Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jó beszoktatási...

Szerintetek jó beszoktatási módszer, ha az üvöltve síró gyereket letépik az anyjáról "beszoktatás" címen?

Figyelt kérdés

Idő van, menni kell, a gyerek nem nyugszik meg, ezért a vadidegen pedagógus leválasztja az anyjáról és elhúzza magával, miközben a gyerek küzd az anyjáért, kapálózik és torkaszakadtából ordítja, hogy "Anyaa!"


Aki szerint nem, az milyen más módszert tud helyette?


2021. szept. 2. 18:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%

Ha nincs más mód, akkor ezt tudják tenni.

Kb 5 perc múlva a gyerek megnyugszik, és nem lesz semmi baja. Ez a viselkedés az anyukának szól!

2021. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Ez a viselkedés a gyerek kétségbeesése, hogy nem akar egy új, bizonytalan helyzetbe kerülni órákra egy vadidegennel felnőttel és több vadidegen gyerekkel összezárva, ahol nem tudja mi történik.. Ez a viselkedés a pánik, ami a szorongás magasfoka és az anyjához fordul segítségért, ami a biztonságot és a védelmet jelenti.. Nem hiszti, a gyerek sír és az életéért küzd ilyenkor!
2021. szept. 2. 18:33
 3/35 anonim ***** válasza:
97%

Saját magamból indulok ki. Én csak az utolsó 1 évet jártam oviba. Minden reggel üvöltöttem ha anyám vitt, ha nővérem akkor nem volt semmi gond.

Amint anyám elment abba hagytam, és jól éreztem magam. A cirkusz anyámnak szólt aki amúgy nem sok lópikulát foglalkozott velem.


Elhiszem, hogy szívettépő látvány. De nem pátyolgathat mindenkit órákig sem a szülő sem a pedagógus. Másképp ezt nem igazán lehet rendezni 20 másik gyerek mellett, plána ha akad még más síró gyermek is.

2021. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Egyébként én sem tudok más megoldást, de nagyon érdekelne, hogy lehet rávenni a gyereket olyanra, amit elutasít, amitől retteg(számunkra ok nélkülinek látszik), csak az erőszak van meg nekem is..
2021. szept. 2. 18:35
 5/35 anonim ***** válasza:
77%

A fiam 2 hónapig ordított minden reggel... majdnem 4 évesen kezdte.

Most a 2 hónapig minden egyes nap ott kellett volna ülnöm mellette szerinted?!

Elmondták az óvónők, az első naptól kb 5 perc sírás után abba is hagyta, ment játszani.


Most fogadjunk, valami "majd a felnőttkorában emiatt lesz szorongós" vagy "ko fog hatni a kapcsolataira, nem fog megbízni az anyjában, senkiben" jellegű válaszokat vártál...

Nem, nem fog kihatni az ég világon semmire 😉

2021. szept. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Az más, ha már ismered a helyet.. a beszoktatásnál nem ismeri. Első nap ez volt, délután el sem akart jönni, ma mosolyogva ment be. Tudom, hogy nem hiszti volt. Félt, retteget, és hagytam, hogy letépjék rólam. Láttam, hogy még próbálta többször kitépni magát a pedagógus kezéből, volt, hogy sikerült is, de nem jutott közelebb.. még integettek nekem az ablakból, ott is próbált kimászni, teljesen rátapadt üvöltve az üvegre, majd meglódult lefelé a lépcsőn, hogy kijöjjön, de megint elkapta a pedagógus. Úgy érzem cserben hagytam a gyerekem azzal, hogy egy számára idegennek hagytam, hogy rettegve elvigye valami számára ismeretlen helyre.
2021. szept. 2. 18:39
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell tuldramatizálni... hidd el, csak neked okozott ez traumát, full feleslegesen...
2021. szept. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit túltolod ezt az életéért küzd dolgot. És valóban csak az anyának szól. Utána észre sem veszi, hogy anya már nincs ott.

Nálunk sír reggel, mert nem akar menni, velem akar maradni, délután meg ugyanolyan hisztit levág, mert ő még játszik, nem akar hazamenni. Akkor is az életéért küzd?

2021. szept. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
81%
Ez neked az újdonság de máshogy nem lehet megoldani.
2021. szept. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
72%

Ez az élet rendje.

És amíg látjta rajtad a kétségseesést addig hisztizni is fog.

amúgy valószínűleg nem volt elég érett az iakolához?

2021. szept. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!