Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az oka,hogy a férfiak...

Mi az oka,hogy a férfiak akarnak gyereket, de nem igazán akarnak apák lenni?

Figyelt kérdés

Elsősorban a testvéremről van szó.

Babát terveznek a feleségével.


A bátyám gépészmérnök, ami elég jó végzettségnek számít és szépen lehet vele keresni.A probléma, hogy ő még az első munkahelyén dolgozik 31 évesen és hát a fizetése nem igazán piaci, ha lehet így nevezni.A baba születése után egy ideig a családi kassza havi bevétele jelentősen lecsökken, támogatások ide vagy oda.Most,hogy ketten keresnek, így jól élnek.A bátyámnak vannak is igényei.Nem igazán szereti nézni az árakat az élelmiszerboltokban.



A felesége megkérte,hogy váltson állást, mert többet tudna keresni és, ha nem akarnak az igényekből jelentősen leadni, akkor váltania kell.De, ő nem szeretne akkor sem, mert máshol nem lehet "lazulni" (értsd sorozatot nézni munkaidőben).



Összehasonlításként, én közgazdász vagyok, ami a munkaerőpiacon gyengébb diplomának számít, mint a gépészmérnök, ráadásul fiatalabb is vagyok nála 3 évvel ennek ellenére a fizetésem durván 100 ezer forinttal magasabb, mint az övé.



Én is javasoltam neki a váltást, de nem fogadja meg a tanácsokat,egyik fülén be, a másikon ki.

De, sok férfi ilyen, ha lesz gyerekük szeretni fogják, de a probléma, hogy ők maguk is gyerekek maradnak, nem akarnak felnőtté válni, felelősséget vállalni.


2021. aug. 9. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%

A baba születése után egy ideig a családi kassza havi bevétele jelentősen lecsökken


Mondjuk az első fél évben több lesz, de ne zavarjon

2021. aug. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Attól apa valaki, hogy átmegy másik munkahelyre? Ahol esetleg kevesebb ideje enne a családjára? Nem is tudtam.
2021. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
99%
Azért nettó 400 ezer elég kell hogy legyen,nem éri meg rabszolgamunkát vállalni a lazából egy kicsivel többért
2021. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
88%
Nem minden férfi akar gyereket, ahogy nem minden nő sem. Magam sem tervezek családot, bár hülyén hangzik de sokáig az volt az álmom hogy legyen feleségem és gyermekeim. Csak komoly kapcsolataim voltak, de az utolsó nőnél, aki megkérdezte konkrétan hogy szerinte az ő vagy az én családom gazdagabb... Ott feladtam. Budapesti volt, nem jött rossz családból, anyja tanár majd igazgató volt, apja pedig autószerelő. Teljesen jól elvagyok egyedül. Ez 27 évesen történt. Mióta nem ismerkedek, a felsőfokú angolom mellé megtanultam középfokon németül és szoftverfejlesztő lettem. Most 30 éves vagyok.
2021. aug. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

3#


Nem keres annyit.

350 körül kap.

2021. aug. 9. 18:50
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező azért az nem rossz pénz,a hugomra emlékeztet ő is annyit keress hasonlóan lusta munkakörben, ő sem vált
2021. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

4.


Csak,hogy ő akar gyereket, de felelősség meg "kellemetlenségek" nélkül.

2021. aug. 9. 18:52
 8/19 anonim ***** válasza:
30%

Látom, pirospacsiznak a laikusok.

A csed júliustól a számítási időszakban elért járulékalapot kerül jövedelem 100%-a. Ehhez jön a családi pótlék pluszban. Családi kedvezmény nem biztosan növelő, mert lehet, hogy már magzatiként is kapta, vagy majd egy összegben kéri vissza.

2021. aug. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
48%
4es vagyok, ezt azért írtam, mert szerintem valójában ő nem akar gyereket.
2021. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Neki ez így megfelel. Neked miért nem?
2021. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!