Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az oka,hogy a férfiak...

Mi az oka,hogy a férfiak akarnak gyereket, de nem igazán akarnak apák lenni?

Figyelt kérdés

Elsősorban a testvéremről van szó.

Babát terveznek a feleségével.


A bátyám gépészmérnök, ami elég jó végzettségnek számít és szépen lehet vele keresni.A probléma, hogy ő még az első munkahelyén dolgozik 31 évesen és hát a fizetése nem igazán piaci, ha lehet így nevezni.A baba születése után egy ideig a családi kassza havi bevétele jelentősen lecsökken, támogatások ide vagy oda.Most,hogy ketten keresnek, így jól élnek.A bátyámnak vannak is igényei.Nem igazán szereti nézni az árakat az élelmiszerboltokban.



A felesége megkérte,hogy váltson állást, mert többet tudna keresni és, ha nem akarnak az igényekből jelentősen leadni, akkor váltania kell.De, ő nem szeretne akkor sem, mert máshol nem lehet "lazulni" (értsd sorozatot nézni munkaidőben).



Összehasonlításként, én közgazdász vagyok, ami a munkaerőpiacon gyengébb diplomának számít, mint a gépészmérnök, ráadásul fiatalabb is vagyok nála 3 évvel ennek ellenére a fizetésem durván 100 ezer forinttal magasabb, mint az övé.



Én is javasoltam neki a váltást, de nem fogadja meg a tanácsokat,egyik fülén be, a másikon ki.

De, sok férfi ilyen, ha lesz gyerekük szeretni fogják, de a probléma, hogy ők maguk is gyerekek maradnak, nem akarnak felnőtté válni, felelősséget vállalni.


2021. aug. 9. 18:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
Így pont, hogy több ideje lesz apának lenni. Egy csomó családban az a probléma, hogy az apa annyit dolgozik, hogy nincs már energiája/ideje foglalkozni a gyerekkel.
2021. aug. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

Budapesten keres ennyit? Mert az tényleg nem sok egy gépészmérnöktől.


Viszont van, hogy a laza munkahely felülírja a pénzt.

2021. aug. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, nem csökken, hanem nő hát hónapig a bevétel. A bruttó csed annyi, mint a bér volt. Ráadásul nem 33,5% a levonás, hanem csak 15. Ehhez jön a családi kedvezmény, családi pótlék.


100e bruttónál ez havi 40ezer pluszban ahhoz képest, amikor nem volt gyerek.

2021. aug. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Budapesten keres ennyit igen,de mint írtam, az első munkahelye.

Feljebb lépési lehetőség nincs.


Fillércsesző a cég, mindig csak 10-20 ezer bruttóval emelgeti a fizetést, ami természetesen nem fedezi az áremelkedéseket.


Mellesleg a több pénz nem feltétlenül jelenti azt,hogy eladod a lelked az ördögnek.Nálunk van túlóra ,de nem látástól vakulásig.Ráadásul péntekenként lelépek kettőkor.

2021. aug. 9. 19:16
 15/19 anonim ***** válasza:
88%
Honnan tudod, hogy nem ad lejjebb az igényeiből, ha lesz kiért?🤷Ennél kevesebb pénzből is vállaltak már gyereket. Lehet, hogy neked ez fura, de nem mindenki mérnök, meg közgazdász.
2021. aug. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen, az első 6 hónapban nő a bevétel, de utána jelentősen csökken, hiszen a max gyed meg sem közelíti a 350k-t. (Ki tudja, hogy az asszonyka mennyit keres.. én 350k-t és nekünk a gyed érvàgás… nem kompenzálja az első hat hónap)
2021. aug. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
29%
16, az első hat hónapban rakd el, amivel többet kapsz...
2021. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
94%
Közel sem lesz annyi, mint amennyi utána kiesik a következő másfél évben. Szóval egyáltalán nem igaz, hogy több pénz áll a családi kasszához, mert nemcsak fél évig kell ellàtni a gyereket, fizetni a hitelt, stb…
2021. aug. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
39%
Azért ez durva kedves kérdező... nem kell mindent megvenni a gyereknek! A szeretet sokszor többet jelent! Tapasztalat. Ettől még lehet jobb apa lesz ő, mint te anya.
2021. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!