Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6és fél,7éves gyereketekhez...

6és fél,7éves gyereketekhez keltek éjjel?

Figyelt kérdés
37 hetes terhes vagyok a második babákkal, de a nagyobbik lányunk már kiakaszt.komolyan, mintha két éves lenne. Nem hajlandó egyedül semmit se csinálni, teljesen elvárja, hogy kiszolgáljam. Kísérjem WC-re,vigyek neki inni, egész nap azt hallom, hogy ezt nem tudom, azt nem tudom, gyere segíts, húzd le,hozd ide légyszíves. Pedig nem várok tőle semmi olyat, amit nem tud mrgcsinálni, csak lusta, meg kényelmesebb,ha megcsinálom helyette.ha szigorúan veszem, nem segítek, akkor meg megy a dunnyogás. Éjjel is ott a WC a szoba mellett, simán ki tudna menni egyedül is, de persze előtte minden alkalommal nekem kiabál,hogy pisilni kell, aztán mikor mondom, hogy nagylány vagy menj ki,akkor jön az,hogy ő egyedül nem mer,meg nem tudja lehúzni a WC-t.kimegyek vele,éppen lefekszem, akkor ő szomjas, meg igazítsam meg a takarót.komolyan mondom, sokkal fáradtabb vagyok miatta most, mint akkor mikor két éves volt. Párom sokat segít, de rengeteget dolgozik.mikor itthon van segít mindenben, viszont ő nem hagyja magát. Nem szolgálja ki a kisasszonyt, meg nem is engedi, hogy engem is így ugráltasson.viszont rám nem hallgat ennyire. Amúgy nincs ezen kívül semmi baj vele, mert egy cseppet sem rossz, meg hisztis, vagy valami, mert tényleg szófogadó, értelmes, okos kislány,csak egyszerűen nem bír egyedül elleni.Rengeteget foglalkozom vele, szerintem az a legnagyobb probléma, hogy soha nem kellett még csak egyedül sem játszania,mert mindig mindent úgy rendeztem kicsi korában is, hogy mikor aludt főztem, meg takarítottam, hogy mikor ébren van 100%-ban vele kelljen csak foglalkoznom. Sokkal könnyebb lenne neki nemet mondani, ha emellett rossz is lenne, vagy értetlen, szófogadatlan,de így, hogy ilyen tündér, okos kedves,így olyan nehéz neki nemet mondanom.tudom, hogy én voltam, meg vagyok is a hülye, mert elrontottam,de kíváncsi lennék, hogy más ekkora gyerek is ilyen -e ezen a téren, vagy tényleg sürgősen változtatnom kell?
2015. júl. 1. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Változtatnod kell!

Nem önállótlan a lányod (hisz ha a párod ott van, meg tudja csinálni, amit kell), hanem te teszed azzá!

Nálunk csak akkor van "teljes kiszolgálás", ha beteg. Akkor ölbe is kiviszem, ha kell, hiába nem bírom már.

Viszont amikor egészséges, akkor az önállóságra bátorítjuk.

2015. júl. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán ébred fel. Szól ha pisilnie kell, mivel ha villanyt kapcsolunk, bántja a fény, így zseplámpát kapcsolunk az előszobában. Így van egy kis fél homály a Wc-be. Utána iszik, lefekszik, betakarom és alszik tovább.
2015. júl. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a kisteso erkezese miatt tobb figyelmet akar? Ez trljesen normalis lenne. Nalunk ez volt a helyzet.
2015. júl. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem igénylik, hogy keljek. Évek óta egyedül járnak pisilni is és inni is éjszaka. 7 évesek.
2015. júl. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem igényelték ennyi idős korban.


"szerintem az a legnagyobb probléma, hogy soha nem kellett még csak egyedül sem játszania,mert mindig mindent úgy rendeztem kicsi korában is, hogy mikor aludt főztem, meg takarítottam, hogy mikor ébren van 100%-ban vele kelljen csak foglalkoznom."


Igen, itt válaszolsz saját magadnak. Egyébként hogy megy iskolába, ha nem tuja lehúzni a WC-t? Nyilván le tudja húzni...Amúgy meg lehet, hogy máris féltékeny a még meg sem született testvérére?

2015. júl. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hét éves az enyém is, ilyeneket nem csinál. Simán kimegy éjjel vécére, akkor is, ha már mindenki alszik. Lehúzni mondjuk néha elfelejti, de ezt betudom annak, hogy eddig nem kellett neki ezzel foglalkoznia, mert korábban nem érte fel. Nem mondom, vannak a fiamnak is próbálkozásai, hogy neki épp nincs kedve felkelni, és hozzuk neki oda ezt vagy azt, de ha nem tesszük meg, akkor megcsinálja magának. Szomjas, akkor kimegy a csaphoz és tölt magának, könyvet akar nézegetni, akkor odahozza magának, tévét akar nézni, akkor bekapcsolja magának. De mondom, szokott vele néha próbálkozni, hogy vigyük neki oda, de ha nem csináljuk meg, akkor megoldja, mert képes rá. Nyilván ha megyek a konyhába, és megkér, hogy hozzak neki egy pohár vizet, akkor hozok neki,de ha nincs ott semmi dolgom, akkor az uraságnak kell kimennie érte.

De ilyenek, hogy éjszaka fel kell hozzá kelni, már nagyon régóta nincs, igazából kisbaba korában kellett utoljára ilyesmit csinálni, amikor még evett éjjel is, meg pelenkás volt.

2015. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Már az egyévesekhez sem keltem éjjel. Nappal pedig már egyedül is tudtak játszani. Délután, vacsi előtt volt közös játszás. Nem kell egy gyerekkel sem állandóan ott lenni a szülőknek, hanem önállóságra kell szoktatni őket. Őt már nehéz lesz leszoktatni arról, hogy nem ugrálod körül, de a kistesót ne szoktasd így.
2015. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eddig ez oké volt? Csak most nem oké, hogy 37 hetes terhes vagy? Nem ő a lusta, hanem te szoktattad rá erre, ne őrá haragudj, ne őt kisasszonyozd, mert ő csak alkalmazkodott hozzád! Mi lesz, ha megszületik a kicsi?!?!? Mindkét gyerekkel 0-24 ben foglalkozni fogsz?? Miért nem hagytad eddig, hogy egyedül játsszon, pisiljen, és egyáltalán mikor akarsz elkezdeni nemet mondani neki, ha nem most? Komolyan mondom nem értem, egyértelmű bakot lőttél, így az is egyértelmű, hogyan kell helyre hoznod.


A másik dolog, hogy nemhogy egy hat-hétéves, de már egy 1-2 éves is törekszik arra, hogy amit tud (és azt is, amit nem :)) azt egyedül oldja meg. Egyedeül gombolkozzon, pisiljen, stb. Erről hogy sikerült őt lebeszélned?

2015. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Változtatnod kell, de ha már eddig így volt, akkor ne most. Ennél rosszabb időpont nem is lehetne. Ha most kezded el nevelni önállóságra, akkor erősíti a testvérféltékenységet. Hogyhogy most kezdett el zavarni? Ne haragudj, de teljesen a te hibád (bár értem én, hogy hogy alakult ki, jót akartál), most már hagyd annyiban egy darabig. Ha megszületik a testvére, próbálkozhatsz azzal, hogy segítsen a baba körüli teendőkben, kezdetnek ezt ajánlom, attól azt érzi, hogy nagylány.
2015. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!