Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megváltoztatnátok azért a...

Megváltoztatnátok azért a gyereketek kinézetét hogy befogadják a társai? Ha igen, nem éreznétek bűntudatot, hogy ezzel arra tanítjátok, hogy ahova be akar illeszkedni, ott mindenkinek meg kell felelni, és ne merjen önmaga lenni?

Figyelt kérdés
Olvastam egy történetet, ahol egy kisfiúnak lapockáig ért a haja, és az iskolába nem fogadták el a többiek, nem játszottak vele, csúfolták és kiközösítették. Az osztályfőnök többször is szülői értekezletet hívott össze, ahol mindig az volt a végső momdat, hogy vágassák le a gyerek haját. Hónapok teltek el, a gyereket egyre több mindennel csúfolták, a szülők pedig levágatták a fiú haját, akit pár nap múlva befogadtak.
2021. aug. 3. 16:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%

5. A nem lányos fazonú rövid hajú kislányokat is cikizik..



Az egyes teóriájával nem értek egyet.. de azzal igen, hogy azt a hajat az anyuka akarta..

A gyerek azzal nőtt fel.. megszokta.. de nem ő akarta... ha cikizik is akkor tuti màr a vágatásra szavazott volna.


Levágattam volna

Eleve nem hagynèk kisfiúnak hosszú hajat.

2021. aug. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
Nekem volt általánosban és gimnáziumban is hosszú hajú fiú osztálytársam… és senki nem foglalkozott vele.. nem volt téma. Sőt olyan távoli fiú ismerősöm is volt akinek fenékig érő haja volt. Úgyhogy nekem fura ez a történet. Lányom van, és ha rövidre akarná vágatni a haját akkor áldásom rá. Amúgy ilyen helyzetben szerintem az a lényeg h jól álljon neki. Akkor mindegy h hosszú vagy rövid. Egyébként mostanában nem a konty a divat a pasiknál, mert egy csomó ilyet láttam.
2021. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
23%

Kamasznak vagy felnőtt fiúnak férfinek lehet hosszú haja attól még nem fogják csufolni,de egy 14 alatti de 10 év alatti gyereknek ne legyen hosszú haja mert csufolni fogják és lánynak nézik.


Ismerek ilyen anyukát fiának nem vágatja le haját milyen szép közben meg ránéznek és olyan mint lány azal a hajnal mert 10 év alatti fiú .


Mondjuk nekem fiusra nyírt női frizurák sem tetszenek mert kb úgy néznek ki azok nök lányok mint fiúk lennének .r

2021. aug. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a szülő feladata megválasztani a gyerek kinézetét kiskorban, ebbe a hat éves kor is beletartozik, valamennyi minimális mozgástere lehet a gyereknek(pl a hajhossz pont ilyen, de nem baj). Ha anyuka vagy apuka(sok a 30as rocker) hosszú hajú srácot szeretne, akkor a gyereknek legyen kicsi korában hosszú a haja, nincs vele gond. Viszont a szülők feladata nem csak a kinézet, hanem a közösség, környezet megválasztása is. Ha a gyerek nem tud beilleszkedni, mert a közösség amit találtak nem befogadó, akkor el kell dönteni, melyikhez ragaszkodnak jobban. A gyerek kinézetéhez, vagy a közösséghez, aminek olyan értékeket kellene képviselnie, amiben a szülők hisznek. Én elvittem volna másik helyre a gyerekem hosszú hajjal.


Biztos nem járatnám olyan közösségbe, ami az értékrendem ellen van.


Amúgy ismerek anyukát, aki annyira szeretne 5 centi hajat a fiának(6 éves), hogy ne tűnjön olyan "rossz gyereknek" külsőre, de a kissrác addig üvölt, amíg le nem nyírják nullásra, mert utálja, ha a szél fújja a haját.. Azt is meg tudom érteni, ha valakinek hosszú hajúan jobban tetszik a gyereke és pont jól csinálja, mert minden szülőnek felelőssége a legjobb belátása szerint alakítani a gyerek külsejét. Ha az ő ízlése ilyen, akkor legyen is ilyen. Ha meg hozzászokott a gyerek az első pár évben, utána nem magyarázod be neki, milyen jó is a rövid haj.. Nálunk nőknél is hiányzik pár centi, ha vágatunk, nemhogy 20..

2021. aug. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%

Nem. Ha nem fogadják be a gyerekem a kinézete miatt, akkor más iskolát keresek.

Majd ha kamasz lesz, és olyan osztályt fog ki, ahol mindenki mattrészegre issza magát minden osztálykiránduláson, akkor ő is igya mattrészegre magát, csakhogy befogadják?

Ha az osztályában senki nem tanult a dolgozatra, csak ő, akkor direkt rontsa el a feladatokat, mert cikinek érzi azt, hogy tudja?

Nem.

2021. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk volt hosszúhajú fiú osztálytárs, most már férfi és sggig ér a haja. Cikizte a halál, miért? Jófej volt, vicces, és csomót segített a matekban.
2021. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
1. Olyan haja lesz a gyerekemnek, amilyet akar. Ok, nagyon extrém max tini korában, de előtte megbeszéljük. Nekem az anyám állandóan direkt tüskésre vágta a hajamat 10 éves koromig, mert utált engem. A nővéremnek lehetett hosszú haja. Természetes, hogy b.szogattak és ő ezt élvezte, akkor sem engedte a hosszú hajat. Volt egy mondása: hosszú haj rövid ész...
2022. jan. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!