Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért éreznek késztetést az...

Miért éreznek késztetést az emberek beleszólni, ha valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva sohasem éreztem vágyat gyermekre. Családi okok is bőven vannak a háttérben, és sok egyéb. Múlt héten párommal, és családjával nyaraltunk. Valahogy szóba jött a gyerektéma, és mondták “majd ha nektek is lesz..”, erre én mondtam, hogy “ha lesz egyáltalán :D”. Ez nem tetszett nekik. Tudni kell, hogy párom apja évek óta elhagyta a családját, új nője van, aki szintén nem tetszését fejezte ki. Én ezt igazán nem értem, semmi köze hozzá, hogy mi akarunk-e gyereket vagy sem. És mégis hogy meri ezt egyáltalán véleményezni. Meg az apja is, aki le se …ta a fiát, hosszú éveken át, főleg tini korában, amikor a legnagyobb szüksége lett volna rá. És előre “félek”, hogy majd egyre többen fognak minket kérdezgetni, meg beleszólni ebbe a témába.. Párom is hasonló véleményen van egyébként, ő sem igazán vágyik gyerekre.


27/N



2021. aug. 24. 15:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon az emberek többsége eléggé begyöpösödött, és egyáltalán nem érzi, hol a határ.


vmivel idősebb vagy nálad, és férfi (nem heterom, de ezt max sejtik), de anyám nagyszülők teljesen természetesnek veszik ,h lesz gyerekem, pedig már 14 évesen mondtam, h sosem akarok.


ugyanúgy totál idegenek is azzal jönnek, h „majd ha lesz gyereked”.

eddig talán egy ismerősöm és vezetésoktatóm volt az, aki elfogadta, hogy nem akarok gyereket. szóval ennyit erről.

(nem csak emiatt) de nálam tervben van, hogy legalább 100-200 km-re költözök innen, vagy esetleg külföldre.


„és elmerik mondani, hogy talán esetleg nem akarnak, akkor jön a rábeszélés, meg hogy “majd meggondolod magad”.


ezeket nekem is mondták, de 20 év alatt sem változott a véleményem. az viszont sztem hihetetlen pofátlan dolog, amikor elkezdenek rábeszélni – anyám is ezt csinálja. hihetetlenül önzők az ilyen emberek.

2021. nov. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Igen, illetve nagyon régi módiak, mintha még mindig kötelező lenne gyereket szülni, mint nagyszüleink idejében..


Szerintem sokkal jobb az, ha nem vállal gyereket az, aki nem akar, vagy nem biztos benne, vagy extrém rossz családból jön, és véletlenül sem akarja azt a modellt továbbadni, minthogy akkor nyomásra vállaljon.


Ezek miatt is van ennyi lelki/pszichésen sérült ember a világon..mert boldog-boldogtalan gyereket vállal.


Meg az még a probléma szerintem, hogy a magyar ember nagyon szeret beleszólni a másik dolgába. Meg ítélkezni, úgy, hogy valójában nem is tudja mi az igazság, max egy szeletet lát belőle, és az alapján már zsigerből ítél.

2021. nov. 9. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!