Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes így tovább nevelni az...

Érdemes így tovább nevelni az autista fiamat vagy adjam intézetbe?

Figyelt kérdés

5 éves fiam autista. Nem érti a beszédet. A házban minden felvan címkézve, képek segítségével mutogatja el, hogy mit szeretne. Lett neki véve tépőzáras könyv, amibe szintén képek vannak.

Van egy 8 és egy 3 éves lányom. Rájuk emiatt nem is jut nagyon idő, és van, hogy a mindennapi idegeskedés, feszültség rajtuk csattan. Bűntudatom van, hogy Szabi miatt nem jut rájuk elég idő.


Nézegettem videókat, hogy el tudjam fogadni a fiam helyzetét és ebből ki tudjam hozni a legjobbat. Hát csak annyit értem el, hogy jól felidegesítettem magam, mert "a beteg gyerek isten ajándéka", "tanít minket elfogadásra a gyerek", az autizmus nem betegség, hanem állapot". A terhesség az pl egy állapot. Az autizmus nem. Egy 1 éves szintjén van a fiam. És akkor ez nem betegség? Javulni már nem sokat fog, szerintem rendes iskolába se mehet majd.


Lehet, hogy durvak a szavaim, de tehetetlenségemben nem tudom, hogy mit tegyek. A nagy már lassan utálja a testvérét.


2021. aug. 18. 16:40
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
9%
Igen nevelek sérült gyereket. Sőt van 1tesója is. De sosem volt ilyen nálunk. Meg se fordult a fejembe ilyen. Kérdező ajánlom figyelmedbe a Ma szebb,mint a holnap youtube csatornát 2 autiata kisfiút nevelnek
2021. aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
82%
#11 és marhára van idejük még a neten kitenni az életüket...
2021. aug. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
1%
Mekkora baro* vagy 12es......
2021. aug. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
77%
11 az, hogy te mártírkodsz meg szenvedsz nem azt jelenti hogy másoknak is kell.
2021. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
5%
Ki mondta hogy szenvedek? Annak a gyereknek nem jár szép élet? Ennyire szívtelenek vagytok? Imádom a gyerekeim ,és nem szenvedés egy autistával az élet. De komolyan mondom megdogod tudni haver....
2021. aug. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
79%
Attól még lehet szép élete. Nem feltétlen attól rossz az élete, hogy nem keserítheti meg a család többi tagját. Egy otthon ahol törődnek vele, az övéi közt lehet akik megértik nem rossz hely. A szülei attól még szeretik, látogatják. Nem értem egyesek miért kötik össze a boldogságot a házzal ahol felnő. Én felnőttem a saját házamban mégis boldogtalan voltam. Erről ennyit.
2021. aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
12%
Csak ti elítélítek ezeket az embereket. Azért is írom azt hogy jobb lenne annak a gyereknek máshol. Látogatják ja ,na azzal csak rosszabb lesz annak a gyereknek. Egy autista nem úgy funkcionál mint egy egészséges gyerek. Nem értené meg azt ,hogy miért nem mehet haza anyuval meg apuval. Pontozatok le nyugodtan. De nem mondanék le a gyerekmről semmi pénzért. De láttom ti akik nem neveltetek sosem sérült gyereket ,azt hiszitek hogy az tök jó lesz a gyereknek ,ha intézetbe vágjuk és havonta meglátogatjuk. Hát nem azzal csak rosszabb lesz neki. Ha intézetbe adod ,akkor végleg mondj le róla.
2021. aug. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
84%

#11 azért az autizmus elég széles spektrumon mozog, nem lehet két esetet ilyen egyszerűen összehasonlítani.


A kérdésre:

Ha már láthatóan a család sínyli meg, én is elgondolkoznék valami alternatíván. Először lehet, hogy nem az intézettel kéne kezdeni, hanem amit fentebb is írtak, egy bentlakásos iskola. Ismerősöm a kb 10 éves autista lányát járatja ilyenbe pár éve, hétvégén otthon van, amennyire tudom. Így megtapasztalhatjátok, milyen "nélküle", hátha a vele töltött heti 1-2 nap nem annyira megterhelő a családnak, de mégsem szakadtok el teljesen. Ha ez nem válik be, akkor még lehet variálni.


Bárhogy döntötök, valakinek mindig baja lesz vele, de ez CSAK rátok tartozik, a ti életetek, amiből nektek is csak 1 van, 2 egészséges gyerkőccel és egy férjjel, akiknek szükségük van rád. 💙 Ne hagyd, hogy ismeretlenek törjenek pálcát a fejed felett, borzasztó helyzetben vagytok! Azt kívánom, hogy a számotokra legjobb döntést hozzátok, és jöjjenek rendbe a dolgaitok!

2021. aug. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
92%

4es és 6os vagyok, autizmus specifikus pedagógus. Senki nem ítélkezhet a másik ember/család felett a döntése miatt. Láttam családokat belerokkanni, túlélni, és boldognak lenni is autizmussal élő gyermekekkel. A kritizáló, autista gyereket nevelő nyilván tudja az alaptételt, hogy minden autizmussal élő más és más, ezért azt is tudnia kell, hogy attól, hogy nekik működik az otthoni együttlét - akár küzdelmek árán -, vannak helyzetek, ahol nem működik. Csak hajlamosak vagyunk ezt elfelejteni.

Gyöngyöst azért is ajánlottam, mert van tapasztalatunk vele. Volt csoportban tarthatatlan tanulónk, akinek mind iskola, mind család ügyileg jót tett a bentlakás! Most jobb kapcsolata van a gyereknek a családdal, mint volt!

A leírás alapján valószínűleg kezelhető a gyermek, érdemes előbb EGYMIben próbát tenni, de látatlanban, ismeretlenül könnyű ilyeneket mondani.

2021. aug. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
25%
Ez a kérdés is csak arra jó, hogy a sérült gyerekek anyukái végre jól kimártírkodhassák itt magukat meg osszák az igét, hogy másokon ítelkezzenek...
2021. aug. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!