neki, hogy régóta ez a kedvenc név, de beleszólása nem lenne.
2021. júl. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Minek megbeszélni??? És ha nemet mondanak, lemondtok róla?


Én már az elsőnek azt adtam volna. Mert a szülésig amúgy van rá esély, hogy mégis kukacos a baba. 🤷‍♀️


Másrészt, kvázi idegen pasi lányáról van szó. Úgy idegen, hogy nem családtag. Simán szétmehetnek 1 éven belül a tesóddal, aztán nem is fogják tartani a kislánnyal a kapcsolatot.

2021. júl. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!