Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hàny évesen mehet a gyerek...

Hàny évesen mehet a gyerek egyedül Haza busszal az iskolabol es maradhat otthon egyedül Par orat?

Figyelt kérdés
2021. aug. 17. 11:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nincs? Nekünk volt 6. osztályig és szerintem most is van. Csak mikor befejezték a gyerekek a leckét, mindenki hazament 5től..Egyébként szerintem a különórák bejövetelével tűnik el a gyerekmegőrzés, meg az önállósodással(ami önálló leckeírást, felkészülést jelent.


Nem kell sarkítani, de 12 év KÖRÜL van, van akinek hamarabb, van akinek később, de nem 4-5 évvel hamarabb.. Faluban a senkifalván nyugodtan lehet engedni hamarabb a gyereket, Budapesten meg később. Átlagos városban meg szerintem pont jó helyen van a 12 körül.

2021. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
34%
A ,ányom most lesz negyedik osztályos, már tavaly egyedül járt oda- vissza a suliba 3. faluba megy volán busszal, reggel el tudnám vinni, utba esik az iskola, de nem jön velem, Ő inkább busszal szeretne menni.
2021. aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 11 éves volt a napokban, negyedik osztályos volt.

Most vették fel nyolcosztályos gimibe, Budapesten élünk, nem belváros.

Tökéletesen egyedül közlekedik a megszokott útvonalain (suli, edzés), átszállással is (metró, busz, villamos).

Hibrid munkarendben dolgozom jelenleg (2 itthon- 3 irodában)- 6 órát simán elvan itthon és nem idétlen kütyüzéssel tölti.

Kb. 7 éves korától fokozatosan szoktattam mind az önálló közlekedésre (pl. először a kis mellékutca sarkáról lestem, hogy besétál a suliba, aztán a zebra egyik oldalán maradtam, aztán leszálltam vele a villamosról és onnan egyedül stb.)

Az otthonmaradás ugyanez: először 20-25 percre mentem el a közeli aldiba (végigstresszelni a vásárlást :)

Előre kikészített ebédet megmelegít, sőt légkeverésesben magának tud virslit vagy pirítóst sütni stb.

Telefonja van 2,5 éve, megbízható BKK appot is kezeli, váratlan helyzeteket is megoldott önállóan (pl. leszállították az utasokat a villamosról, mert előtte a pályán baleset volt).

Megnézte, hogy a buszmegállóból melyik megy arra, aztán még az arra lakó kis barátja anyját is felhívta, hogy ne villamossal induljanak, mert nem jár.

Ez után engem is, hogy busszal megy suliba és pár utcát gyalogol- lehet, hogy késni fog, írjak a tanárnak.


Budapest.

2021. aug. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!