Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tartjátok furcsának, hogy...

Nem tartjátok furcsának, hogy az anyukák a fb-on állandóan photoshoppolják a képeiket?

Figyelt kérdés

Még hogy a kis tinilányok csinálják, hát éretlenek, stb.

De azért egy érettebb nőről feltételezné az ember, hogy elfogadta már magát olyannak, amilyen, esetleg egy kis sminket tesz fel. De nem, ál-műszempillák, bőr ,,tökéletesítés", retusálás mindenhol!

Nem komolytalan ez?

Mit gondoltok erről?


2018. aug. 2. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Sokkal komolytalanabb amikor minden sz.art megosztanak a gyerekről.

Ilyen világot élünk, az interneten mindenki a legjobb arcát igyekszik mutatni az ismerőseinek.

2018. aug. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem tapasztaltam ilyet. De eleve ha mobilon csinálsz képet ott van a szépítő mód. Lehet hogy egyszerűen csak nem kapcsolják ki. Micsoda bűn. Mindenki a legelőnyösebb képeket mutogatja.
2018. aug. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Azt, hogy az anyuka is nő, és mint olyan, hiú. Sokan akarnak minél szebbnek látszani, és baromira nem számít hogy szült-e már az ember vagy sem, a kettőnek semmi köze egymáshoz. Ennél sokkal idegesítőbb hogy még a 40-es is a kajáját fotózza és teszi fel.


Amúgy én sokkal inkább megdöbbenek amikor kifejezetten csúnyacska, no smink, no frizura, pattanásos szemüveges kinyúlt pólós 20 kg pluszos nő teszi ki magát nyolcvan pózban, alatta a kommentek: "szépséges!", "de csini vagy Juditkám!!", stb. Akkor már kevésbé nevetséges egy kis filterezés.

2018. aug. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Lehet, nem tudom.

Csak feltűnő, hogy amúgy igaziból, ha találkozom velük az utcán, egyáltalán nem így néznek ki.

2018. aug. 2. 08:54
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes. Az én ismerőseim úgy néznek ki az utcán, ahogy a FB-on látom őket. Semmi csalás, semmi ámítás...

30-as anyukák javarészt.

2018. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát némelyik ügyesen csinálja, viszont ez a ritka. :D

A legtöbbnek ,,görbül" a tér a háttérben, mert pluszkilók vannak rajta és fogyás helyett inkább lefaragja magáról ps-el...

Meg mindenkinek úgy csillog a szeme, észrevettétek? Na, az is photoshop!

2018. aug. 2. 09:10
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Nekem egy olyan ismerosom van, aki ezt “durvan” tolja. Lehet, hogy a tobbiek meg nem lattak olyan kepet (ha lattak volna, akkor ertenek, hogy mirol beszelsz). En heti 3x lepek be face-re es mindig belefutok.

Ez a szint nem arrol szol, hogy “igyekszik a legelonyosebb oldalat mutatni es ez normalis a noknel”, mert amugy ez tenyleg normalis a noknel. Hanem ez az a szint, hogy konkretan nem ismersz ra, de meg a ferjere sem a kozos kepeken, annyira atszerkesztette a kepet. Rendesen a meglett, 45 eves ferjnek is rozsaszin, feszes, babapopsi allagu bore lesz a fotokon, gyakorlatilag ugy neznek ki a kepeken, mint a sminkelt 3 evesek.

En nem komolytalannak tartom, hanem inkabb kicsit sajnalom, mert eleg egyertelmu, hogy azert csinalja, mert nem tudja magat elfogadni. Talalkozunk heti szinten es koranak megfeleloen tartja magat, nem lenne erre szuksege, de valoszinuleg nem tud megbekelni azzal, amit egy natur kepen lat magarol, ezert nyul hozza ulyen mertekben. Ennyi.

2018. aug. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor én bevállalom, hogy igen, szoktam kicsit retusálni. Nem kilókat lefaragni, vagy nagyobb szempillát varázsolni, de ha mondjuk van egy pattanásom, azt el szoktam tüntetni. Tök egyszerű oka van: ha készül rólam egy igazán jó kép, de ez az egy dolog van, ami elrontja, azt inkább kiretusálom, hogy ne az legyen feltűnő a képen. Aki nem lát nap, mint nap, annak igazából kétlem, hogy fontos lenne, hogy naprakészen tudja, hogy mikor volt éppen egy pattanás az orromon. Mire újra találkozunk, nagy valószínűséggel már úgysem lesz ott. Nem hinném, hogy ez akkora ferdítés lenne, hiszen egy amúgy is múlandó dologról van szó. De olyan is volt már, hogy az éppen arcba lógó hajszálakat tüntettem el. Nyilván ha észrevettem volna a fotó elkészülte előtt, akkor a valóságban is tettem volna ellene, így viszont utólag korrigáltam. Nekem ez is belefér, hiszen a valóságban is készülhetett volna úgy a kép, hogy nincs az arcomban a hajam.
2018. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez ugyanaz a kategória, amikor élőben is maszkot hord valaki és nem mer mutatkozni nélküle. Én sajnálom: azt is, hogy nem tudja elfogadni magát és azt is, hogy azt hiszi ettől értékesebb vagy érdekesebb, és azt is, hogy ilyen sok időt pazarol az életéből erre. Ugyanakkor mindenkinek van valami gikszere, ő erre szánja az energiáit, más más hobbijára vár dicséretet.
2018. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8-as: szerintem itt nem arrol van szo, amirol te irsz, eleve ennyit szerintem eszre sem vesz senki, max az, aki baromira ert a kepszerkeszteshez. En biztosan nem.

Ami nekem beugrott a kerdezo leirasa alapjan az ez a kategoria: [link]

2018. aug. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!