Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a gyerekem...

Mit tegyek, hogyha a gyerekem apja megcsalt, de nem tudok elköltözni se, mert még kicsi a gyerek?

Figyelt kérdés
Hányingerem van tőle, akinek viszonya volt az egyik lánybarátjával. Undorodom tőle. Annyira nem vette a fáradtságot, hogy kiköltözzön a nappaliba a felfújhatós vendégágyba. Azután hogy lebukott, simán lefeküdt volna mellém. Most én alszok a felfújhatós matracon a gyerek babaszobájában.
2021. aug. 17. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Azért nem tudsz elköltözni, mert nincs hova? Mit jelent az, hogy azért nem, mert kicsi a gyerek? Ha nagyobb lesz el tudsz költözni?
2021. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

3 hónapos a gyerek. Kapok 180 000 csedet, plusz a gyerektartás lenne 30 ezer, ha egyáltalán megítélnek ennyit, lehet 15 000 is, 50-60 ezer forintot ügyvéddel tudom csak kikényszeríteni, ha egyáltalán megadná a bíróság, de egy jó ügyvéd pénzbe kerül.

Most ha albérletbe megyek, ami itt 60-70 ezer körül mozog, az is pénz. Ha most tőlem kérnek 6 havi kauciót, akkor mégis honnan teremtsem elő?

2021. aug. 17. 17:10
 3/11 kicsibarany ***** válasza:
92%

Max két havi kauciót szoktak kérni.

Szüleidhez vagy más rokonhoz, barátokhoz nem tudsz menni?

2021. aug. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

6 havi kaukciót a világon nem kérnek, max 2t.


Kié a ház? Házasok vagytok?

2021. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Fontos kérdés, hogy kié a ház/lakás.

Mert ha közös, akkor kérhetsz pénzt azért is, hogy ő terpeszkedhet a lakásban. (ez akkor is így van, ha anyuka marad a lakásban)

Az is kérdés, hogy van-e hitel az ingatlanon. Mert akkor lehet az h ő fizeti tovább a hitelt, de a végén ugyanúgy közös marad a lakás.

Vagy ha szintén közös, akkor el kell adni és venni kisebbet és kipótolni hitellel.


Nyugodtan elkérheted tőle a két havi kauciót.

2021. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Én voltam ilyen helyzetben sajnos,csak a gyerek kb.1 éves volt.nem léptem,nem volt hova és hogyan.

Nagyon megbántam!!!

Bárcsak több követ megmozgattam volna!

Azóta megtudtam,hogy még 6szor megcsalt.

2021. aug. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha elköltözöl számold az emelt családit magadnak, és gyerektartásra minimálbérből is kb 30at ítélnek meg manapság, illetve gyermekvédelmit is kérhetsz, meg persze majd fél éves kortól bölcsit. Én mennék. 6 havi kauciót csak borzalmas környéken kérnek, már a 2 havi kaució is meglepő, egyhavi az átlag.


Illetve te kapod a családi adókedvezményt is, ha te neveled a gyereket. Előre vesznek bölcsinél is, illetve igényelhetsz rendkívüli szociális támogatást. Ingyenes jogsegély mindenhol van, érdeklődj!

2021. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%

Emelt összegű családi pótlék


A tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermeket nevelő részére juttatott emelt összegű támogatás.

2021. aug. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak ez az emelt, hanem ha egyedül neveled a gyereket, az is meg van emelve!(csak nem 10+ezerrel, hanem kevesebbel)
2021. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Fentebb leírták, ha el akarsz költözni, akkor mik a lehetőségek. Még több mint egy évig matracon fogsz aludni, és közös lakásban élni a férjeddel amíg nem adod be a kicsit bölcsibe és nem gyűjtesz pénzt? Addig meg mosod a szennyesét és főzöl rá? Ha költözni akarsz, próbálj meg most lépni, és egy rokonnál, barátnőnél meghúzni magatokat egy ideig, később nehezebb lesz.
2021. aug. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!