Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem felelőtlen...

Csak szerintem felelőtlen viselkedés ez?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sok olyan embert látok az interneten, akik nem csak, hogy az egész terhességüket közzéteszik, de a gyerek születése után is folytatják a folyamatos tartalom gyártást a kicsi mindennapjairól.

Szerintetek ez normális? Mármint, oké, mindenki azt posztol, amit akar, de az ilyen emberek nem tudnak előre gondolkodni? Borzalmasan sok rossz ember van az interneten, és ha az a gyerek egy kicsit nagyobb lesz, mit gondol majd ha meglátja a pelenkás fotóit valamelyik közösségi oldalon vagy youtube videóban?

Én nem tenném ezt a gyerekemmel. Még a legelismertebb hírességek sem pakolják tele az oldalaikat a gyerekeikkel, viszont vannak olyan influenszerek, akik az ébredéstől a lefekvésig mindent kiraknak. Aztán meg megsértődnek, ha valaki szól nekik, hogy ezt azért nem így kellene.

Mire jó ez nekik?



2021. szept. 19. 16:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%

Nekem egyébként majd csak februárban születik a babám, de már most tudom, hogy nem fogok róla képet megosztani és másnak sem engedem. Pocakos képem sincs még kint (mondjuk nem is nagyon van még pocakom), tesztes-ultrahangos képet sem osztottam meg, pocakos képem max azért lesz, hogy távolabbi ismerősök, akikre nem feltétlenül írnék rá, hogy “hello babám lesz”, de okkal az ismerőseim a közösségi portálokon, értesülhessenek arról, hogy gyerek érkezik hozzánk.

(10 újra)

2021. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem kicsit túl reagálod a dolgot. Mármint az tényleg nem helyén való, ha vki szó szerint mindent posztol a gyerekről, főleg, ha pelenkás, meztelen képet, úgy hogy még ki sincs takarva (sajnos láttam ilyent egyik ismerősömnél). De az is beteges kissé, ha vki egyáltalán nem posztol semmit, még az események közt sincs kiírva, hogy született gyereke. Max ez annál oké, aki amúgy sem használja, vagy csak ritkán a közösségi oldalakat. De azt nem tudom elképzelni, hogy vki magáról, a mindennapi dolgokról kirak mindent, de hogy a gyerekről nem... Olyan nincs szerintem. Egy gyermek születése, megléte egy nem mindennapi dolog, kizárt, hogy egy anyuka legalább néha napján ne posztoljon egy-egy képet róla. Meg lehet találni az arany középutat, nem kell teljesen elzárkózni, de tele rakni sem az oldalt. Amúgy az első gyerek születése előtt én is megfogadtam, hogy semmit nem fogok kitenni róla. De ez teljesen máshogy alakult és valószínűleg mindenki így van evvel. Persze nem posztolok ki mindent, de az sem az ördögtől való, ha néha kikerül egy szolidabb kép. Sőt, biztos több olyan anyuka is van, akik azt mondták, nem fognak osztogatni képeket a gyerekről, aztán pont ők lesznek azok, akik az ég világon mindent posztolnak.
2021. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is gáz, mert az internet nem felejt és nem csak azok használják, akik tényleg ártalmatlanul megnéznek egy fotót aztán továbbgörgetnek, hanem akik akár utána jól eső érzéssel kiverik arra a képre. És ehhez a gyerek tulajdon anyja segíti őket hozzá, aki a leghangosabban visítana, ha a mutogatós bácsi a játszótéren az ő gyereküket fixírozná. De ez van, őket nem érdekli, el van adva pénzért. Nemrég Gáspár Evelin is nyilatkozott erről, hogy mennyi gondot okozott neki a show régen. Annak ellenére, hogy egy összeszedett, szépen megfogalmazott korrekt véleményt mondott el, még így csak hosszan ócsárolták egy csomó kommenten keresztül, hogy ezzel is csak pénzt akar keresni, meg hisztizik, stb. Közben egy fiatal felnőtt nő elmondta a véleményét valamiről, amiről anno gyerekként nem dönthetett és most rosszul érzi magát miatta, és az emberek kvázi ettől is el akarják venni a jogát, mert anno néztek róla egy bugyuta műsort. Szerintem nevetséges. Én se tettem közzé nyilvánosan a gyerekkorom, okkal, és ezt a lehetőséget a gyerekeimnek is meg fogom adni. Ha felnőve mégis szeretnék ország-világgal megosztani, hogy milyen volt, ám legyen, de az az ő döntésük lesz, nem az enyém.
2021. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
#13 teljesen egyet értek veled. Szerintem azok az emberek, akikről a kérdésem szól, fel sem fogják, hogy mennyire meg keserítheti ez a gyerekük életét a jövőben. Én néha azon megbotránkozok, amikor nézem, hogy a szüleim milyen képeket hivattak elő rólam régebben, nem tudom, hogy akkor mit mondanék, ha az egész gyerekkoromat feltöltötték volna valahova...
2021. szept. 19. 18:44
 15/24 anonim ***** válasza:
74%

Én egyetértek Veled kérdező, nincs is kép a gyerekeimről interneten. De hogy ez mennyire kisebbségi vélemény, azzal elsőként tavaly ilyenkor szembesültem, amikor az óvodai nyilatkozaton egyedül én írtam alá 20+ szülő közül a nem járulok hozzá oszlopot, ahol ahol arról kellett nyilatkozni, hogy szeretném-e, hogy fotózzák a gyerekem napközben és feltöltsék a csoport facebook csoportjába (heti rendszerességgel tesznek fel egy nagy adag képet, mivel covid miatt gyakorlatilag szülő-óvónő kommunikáció nincsen, amióta csoportosan hordják ki őket és adják át a kapuban).


Nem gondolom, hogy "beteges", ha nem osztok meg azt az életeseményt facebookon, hogy született gyerekem, illetve teszek róla közzé képet hébe-hóba. Akivel egyébként tartom a kapcsolatot, nyilván tud róla. De miért lennék én kötelező life update-et posztolni az összes általános iskolai osztálytársamnak, 3 céggel ezelőtti volt kollégáimnak, akikkel egyébként nem tartom a kapcsolatot?


Mindemellett egyébként pontosan 1-1 fotó "szivárgott ki" gyerekekről internetre, az egyik egy esküvői fotós volt, a másik egy rokon, annyiban tartom az arany középutat, hogy egyik fejét sem haraptam le emiatt.


Rokonok, barátok stb. egyébként tök jól levették, hogy én nem teszek ki róluk képet, és kérni nem kértem külön senkitől,hogy ő se tegyen...

2021. szept. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%
Ha tudnád egyeseket mennyire nem érdekel. Olvastam olyat anyukás csoportba (fürdős képeket raktak ki) hogy a pedofil az utcán is láthatja, most akkor el kéne zárnia? Meg hogy hát egy sima képet is ellophat most akkor nem mind1? Fel se fogják sokan.
2021. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Az megvan, hogy ezeket az oldalakat ti tartjátok fenn? Köpköditek, de nézitek.
2021. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%
16-os: részemről ez elsősorban nem is a pedofilokról szól, hanem a gyerek iránti tiszteletről, mivel azt gondolom, hogy ők se nem a végtagjaim, vagy a tulajdonom, hanem önálló személyek - és attól, hogy kicsik, még nem kevésbé azok, így kijár nekik ugyanaz a tisztelet, mint bárki másnak. Bárki másról tennél ki képet az engedélye nélkül, pláne fürdőset? Akkor a gyerekről miért oké?
2021. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
#17, elsősorban nem a gyerekéért követtem be az ilyen tartalom gyártókat, hanem magukért a tartalmakért (bocsi, szóismétlés), amiket készítenek/készítettek. Várom, hogy mikor lesz új videó, ami nem a gyerekről fog szólni, de részben igazad van, mert lassan felesleges várnom.
2021. szept. 19. 20:25
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

12!


"De azt nem tudom elképzelni, hogy vki magáról, a mindennapi dolgokról kirak mindent, de hogy a gyerekről nem... Olyan nincs szerintem"


Ott van pl a férjem. 2 évben 1x tesz ki a gyerekről képet.


Nekem nincs facebookom, nem is lesz.

2021. szept. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!