Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek késztetést érthete...

Miért érzek késztetést érthetetlen dolgok elvégzésére akár többször is?

Figyelt kérdés

Szóval pár éve kezdődött nálam, hogy akaratlanul késztetést érzek bizonyos érthetetlen dolgok elvégzésére.

Ilyen szokott lenni a szobámban levő falak megérintése csak így ujjal szinte de ilyenkor az összes falamat meg kell érintenem még a plafont is de azt fel szoktam adni mivel nem érem el, ez volt az első ilyen amit észrevettem. Ezt is úgy szoktam, hogy minden falat megérintek mindkét kezemmel és utána elismétlem ezt.

Később több ilyen haszontalan tevékenység jelent meg mint nem csak fal érintés hanem a szobámban szinte bármit, legyen az tévé, bútor vagy épp egy zsebkendő és ezeket is kétszer kell megérintenem mindkét kezemmel.

Később elkezdődött, hogy mindkét irányba lesek a szobámban, majd a szekrény tetejére is nehogy lássak ott valakit pedig ez alaptalan félelem.

Mostanában van a falérintés, a nézés rituálé, sőt mostanában új rituálém jelent meg mint mindent szimmetrikusan kell csináljak például ha valamit megérintek akkor a másik kezemmel is kell, ha megigazítok valamit akkor szintén a másikkal, szemüvegemet leveszem 4x és vissza gyorsan ami értelmetlen, ha zenét hallgatok akkor a fülesemet leveszem és meghallgatom hogy kihallatszik e de ezt 2x 2x és ezt elismételve 8x bizonyos ritmust követve.

Két képernyős a monitorom és sokszor érzek késztetést hogy megérintsem mindkettőt 2x.

Napjaim úgy telnek, hogy bármit csinálok azt úgymond szimmetrikusan csinálom, először az egyik kezemmel majd a másikkal mint az arc vakarást is pedig nem is viszket a másik oldalt.

Nagyon értelmetlenek de ha nem csinálom akkor van ez a rossz gondolat, hogy mostantól minden rossz lesz, meg fog jelenni egy szellem, meg fog halni xy, te veled fog valami történni stb.

Ja meg az esti dolgok mint ha leoltom a villanyt előtte kinézek az ablakon mindkét irányba úgy hogy lássam a lámpákat, körülnézek a szobámban, majd ha leoltom akkor megint elismétlem ugyanezt és még a 2 nagyobb szekrényem ajtajait is megérintem 2x amit nem tudom miért teszek de megnyugszok akkor, van hogy lefeküdni is nehezen tudok, mert késztetést érzek pl.előttem van kis kosz azt elsöpörni, valamelyik eldobott ruha zavar és eldobom máshova, szóval ez is nehéz néha.

Pedig volt olyan időszak is, hogy nem is vettem észre ezeket a "rituálékat" egyszer csak feltűnt, hogy csinálom és minek?

23L vagyok.



2021. febr. 27. 20:53
 1/2 anonim válasza:

OCD?


[link]

2021. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség, amit csak akkor kell kezelni, ha az életvitelt is zavaróvá válik.
2021. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!