Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes így tovább nevelni az...

Érdemes így tovább nevelni az autista fiamat vagy adjam intézetbe?

Figyelt kérdés

5 éves fiam autista. Nem érti a beszédet. A házban minden felvan címkézve, képek segítségével mutogatja el, hogy mit szeretne. Lett neki véve tépőzáras könyv, amibe szintén képek vannak.

Van egy 8 és egy 3 éves lányom. Rájuk emiatt nem is jut nagyon idő, és van, hogy a mindennapi idegeskedés, feszültség rajtuk csattan. Bűntudatom van, hogy Szabi miatt nem jut rájuk elég idő.


Nézegettem videókat, hogy el tudjam fogadni a fiam helyzetét és ebből ki tudjam hozni a legjobbat. Hát csak annyit értem el, hogy jól felidegesítettem magam, mert "a beteg gyerek isten ajándéka", "tanít minket elfogadásra a gyerek", az autizmus nem betegség, hanem állapot". A terhesség az pl egy állapot. Az autizmus nem. Egy 1 éves szintjén van a fiam. És akkor ez nem betegség? Javulni már nem sokat fog, szerintem rendes iskolába se mehet majd.


Lehet, hogy durvak a szavaim, de tehetetlenségemben nem tudom, hogy mit tegyek. A nagy már lassan utálja a testvérét.


2021. aug. 18. 16:40
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
87%
39-es, atyaég neked az normális hogy majd veri a párját?! :O Álomvilágban élsz, ha azt hiszed ez belefért és nem a valóságban vagy ha azt hiszed így egyetemista is lehet :S
2021. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
11%

Tudod te mennyi embernek fér bele? Te élsz álomvilágban, ha azt hiszed csak egyfajta ember van.. Ebben a világban rengeteg fajta ember van, nagyon sok mindent elnéznek egymásnak, nagyon sok különböző dologra vágynak. KApásból 9 pasit tudok mondani, aki szereti, ha úgy bánnak vele, mint egy "szolgával", tök normális emberek, sikeresek, szépek, meg sem mondanád..


Nem tudom mit kell ezen megbotránkozni, a világ színes, ha fordított szerepekkel belegndolsz, hány nőt ismersz, aki szerint normális, ha megrángatják, meg a párja úgy sem gondolja komolyan, vagy "megérdemli"? Menj csak át a felnőtt párkapcsolatok kategóriába, van egy kemény mag(köztük én is), akik ellenzik az ilyet, de mindig van pár random idetévedt, aki le meri írni, hogy ez teljesen oké, sőt ő s odacsap, ha hülye a másik.. Nem örülök neki, hogy ilyen, de tudom, hogy a gyerekemnek lesz jövője, olyan, amire képes, és abban boldog lehet. Egyetemre sokféle ember jár, vakok is, egy két keménydrogos, ilyen olyan pszichés beteg(te jártál?), meg ott a levelező, távoktatás is. Okos gyerek, enyhén érintett, lesz, amit nem fog tudni rendesen kezelni soha, az, hogy mitől ideges és hogy jobban, mint mások, nem fog változni. Rengeteg csúnyát(is) fog mondani a párjának, de nagyon fogja szeretni is és biztos, hogy párszor nem tudja majd megállni, hogy oda ne csapjon.. És biztosan lesz olyan, akinek ez belefér. Soha nem fog teljesen átlagossá válni átlagos viselkedéssel, olyat kell szereznie, aki nem átlagosként el tudja fogadni és bizony, ezek a nem átlagos emberek, akiknek passzol a furcsasága az övéhez:)


Rendkívül intelligens a gyerekem, nehezebben kezelhető, mert indulatos,több dolog frusztrálja és nem a csendesen magában síró típus, de már ovisan számolt nagyobb számokkal, magától párosával 100ig, illetve két éve ír és olvas. Biztosan lehet egyetemista(amennyiben akar), mivel támogató családi háttere van(én). Az elfogadás azzal jár, hogy tudjuk, hogy bizonyos dolgok sosem fognak tökéletes menni, az ő élete ilyen lesz, elég jó lesz, aki vele lesz, az pedig boldog lesz, hogy vele lehet. Akkor is, ha az én értékrendembe nem fér bele az odacsapás, szidalmazás, tisztában vagyok vele, hogy másnak nem hogy oké, hanem kifejezetten igényli. Próbálkozni persze próbálkozok "lenevelni", de olyan temperamentuma van, hogy nem ér semmit semmilyen relaxációs technika, meg egyéb fortély, amikor ideges, kikapcsol nála minden "józanész", csak rápörög, hogy valami rossz, és meg akarja szüntetni. Én soha nem ütöttem meg, de ő ilyen. Ez legyen a legkisebb baja az életben.


Nem hiszem el, hogy van, aki csodálkozik azon, hogy emberek különböző dolgokra vágynak párkapcsolatban, amik szélsőségesek is lehetnek. Tényleg a világból csak egy ilyen kicsi szeletet ismertek? Kértek egy piros pirulát?

2021. aug. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
83%
42. Nem kérek piros pirulát. A szélsőségek semmilyen formában nem fogadhatóak el, akkor sem, ha a te gyerekedről van szó. Tudom, hogy a védése egyfajta reflex nálad, de ettől nem lesz igazad.
2021. aug. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan kérlek.. Megölni valakit szélsőség. Maradandó sérülést okozni szélsőséges. Direkt élvezetből összeverni valakit szélsőség. Megütni valakit élvezetből szélsőség. Néha indulatból felpofozni valakit..Érzed, ahogy haladtunk befelé?


Én is szélsőségesen ellene vagyok az erőszaknak(ezért sem ütik meg senkit, a gyereket sem, illetve szavakban is elítélem), de az a minimális, ami a gyerekemből kijön, és ami a világ nagyrészéből kijön a gyereke felé(emlékezz vissza csak azokra a kérdésekre, mennyi ember szerint normális rácsapni kisgyerekekre is!), illetve más embertársai felé, az egyáltalán nem szélsőség, minimálisan tér el a semmi erőszaktól(ami viszont szélsőség, hisz semennyi nincs belőle). Ha talál valakit, aki kifejezetten keresi is ezt a fajta minimális eltérést és ezzel tehetik boldoggá egymást, én mellette vagyok. És ez a fajta ember még csak nem is szélsőséges, szélsőséges aki szereti ha vagdossák, kék zöldre verik, szurkálják, véresre verik, vagy halál közeli élményeket okoznak neki.


Ha minimálisan tér el a nullától, akkor az nem szélsőség szerintem, sőt inkább az az átlag. Ezt a szemléletet még gyerek előtt sikerült összeszednem jó 5 évvel és attól, hogy meg tudok vele békülni, nem azt jelenti, hogy gyakorlom is(nekem nem jött be, hiába kérte a másik:). Nem ilyen viselkedésű gyereket képzeltem el magamnak, de ha már ilyen lett, így szeretjük, elfogadjuk és nem érzem annyira szélsőségesnek az eltérését. Főleg mivel a legtöbb ember, gyerek is eltér valamiben. a világ nagyrésze pl üti(kezére, fenekére, szájára csap, megpofozza) a védtelen gyerekét, aki ezt nem akarja. Az én gyerekem majd ha ideges megüt egy felnőtt, erősebb felet, aki ezt kifejezetten szeretné:) Teljesen ki tudok vele békülni.

2021. aug. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
91%
Tehát végeredményben te egy szado-mazo kapcsolat domináját látod a lányodban.
2021. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
89%
Azért más az, hogy valaki esetleg szex közben szereti ezt a kissé erőszakos-dominálós vonalat, meg az, hogy ülnek a vacsora előtt, a gyereked meg egyszer csak feláll és szájbavágja a párját, mert elfogyott a mustár, és ezen kiakadt. Nyilván ez csak egy példa, de érted a lényeget.
2021. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
90%
Bezzeg ha arról lenne szó, hogy a párja is üti-veri a lányod kedve szerint egy párkapcsolatban, mert épp ő is egy kicsit eltér az átlagtól gondolom ki lennél akadva. 46-tal teljesen egyetértek, ne keverjük a szado-mazot, ahol a szexuális izgalom miatt kever le valaki/kevernek le valakinek egyet azzal, amit a lányod művel, mert ő nem ezért teszi, fogja tenni attól még, hogy te ezt szeretnéd (bár nem értem miért, kissé beteg) belelátni a viselkedésébe.
2021. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
53%
Az autizmus nem betegség ! Nem lehet meggyógyítani, legfeljebb fejleszteni. Egyébként én is autista vagyok és nemhogy a beszéd megy, hanem nyelvvizsgám van. Nem vagyunk egyformák. Amelyikünk nem érti a beszédet, az nyílván nem magasan funkcionáló, így sok türelmet kíván. Az is előfordulhat, hogy nem érti mire jó a beszéd. Ismerek olyan autistát, aki huszonévesen tanult meg beszélni, mert előtte nem látta értelmét. Meg kellene próbálni megértetni a fiúval, hogy beszéddel kommunikálni hasznos. Nem hiszem, hogy az anyanyelvét nem érti.
2021. aug. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
61%
Viszont nem érdemes 1 emberért tönkretenni egy egész családot, aki talán olyan súlyos verziójú autizmusban szenved, hogy sosem lesz a társadalom hasznos tagja. Minimum egy szakorvosi értékelés kell utána ellehet dönteni, hogy a gyereknek csak fejlesztésre van szüksége vagy olyan szintű fogyatékkal él, hogy kénytelenek intézetbe adni, mondjuk olyanba ahol hétvégére haza mehet vagy mint egy napközi csak délután foglalkoztatja, de estére hazamegy.
2021. aug. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos ezt sima szakorvosi papír nem tudja eldönteni gyakran, max akkor, ha súlyosan ön és/vagy közveszélyes. Gyakran ezt a vele foglalkozó gyógypedagógusok tudják a legjobban megítélni. Nem egy olyan gyerekünk volt már szegregált csoportban, aki egy-egy orvosi, pszichiátriai vizsgálat során teljesen más képet mutatott, mint a megszokott környezetében.

Volt olyan nagyon súlyos viselkedésproblémás gyerekünk, aki a pszichiáter szerint példásan viselkedő gyerek. Persze. Egy lecsupaszított környezetben, csoporttársak nélkül egyetlen egy felnőtt társaságában. 3 évbe telt elérni ennél a gyereknél, hogy megadják a magántanulóságot, és a szülő is elfogadja - az ellentmondó pszichiátriai vélemény miatt. Lám, miután 2 éve így tanul, hihetetlen fejlődésen ment keresztül,ami a csoportban nem volt megvalósítható. De 3 év szenvedésre volt szüksége a gyereknek és általa a csoport többi tanulójának is, mire hittek nekünk, akik napi szinten foglalkoznak a tanulóval.

2021. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!