Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 5 és egy 8 éves testvérpár...

Szila73 kérdése:

Egy 5 és egy 8 éves testvérpár esetén mi lenne az "egészséges" mennyiségű TV-zés, hányszor és mikor?

Figyelt kérdés

Szeretnénk kialakítani a gyerekeknek egy olyan TV-zési szokást itthon, ami nem zárja ki teljesen a TV nézését, de nem is hagyja szabályozatlanul.

Emlékszem, gyerekkoromban az estimese jelentette nagyon sokáig az összes TV-zést egész nap. Az ugye kb. 20 perc naponta. Ez "korszerű"?

Van nem is egy ismerősöm, ahol a TV előfizetés lemondták. (készülék azért van). Ezt túlzásnak tartom. Mit javasoltok?



2021. szept. 23. 07:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem korlátozni se kellene, anyyi hitvány műsor van hogy magától is elfog tőle menni a kedve. Jó, ritkátkán ki lehet fogni jó műsorokat de az kb a tű ès a szalmakazal esete. Mondjuk a mesecsatornákat nem árt lekódolni mert olyanokat adnak hogy mèg egy zseni gyerek agya is elsorvad tőle.


Viccet fèlretève kb tíz ève mèg feleslegesnek tartottam volna tiltani a gyereket a tvtől, kivève ha jelei vannak hogy függővè váljon. De manapság rengeteg olyan műsor van a kínálatban elèrhető 100+ csatorna közt hogy nemhogy gyereknek mèg felnőtteknek sem való, ès nem a meztelenkedès vagy a trágár beszèd miatt. Egyszerűen lehúzzák az embert agyilag, szellemileg. Vagy arra tanítják a gyereket hogy legyèl minèl nagykèpűbb, főleg ezek a tehetsègkutatók, vagy csak az èrtelmetlen csacsogás ès női veszekedèsek, viták a semmiről, vagy az èrtelmetlen majomkodás. Règen mèg volt èrtelme nèzni a tv-t minden korosztályt kitudott elègíteni egyetlen csatorna. Voltak kvízjátèkok mint a szerencsekerèk, legyen ön is milliomos vagy az áll az alku. De sajnos ezeknek is csak az első nèhány èvada volt a jó mert kèsőbb minden el lett poènkodva. Szóval visszatèrve, ott volt hètvègèn dèlelőtt a mesèk gyerekeknek. Kicsit kèsőbb az akciófilmek kedvelőinek is volt 1-2 sorozat, este meg a vetèlkedő majd egy kellemesebb családi film, mozifilm. Kb 2010-ig bezárólag mèg volt èrtelme tv-t nèzni. Ha van is 1-2 jó sorozat aztse biztos hogy megveszik a magyarok, de ha meg is veszik akkor sem a tv társaságok hanem valamelyik streaming szolgáltató.

2021. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

8 éves a fiam. Én nem szoktam számolni, hogy mennyit néz tévét. Ha olyan kedvünk van, megnézünk egy családi filmet, ha nincs, akkor napokig semmi. Szerintem nem jó a percre kiszámolt meg adott időben lévő korlátozás, mert ugyanúgy rákattan a gyerek, ha olyan típus, és akkor egész nap csak azt várja, hogy végre 5 óra legyen és nézhesse 30 percet.

Nálunk nem olyan nagy szám a tévé, mert nem elérhetetlen. Ettől függetlenül még ugyanúgy kint vagyunk, sportol a fiam, olvasunk könyvet. Nem zárják ki egymást ezek a dolgok.

2021. szept. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%
1-es: én azért nem tartom jó dolognak, ha valaki teljesen kiiktatja az életéből a tv-t, mert akkor viszont csak és kizárólag a szgép előtt ül, ami szintén nem helyénvaló, oda fog nőni lassan a székéhez. A tv-ben vannak nagyon hasznos, jó dolgok, akár földrajzi, utazási, tudományos területen, politikai beszélgetések stb., persze nem 8 évesnek. Az m2-őn vannak gyerekeknek szánt mesefilmek, bár én a rajzfilmeket gyerekkoromban és most sem szeretem. De ez a kifejezett gyerekcsatorna.
2021. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
78%
foly.: jobb lenne, ha inkább esténként olvasnál nekik mesét.
2021. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!