Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2éves kisfiam mintha nem is...

2éves kisfiam mintha nem is önmaga lenne. Nem hallja meg amit mondok neki, nem fogad szót, hisztizik. Nem birom idegekkel. Tanácsok? (példa lent)

Figyelt kérdés

25ónapos most. kb 1-2hónapja nagyon "rossz". szolok neki 100x, mintha meg sem hallaná csak megy a feje után. tiltok neki dolgokat,amiből baja lehet(pl ne másszon fel a szekrényre, ne szaladjon el mellőlem)nem fogad szót.10x szolok szépen aztán már kiabálok sokszor, de semmit nem érek el azzal sem.

multkor az árkádban elszaladt az üzletből, én utána babakocsit tolva(van egy 4hónapos öcsi)kiabálok h álljon meg, hátranéz-kiröhög fut tovább.mikor utolérem a folyósó másik végén megfogom h jöjjön vissza akkor visit, elengedi magát h kb a földön huzom végig, mindenki minket néz stb...multkor egy néni be is szolt, h nevelni kéne a gyereket, akkor nem lenne ilyen rossz. nagyon rosszul esett, mert egy tündéri, értelmes okos nagyfiú ha épp nem jön rá az 5perc, akivel rengeteget törödünk. sokszor már olyan idegbajos vagyok az ilyen viselkedéstől, rácsapok a kezére-fenekére, amit utána rögtön megbánok, hisz ezzel nem lehet elérni semmit tudom, de egyszerűen nem tudok már vele mit csinálni.kétségbe vagyok esve, és el vagyok keseredve, hogy miért lett ilyen,s most már mindig igy marad?


2012. jún. 28. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
egy jó darabig még igen :):) üdv ebbe a korszakba
2012. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De igenis el tudsz érni a kézre fenékre csapással sok mindent nem lesz semmi baja ha néha kap amikor már tényleg nem ért a szép szóból,ettől nehogy már rosszul érezd magad.Elérkezett a dac korszak,3 éves kora után biztosan javulni fog.Próbáld meg hogyha hisztizik nem figyelsz rá,vagy elkezded keresni,elterelni a figyelmét.Elmagyarázni,hogy nem szabad elrohanni.
2012. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

...pfff...remek:)))

még annyi, h miután kiabálok vele, vagy leszidom, vagy ne adja ég rá is csapok egyet a popjára(jelzem ez nem gyakori, 2-3x fordut elő mikor elszakadt a cérna) borzasztó lelkiismeret furdalásom van...attol félek h utálni fog, haragudni rám,főleg h itt a teso s nehogy azt higgye h őt nem szeretem ugy, stb...

2012. jún. 28. 13:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Üdvözlet a dackorszakban :)

Nyugi nem marad így. Nála most ráadásul biztosan "bezavart" a tesó téma is. Azért is dacol, mert tudja akkor csak rá figyelsz. Még ha szidod is, de csak az övé vagy olyankor.

Próbáld minél többet ölelgetni, ha teheted csak vele lenni, sokszor az is elég, ha kettesben mentek a boltba. Addig az öcsi el tudna lenni apukával esetleg. Próbálj nem annyit tiltani neki, hanem hogy ő döntse el, merre sétáltok, mutassa az utat, beszéljétek meg az autók színét, stb. Mehessen mondjuk a következő villanyoszlopig, de ott várjon meg (persze ez nem fog menni elsőre) Tapasztalatom, ha kergeted annál jobban szalad, élvezi, hogy kergetőzöl, játéknak fogja fel :)

25 hónap van a fiaim közt (1,5 3,5) mi így tanultuk a színeket, az autómárkákat, sőt az összes közlekedési táblát ismeri, mert kérdezte, én mondtam.

Belejössz nyugi, nem egyszerű amíg mindketten ennyire aprók... de utána áldás, hogy milyen jól eljátszanak együtt :)

2012. jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
gyönyörűen beszél, s probálok mindent megbeszélni vele, ugy tünik figyel s helyesel h nem lesz többet ilyen stb, aztán kb 5percig tartott...:)
2012. jún. 28. 13:59
 6/10 anonim ***** válasza:
En par napja kezdtem el egy modszert!eddig ugy nezz ki h bevalik jo lehet h eppenseggel nem a legmegfelelobb! Az en kislanyom is ilyeneket csinalt es mar eljutottunk odaig h nem mertem sehova menni vele. Szoval mikor elindulunk leulok vele beszelni h mit kerek tole pl nem vesz ki sutit a boltbam a pultbol, viselkedik , nem pakol max 3 dolgot kerek tole! Mielott kilepunk az ajton a pultra vagy barhova leteszek neki egy szem cukrot pl! Elmondom ha jo lesz megkapja ha nem ul a bunti helyere!ezt megteheted autoban is! Nalunk eddig ugy nezz ki mukodik! Remelem segitettem...
2012. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

kedves utolsónak is köszönöm a hozzászolást!

mi autómrkákat szoktuk mondani:)természetesen mehet egyedül, nem kell mindig a kezem fognia.köszönöm a tanácsokat, azért örülök h nem csak ő ilyen most, hanem általános dolog amin mindenki átesik...mire ő kijön kb belőle, kezdi a kicsi:) kb beleőszülök majd szerintem:)

2012. jún. 28. 14:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a 2-3 évesek világa, próbálkoznak, és nagyon kitartóak. Attól nem lesz semmi baja, ha néha rápakolsz, és nem fog érte utálni, egész életében imádni fog, mert te vagy az anyja. Nagymamám szokta mondani: inkább ő sírjon 5 percig, mert rácsaptál, mint te egy életen át, mert valami komoly baja lett. Erre gondolj, ha lelkiismeret furdalásod van, nekem bevált. A néni meg törődjön a maga dolgával, sokan hajlamosak elfelejteni, hogy bizony az ő gyerekük se volt mindig angyal, vagy ha igen, az nem igaz.
2012. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21:13 -as vagyok, bocsi kicsit zizi vagyok, szóval nem rápakolsz, hanem rápaskolsz.
2012. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egó kialakulásának kezdete. Most próbálgatja önmagát. Nem egyszerű. De ha jól tudom a gyereknevelésre, soha senki nem mondta még, hogy az lenne.:)
2012. júl. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!