Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik az ideális korkülönbség...

Melyik az ideális korkülönbség a testvérszületéséhez?

Figyelt kérdés
És miért? Főként az anyukák teherbírása érdekel nem a testvérek közti kapcsolat. Ja és hogy hány évesen szültétek. Aki egyke gyereket nevel az mondja meg miért? (személyi dolgokra vagyok kíváncsi, nem anyagiakra)
2010. aug. 8. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugy olvastam, hogy kedvezo, ha lehetoleg minel nagyobb a korkulonbseg. Veletlenul ugy adodott, hogy errol beszelt nekem egy gyerekorvos is; azt mondta, hogy a ( kb ) 3 ev kulonbseg a legjobb.

Nekem van egy masfel eves lanyom es sajnos egeszsegi okokbol meg varnom kell az ujabb terhessegre, de en mar szerettem volna, ha ugy fel ev mulva lett volna kistestver.

Nehez lehet jol nevelni, hogy egyik se lassa karat, sot, hogy szeretetben nojenek fel, de, ha nagyon akarod es odafigyelsz, akkor biztosan sikerul.

Sok sikert!

2010. aug. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok. Amitol te felsz, attol tartok en is, mert nagyon nehez, pont emiatt, hogy teljes odafigyelest igenyel.

En csak remenykedni tudok, hogy olyan turelmem lesz ket gyerek mellett, mint egynel. 31 evesen szultem a kislanyomat es sajnos meg masfel, talan 2 ev is van az ujabb terhessegig. ( S persze nem szeretnem, hogy mas nevelje a gyerekemet, mert csodot mondok, mert nem birok kettovel. )

Tobbgyermekes anyukak biztosan tobbet tudnak meselni a tapasztalataikrol.

2010. aug. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
20 hónap van a gyerekek között. Ne mondom hogy könnyű de sokkal könnyebb mint gondoltuk. 5 évvel volt a húgom fiatalabb bár volt egy öcsém is közöttünk . Nagyon sok volt 5 év, felnőtt fejjel tűnt el.- Örülök hogy a gyerekek között kicsi a korkülönbség. A nagyobbik beszél a picihez, játszik már vele. A pici pedig tátott szájjal lesi a nagyot. Én csakis így akartam. Nem jönnél el mégegyszer GYEDre és újra kezdni az egészet..
2010. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia. nállunk van a nagy és a kicsi között 11év különbség - rengeteg, nagyon más világ a két gyerek. most jön a kisteso a kicsi és a pici között 2,5év lesz, szeritnem ez ideálisnak mondhato, de én is szerettem volna ha kisebb a korkülönbség a két gyerek között.
2010. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 év van kötük, de ismeretségi körböl azt látom, hogy az a jó, ah minél kisebb, tehát 1-2 év a különbség. A 3 év sajnos már túl sok.

Anya teherbirása szempontjából ekkor az első egy év szörnyű, utána viszont sokkal könnyebb.

2010. aug. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!