Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma már furcsának ható nevek?

Ma már furcsának ható nevek?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, mint a Jenci, Rezső, Tihamér, amik ma már furcsának, esetleg viccesnek hatnak.


Tudom, ez tök szubjektív, éppen ezért ez inkább véleménykérdés, nektek milyen ilyen nevek jutnak eszetekbe?


2021. aug. 23. 10:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%
Dezső, Rezső, Ede, Elemér
2021. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Ida, Piroska, Ányos
2021. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen a Bendegúz, most meg divat lett. Indul a bakterház jut eszembe róla.
2021. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%

Ignác, Kálmán, Kelemen, Gáspár, Géza, Lajos, Vilmos, Ferenc, Jenő, Gyula, József, István, Béla


Jolán, Ilona, Gizella, Gertrúd, Vilma, Margit, Erzsébet, Magdolna, Katalin, Piroska, Tekla, Irén, Irma, Teréz,

2021. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
66%

Nagymamáink, nagypapáink nevezetűekre gondolsz.., esetleg apáinkra, anyáinkra. Hát bizony tényleg ritkán adnak manapság ilyen neveket, mert "ciki". Elég baj, de figyeld meg, fordul majd a kocka.

Ha manapság egy kislányt pl. Erzsébetnek keresztelnek el, vagy fiúnál mondjuk Józsefet, akkor azt gondolják, semmi fantáziájuk nincs. Inkább hatszázadik (direkt nem írok mai modern tucatnevet, mert nem akarok senkit megbántani), de ezek is lecsengenek egyszer.

De hogy a kérdésre is válaszoljak: fura volna most egy újszülött baba Jenőként, már Lászlót se nagyon adnak, vagy lányoknál az Ida, Irma, vagy Margit.

2021. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
26%
Álmos, Előd, Ond, Kond, Tas, Huba, Töhötöm
2021. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
ERNŐ :D
2021. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
77%
Benő
2021. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
77%

Gáspár, Menyhért, Boldizsár

Pongrác, Szervác, Bonifác

2021. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
77%
szerintem az olyan és ahhoz hasonló nevek, mint a jenő, lajos, ernő, erzsébet, jolán, stb. bár mostanra már kimentek a divatból és "öregesnek" hangzanak, de az én véleményem szerint eljön majd az idő, amikor visszajönnek és ezek lesznek a "vintage" nevek. ez már most megfigyelhető például az egyesült államokban.
2021. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!