Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a leggázabb keresztnevek...

Mik a leggázabb keresztnevek szerinted? (Fiú és lánynevekre is kíváncsi vagyok.)

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 18:16
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
92%

Én hivatalban töltöttem a nyaram nagyrészét, lakhatási és létfenntartási kérelmekhez kellett borítékot és tértit írnom.

Nagyon sok röhejes nevű gyerek volt a Krizanténtól kezdve a Napsugáron át az Antigónéig.


Volt egy család, ahol anyuka nagy turkish series fan volt.

Xy Dilara

Xy Emír

Xy Zejnep

Xy Halit

Xy Demir

Xy Szelim


Ezek engem taszítanak, de nagyon.

2021. aug. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom mit vannak így fennakadva itt az emberek a Noa / Noah neveken. A Noah nem adható Magyarországon a Noa pedig egyértelműen lánynév, ennek a névnek az egyetlen legál formája az országban. Azért mert két senki (bocsi, de nem ismerem ezeket akiket itt emlegettek) így nevezte el a gyerekét attól még nem nem lesznek Noahk minden sarkon mert nem adható. Mellesleg a Noah eleve egy uniszex név, Miley Cyrus hugát is így hívják példának okáért, de ha már itt tartunk akkor az oly népszerű hasonló Noel is uniszex, pl Kim Kardashian második neve is Noel, ez persze senkit nem zavart amikor a top10-ig juttatta ezt a nevet, akkor a Noa(h) miért ilyen “botrányos”, megkérdezhetem? Nem így hívják a gyerekemet egyébként, de komolyan érdekel a fröcsögés logikája.
2021. aug. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
56%

"Noah nem adható Magyarországon"


De igen, adható. Két celeb is ezt adta úgy, hogy se apuka, se anyuka nem külföldi.

2021. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
34%
Benne van az MTA férfi utónév listájában? Nincs. Az, hogy kinek van pénze megoldani a kiskaput az más kérdés, de nem lesz tömegnév a kisfiúknál soha mivel hivatalosan NEM adható.
2021. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
97%

Cintia. Főleg hogy szintinek hivatjak magukat.

Fiunevbol talán a Zsombor, zsombika mint egy zombi.

2021. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
90%

Nekem örök "kedvencem" az Amondó. Indok? Mutatkozz be ezzel a névvel...

Amúgy az összes erőltetett, magyar helyesírással átírt külföldi neveketől kapok agyf.szt.

2021. aug. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
95%

Ma hallottam: Darren.

Borzasztó.


Benett, Noel, Zoé, mira, Zsombor, zétény, Zalán.

2021. aug. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
84%
12...ne te mondd már meg, hogy kinek tetszhet és kinek nem a Noah név...
2021. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
88%

A nevek nagy rész az utónévkönyvben. Vannak a nyilvánvalóan idióta nevek, mint a Manó, vagy Özséb, de a társadalmilag elfogadott nevek közül utálom a Lorettát, és nem fér a fejembe miért lett felkapott a Bendegúz (vicc kategória, képzeljétek el 35 évesen orvosként Dr. Nagy Bendegúzt...), nem tetszik a Petra, meg ezek a nagyon új nevek amiket fent is említettek, de a Medox mindközül a legrosszabb.

Pocséknak tartom a magyar/magyarkodó neveket, pl Koppány, meg Vajk, illetve a Z betű divatot se értem (Zoé, Zara, Zora, Zétény, Zalán) de azt nem tartom ocsmánynak, csak fura divat.


Nem szeretem a gyerekes neveket pl Fanni, Panni amik gyereknek okésak, de felnőttnek komolytalan.


Nem szeretem az unalmas neveket sem, ami most ritkaság, de a 40-es, 50-es korosztályban MINDENKIT így hívnak, pl Katalin, vagy Sándor, vagy Ferenc.

2021. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
97%

Fiúból a Csanád, Csaba nagyon irritáló számomra, illetve az ilyen Medox kategória.

Lányból az elsőszámú név amitől egyszerűen borsódzik a hátam az a Rebeka és a Boglárka, ökölbe szorul a kezem tőlük de komolyan, borzasztóak. Ami szintén irritál és egyszerűen nem értem a gyakoriságát az a Luca, az hagyján hogy Mo.-n kívül mindenhol férfinév de még szarul is hangzik.

Senkit nem akarok megbántani, ez a saját szubjektív véleményem, és egyébként a saját nevemet is rendkívül csúnyának találom ha már itt tartunk.

2021. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!