Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg inkább ne mondjuk el...

Tényleg inkább ne mondjuk el a 14.hétig senkinek hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

2021. aug. 18. 09:19
A kérdező szavazást indított:
Én elmondtam, semmi baja a gyerekemnek
Inkább ne mond el
En elmondtam, ..sajnos
NE mond el addig!
41 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Szülőknek se?
2021. aug. 18. 09:20
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem elmondhatod azoknak az embereknek, akiknek egy esetleges vetélést is elmondanál. Mi szűk családi körben 7 hetesen mondtuk el, de tudtam hogy ők mellettem állnának ha esetleg baj lenne. Munkában 13 hetesen mondtam el, a genetikai uh után.
2021. aug. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez helyzet függő. A többség megvárja a 12. hetet. Nekem a munkahelyemen el kellett mondanom az elején (akár mi is fog történni), mert olyan munkát kaptam volna, ami vetélést okozhat. Jeleztem, így kaptam más feladatkört. De ha ilyen helyzet nincs, akkor érdemes kivárni. A másik ok, hogy 3. baba és nagyon hamar el kezdett nőni a hasam. Lazábbak a szalagok, puffadás, stb… Le se tudtam volna tagadni.
2021. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Én megvárnám a 12. hetet. Addig még semmi sem biztos
2021. aug. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem mondtuk el. Az első baba ma már óvodás, minden ok volt. A második a 10.-dik héten elment. Így is elég nehéz volt, örülünk, hogy nem mondtuk el másoknak, akkor még mindenki kérdezősködött is volna.
2021. aug. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Mi mindkét gyereknél akkor mondtuk el a szüleinknek és testvéreinknek, amikor orvos megerősítette a terhesség tényét. Aztán, ha a szülők tudják, úgyis elterjed a rokonságban. :-)))
2021. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Szülöknek, tesóknak a pozitív tesztet is mondtam. A többi rokonnak ismerősnek a 12.hét után
2021. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pozi tesztet a férjemnek, és a legjobb barátnőmnek mondtam.

Anyáméknak 8 hetesen, szívhang után.

Mindenki másnak 12 hetes UH után.

2021. aug. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Én 12. hétig nem mondtam senkinek, mivel a vetélést sem osztottam volna meg senkivel.

Masodik terhessegnel egy barátnőmnek elmondtam, a többieknek szintén csak 12. hét után.

A családom nem valami bensőséges nyilván ha az lett volna másképp alakul.

2021. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Azok tudták a pozitív tesztet is, akiknek nyugodtan elmondtam volna, ha elmegy a baba (anyukám, tesóm, közeli barátaink). Anyósoméknak a szívhang után mondtuk el, a család többi részének, tágabb baráti, haveri körnek a 12. hét után.
2021. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!