Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek több gyerkőce van,...

Akiknek több gyerkőce van, mennyi szerintetek az ideális korkülönbség? Egynemű ill. különbző neműek között?

Figyelt kérdés
Én egyelőre úgy érzem nem bírnék még egy gyerekkel, most 1 éves a fiam. 4-5 év korkülönbség már sok lenne?
2010. aug. 30. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nincs olyan,hogy ideális korkülönbség,de...

Talán a kevesebb jobb. A két nagyobb gyerekem közt 4 és fél év van, a középső és a kicsi közt 19 hó.

A nagy lány,a kicsik fiúk. A lány jobban kijön a nagyobbik öccsével,mint a kisebbel,a két fiú meg teljesen jól összenőtt.

De leginkább neked kell érezned,mikor van itt az ideje még egy gyereknek.

2010. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem most még ideális ,mert tudnak játszani ,kommunikálni.Kb.1-6 évig jó! Nálunk katasztrófa a korkülönbség miatti összetűzés!!!!:(:(:(

A nagylányom 19. a fiam 8. a kicsilányom 3. évében van! Semmit nem tudnak kezdeni egymással...A nagy odavan hogy tönkreteszik a cuccait meg hagyják békén... a fiam azt mondja a Csenge lány nem lehet vele játszani...a kicsi meg piszkálja mindkettőt...Komolyan ...ha csend van mindig a frász jön rám nincs-e baj....:) Azért alakult így mert egy gyermeket sem jósolt nekünk az orvostudomány és lám...3! -at is kaptunk!:):):) Amúgy meg ha "összejönnek" ők az ISTENEK:) !!! Nagyon szeretem őket!!!! Ha úgy érzed most sok a kettő ,időzítsd a sulikezdésre a 2.babát,szerintem az tök jó,mert napközben ott a kicsi este meg apuci van vele és tudzs szánni időt a nagyobbra hogy "kifecsegje"magát:)

2010. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 2 és fél éves lesz a kisfiam, mikor megszületik a kicsi. Még nem tudjuk fiú lesz e vagy lány. Már most is nagyon okos és ügyes és 4 hónap alatt még sokat fog értelmesedni. Ideális tényleg nincs. Ha felkészültél rá és úgy érzed bírni fogod, jöhet:)
2010. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk 2 év korkülönbség lesz a két gyerek között. Mindenképpen szerettem volna kis korkülönbséget, + tudom, ha visszamegyek dolgozni, akkor már biztos nem fogok mégegyszer eljönni szülni...
2010. aug. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14 hónap van a kislányom és a kisfiam között. Ha újra kéne csinálnom, ugyan így csinálnám. Soha nem voltak féltékenyek, a nagy nem fejlődött vissza a kicsitől, a kicsi nagyon ügyesen fejlődik a nagy mellett. Én meg most kaptam észbe, hogy el telt egy év és simán ment, pedig azt hittem szörnyű nehéz lesz.
2010. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs ideális korkülönbség. Alapvetően a gyerekek természetétől függ majd, hogy hogyan fognak kijönni egymással. Ezt pedig nem lehet előre megjósolni, csak reménykedni lehet :)

Nagy családban nőttem fel, nálunk szinte mindenre van példa. Pl. én sosem jöttem ki jól a nagyobbik húgommal, akivel csak 2,5 év a korkülönbség, mert tűz és víz vagyunk. A kisebbel, akivel 6 év van közöttünk, mindig nagyon jól megvoltunk. Viszont anyu és a húga, akik között kerek 5 év van, a mai napig fújnak egymásra, pedig lassan nyugdíjasok. Nagymamám a 10 évvel idősebb nővérével a mai napig nagyon szeretik egymást, míg a három évvel idősebb nővérrel évtizedeken át szóba sem álltak. Férjem és az öccse között csak 15 hónap van, amit a férjem jól kezel, az öccs viszont életre-halálra verseng, közel 40 évesen is. Mintha azt a 15 hónap "hátrányt" akarná behozni, ami egy vicc lenne, ha nem volna ennyire komoly. Így hol jóban vannak, hol teljesen megszakad a kapcsolat. Szóval szerintem nincs általános szabály.

2010. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 4 év a különbség a 2 kisfiam között.

Így is terveztem eredetileg is,mind ketten tervezett gyerkőcök.

... azért,mert a tesó már 4 évesen nagy,beszél,nagy részben önálló,értelmes.

Már ovis volt,amikor megszületett a tesó,így a picire is volt időm napközben,ha a pici elaludt,volt időm a tesóra.

Amikor a bátyus megy iskolába,a pici akkor megy oviba,így megint tudok majd a bátyusnak segíteni a tanulásban és nem mellékesen ugyanazok lesznek az óvónők is,akiket már a pici ismer,az ovit is,hiszen minden hétköznap napi 2x ott vagyunk.

Igaz így sem könnyű,mert egyik kisfiam sem egyszerű eset,de nem bírtam volna 2 picivel,én nekem is kellett a feltöltődés az itthon töltött 2 év után,dolgoztam 2 évet és így jöttem el megint babázni,anyagilag is helyre jöttünk picit.

Én nagyobb korkülönbségen is elgondolkoztam,de nem akartam 30 éves korom után szülni(24 és 28 éves koromban születtek a fiúk)

2010. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsótól megkérdezhetem, hogyan viszonyulnak a fiaid egymáshoz?
2010. szept. 3. 09:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretik egymást:)

Idén a bátyus már nem is akart a nagyszülőknél nyaralni,mert hiányzott neki a pici,1 nap után mentünk érte.

Szépen eljátszanak,tanítgatja a picit mindenfélére,rajzolnak,gyurmáznak,önt neki inni,ha épp nem vagyok ott.

Persze volt féltékenykedés is,egy pár hétig,úgy 6 hónapos kor körül,de amióta jár a kicsi ez elmúlt.

Sokszor veszekednek,mert a picinek mindig az kell,ami a nagynak,babás játékokkal nem is játszott,csak batmannal,thomas mozdonyokkal és hasonlókkal.

Nagyon büszke rá,hogy neki is van testvére.

A barátjának már hamarabb volt kistesója,és állandóan mondta,hogy ő is szeretne,mert olyan egyedül van a szobájában...

A baráti körben,ovis társak között nagyon sok két kisfiús család van

2010. szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!