Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem parázza túl vagy én...

A férjem parázza túl vagy én vagyok túl felelőtlen?

Figyelt kérdés
Most hogy emelkednek a számok, a férjem azt szeretné ha már nem dolgoznék, hanem kiíratnám magam táppénzre. Én szeretnék még karácsonyig dolgozni, ha bírom. Be vagyok oltva 2x, pfizert kaptam, plusz át is estem rajta. A férjem is. De ő is bejár, ő is hazahozhatja. Amúgy 17 hetes vagyok, jelenleg panaszmentes. Szerintetek?
2021. szept. 2. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Hát nem tudom, őszintén szólva. Ha a férjem home Officeban lenne, és nagyon féltene, akkor lehet ,hogy belemennék a tàppénzbe. (Mondjuk én előbb home officet próbálnék kérni) Viszont ha ő ugyanúgy bejàrna (pláne esetleg tömegközlekedéssel) akkor sok értelme nincs.
2021. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%

Neked van igazad.

De ha mindenképp jól akarsz dönteni, kérj tanácsot nőgyógyászodtól.

2021. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem túl reagálja.
2021. szept. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem érthető, hogy félt. Próbáljátok valami kompromisszumot találni. Pl dolgozol amíg nem emelkednek nagyon a számok.
2021. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Te döntsd el, te fogsz otthon ülni majd fél évig és még utána 3 egészet.

Én pl 26. Hétig dolgoztam és akkor még a kismamáknak nem javasolták az oltást. Akkor is az egészségügyi alkalmasságit nem kaptam meg, azért jöttem el táppénzre, nem mert nem bírtam dolgozni már.

De ha ő ugyanúgy jön-megy, felesleges neked elszeparálnod magad.

2021. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

1

Jah végülis az hogy 50%kal csökken a megfertőződés esélye az semmi. Kitalálom,műkörmös vagy.

2021. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

mivel a férjed is bejár és ő is elkaphatja... így kb semmi értelme.

ha esetleg bkv-ztok, akkor vegyetek maszkot, boltba is stb.

2021. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Ez attól is függ, mit dolgozol. Én konkrétan fogorvosként december elejéig dolgoztam, február végén szültem. Nyilván pontosan tisztában vagyok azzal, hogy hogyan kell védekezni, hiszen a munkám része az, hogy minden higiénés szabályt betartunk, ha öregasszonyok potyognak az égből, akkor is. Ennek ellenére pár héttel előbb abbahagytam, mert szinte minden hétre, de lehet minden napra jutott olyan eset, amikor utólag kiderült, hogy valaki covid pozitív volt. Itt hangsúlyozom ki, hogy nem csak páciensek voltak ilyenek, ugyanígy előfordult a körmösömmel is, vagy az edzőteremben is, ahova járok.

Tehát azt kell mérlegelni, hogy te a munkahelyeden mennyire vagy közeli kontaktnak kitéve másokkal - viszont kontaktod lehet bárhol, bármikor, mint ahogy nekem is volt.


Én azt gondolom, hogy ez a covidos szituáció olyan egyedi, hogy nincs rossz döntés. Az sem jó, ha bejársz dolgozni, de közben gyomorideged van minden nap, hogy ugye nem lesz semmi gond, mint ahogy az is problémát okozhat, ha idő előtt abba hagyod a munkát, de otthon egyszerűen nem tudsz mit kezdeni magaddal. Ez azt gondolom, hogy egyénileg mérlegelendő: én pl megbolondultam itthon, míg mások annyira jól feltalálják magukat, tiszta rossz volt olvasni, hogy mennyi mindent tudtak mások azokban a hetekben otthon csinálni, én meg annyira tűkön ültem már, hogy semmi nem kötött le. Ez megint az a szitu, hogy nem vagyunk egyformák: HA alapvetően nem kell mások nyálával állandóan érintkezned, HA lehetőség van a higiénés szabályok betartására (tudsz pl maszkot viselni, sokszor kezet mosni), HA neked ez inkább jót tesz lelkileg, mint otthon lenni, HA otthon nem tudnál magaddal mit kezdeni, akkor folytasd a munkát.

2021. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A munkahelyemen is majdnem mindenki be van oltva, és nincs home offoce, nem olyan a munkakör. Könyvekkel dolgozom.
2021. szept. 2. 12:15
 10/17 anonim ***** válasza:
18%
Az oltás semmit nem ér ebben a sztoriban mert az oltott is elkapja ugyanúgy és oltottak is belehalnak. Talán kisebb eséllyel de ez is egyre kevésbé igaz ahogy jelennek meg az új mutációk.
2021. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!