Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7 éves gyereketek hogyan...

7 éves gyereketek hogyan alszik el?

Figyelt kérdés

Hánykor? Illetve ott is maradtok vele végig amíg elalszik? Ha éjszaka felébred átmegy hozzátok?

Az én lányom mellé be kell feküdni és ha éjjel felébred jön át hozzánk. Ez még normális ebben a korban? Április elején lett 7 éves.

9-fél10 között alszik el.


2021. szept. 1. 21:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Csak addig fekszem mellé amíg elalszik.
2021. szept. 1. 21:32
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem kellett őket már altatni, de az egyik igényelte még ennyi idősen, hogy kicsit befeküdjek mellé. Az éjszakai megjelenések 8 év körül maradtak el teljesen. 9-ig elaludtak.
2021. szept. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Még annyi, hogy 7 évesen én nnem vártam már meg míg elalszik, ha befeküdtem mellé.
2021. szept. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Én olyan 9 éves koromig mászkáltam át éjszaka, bár akkor már ritkán. Szerintem 7 évesen még teljesen oké.
2021. szept. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Nekem extra jó gyereker dobott a gép: már babakorában is úgy aludt el, hogy le kellett raknom az ágyába, befordult a fal felé, aztán hagyjam békén. Amióta nem rácsos ágya van, annyi az esti rutin, hogy odajön hozzánk, megölel minket, aztán vonul az ágyába, a fal felé fordul és alszik. Nekünk csak a villanyt kell lekapcsolni.

Most 8 éves, és ő dönti el, hogy mikor megy aludni. Olyan 9-10 óra környékén már alszik.

Cserébe sajnos korareggel hamar felkukorékol minket, bár mióta a konyhában rendesen feléri a pultot, azóta jóval toleránsabb reggelente, csinál magának teát, és csak azután költ fel minket.

2021. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Este odabújás, mese után esti puszi, villany lekapcs, és kijövök. Van az ágy fejtámláján egy pici lámpa, amit ha benyom, felkapcsolódik halvány fénnyel. Így ki tud menni pisilni. Csak akkor kiabál át, ha szomjas és véletlenül nincs bent neki víz. Illetve ha valamiért sokáig nem tud elaludni (száz évente), akkor szokott átmászkálni.
2021. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Lefektetjük elköszönünk rácsukjuk az aktót és alszik reggelig. 9 körül szokott ágyba kerülni. Csak akkor jön át ha valami baja van pl nem érzi jól magát.
2021. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Én vele voltam míg elaludt mindig is. Mondtam h ez nem lesz mindig így, ha nagyobb lesz akkor egyedül kell elaludnia. Így ezzel tisztában volt.

4 évesen néha kérte h had aludjon nagyfiúsan, olyankor pár percenként benéztem hozzá, így beszéltük meg. Ezek később megszaporodtak, majd rutinná váltak. 6,5 évesen most csak akkor kéri h maradjak ott, ha beteg vagy fél stb

2021. szept. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6 éves, de nem hiszem hogy 1 év alatt változna: ugyanúgy van mint nálatok.

Csecsemőként 10 hónapos korától egyedül aludt el, aztán 1,5 évesen elromlott az alvása, ringatni kellett. Megváltás volt, amikor leegyszerűsödött a saját ágyba kerüléssel, hogy beérte hogy mellé fekszünk.

2021. szept. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8 kor jóéjt puszi aztán megy a szobájába, pár perc és már hallom, hogy alszik.
2021. szept. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!