Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha még nem...

Önző vagyok, ha még nem szeretnék babát?

Figyelt kérdés
Szegény családba születtem, így nagyon sok minden kimaradt az életemből ami másnak természetes. Most, hogy már saját keresetem van, szeretnék egy kicsit ezekből az évekből visszakapni. Pl. még iskolákat/tanfolyamokat elvégezni, utazgatni, megtanulni lovagolni, falat mászni, úszni, korcsolyázni, stb, stb. Velem egykorú ismerőseimnek már van 1-2 gyereke. Párom még nem hozta szóba, de amúgy is eléggé friss a kapcsolatunk ehhez. 27/L
2010. aug. 27. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha még friss ehhez a kapcsolat, akkor a kérdés többi része innentől kezdve lényegtelen... Ha meg csak elméletben kérdezed, mármint hogy ez önzőség-e, akkor szerintem nem az, mert nem szúrsz ki ezzel senkivel.
2010. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ráérsz még 35 éves korodig :). De 35 évesen már azért kellene :)
2010. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha friss a kapcsolat, és pároddal még nem merült fel ez a kérdés, akkor benned miért? Csak azért, mert a kortársnőidnek már van gyerekük? És?

Egy gyerek nem olyan, hogy megszülöd, aztán ha inkább mást csinálnál, visszaadod a gólyának. Ha nem akarsz, nem kell csak azért gyereket vállalni, mert másoknak is van. Szerintem ez nem önzőség.

N31

2010. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
35 éves már öreg, 53 éves leszel mire 18 a gyereked, az azért elég durva. Max 30 évesen azért már legyen minimum egy gyerek.
2010. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy önző, helyesen teszed. Jobb, mintha szülnél gyereke(ke)t, utána meg bánnád, hogy mennyi minden kimaradt az életedből, amit miattuk már nemigen fogsz tudni pótolni.(megjegyezném, azt nem bánnád meg, hogy szültél, értük képes az ember bármiről lemondani, de ha még magad is úgy gondolod, hogy ráérsz, akkor ne is siesd el :))
2010. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!